GenelGoogleinternetWebmaster

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR Nasıl Düzeltilir?

Reklamlar

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR, Chrome’da, pc’nizde veya akıllı telefonunuzda Chrome tarayıcınıza erişirken karşılaşabileceğiniz veya alabileceğiniz başka bir hatadır.

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR ,Google Chrome’da,PC’nizde veya Akıllı Telefonunuzda Chrome tarayıcınıza erişirken karşılaşabileceğiniz başka bir hatadır.

Peki, Google Chrome, İnternet’teki diğer tüm tarayıcılar arasında en çok kullanılan tarayıcılardan biridir. Açıkçası, Chrome tarayıcısını kullanırken bizi yakalayan bazı hatalar var, err_spdy_protocol_error, bu makalede ele aldığımız bazı sorunlar nedeniyle ortaya çıkan yaygın Google Chrome hatasıdır.

Ancak, 2021’de sürekli olarak Chrome tarayıcılarda err_spdy_protocol_error dosyasını düzeltebileceğiniz üç çalışma yöntemi elde edeceksiniz.

İnternet, normal bir insanın günlük işlerinin durma noktasına gelebileceği bir şeydir! Ayrıca, tüm sosyal medya uygulamaları birbiriyle etkileşim için bir internet bağlantısı gerektirir.Ancak, herhangi bir bilgi için internette gezinmek için, bir web tarayıcısına sahip olmak gerekir. Firefox, Mozilla, Internet Explorer vb. Birçok web tarayıcısı vardır. Ancak, Google Chrome, dünyanın en yaygın kullanılan web tarayıcılarından biridir! Bu kullanıcı dostu arayüzü ve eşsiz performansından kaynaklanmaktadır.

Chrome'da ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR nasıl düzeltilir?

Ancak, Google Chrome web tarayıcısı üzerinden internette gezinirken bir kısmı veya diğer bir hatayla karşılaşabilirsiniz. İnsanların genellikle karşılaştığı bu tür bir hata , Chrome’daki ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR nedir?

Bu (err_spdy_protocol_error) hatası, Google Chrome web tarayıcısını kullanarak güvenli web sitelerini ziyaret ederken bulunur. Bu güvenli sayfalar arasında YouTube, Gmail, HTTPS sayfalarına sahip web siteleri vb.

Ancak, aynı zamanda güvenilir olmayan web sitelerini ziyaret ederken de bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, bu hata Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome gibi diğer web tarayıcılarında da görülebilir. 

Herhangi bir sorun yaşamadan kolayca Chrome erişebilmeniz için her türlü err_spdy_protocol_error Chrome, err_spdy_protocol_error firefox ve err_spdy_protocol_error internet explorer’ı düzeltebilirsiniz.

Chrome’da ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR nasıl düzeltilir?

Google Chrome’daki hatayı düzeltene kadar yürütmeniz gereken bir dizi adım vardır. En basit yöntemle başlayacağız ve karmaşık yöntemlerle ilerleyeceğiz.

Yöntem 1 : Google Chrome’u Güncelleyin

Akıllı telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmadığı zamanlarda yeniden başlatmanız gibi, beklediğiniz gibi çalışmasını sağlamak için cihazınızda Google Chrome’u güncellemeniz gerekir.

Google Chrome’u cihazınıza güncelleme adımları aşağıda belirtilmiştir.

Adım 1 – Google Chrome’unuzun güncel olup olmadığını kontrol edin. Bunu ‘Hakkında‘ listesinden öğrenebilirsiniz.

Adım 2- Eğer chrome güncellenmiş değilse, cihazınız için piyasaya sürülen en son sürüme güncelleyin.

Şimdi, daha önce ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR hatası ile karşılaşan sayfalara göz atmayı deneyin. Sorun devam ederse, sonraki yönteme geçin.

Yöntem 2: Geçici Dosyaları, Çerezleri ve Önbelleği Temizleyin

Geçici dosyalar, çerezler veya önbellek biçiminde birikmiş birçok veri var, daha sonra Chrome tarayıcınızdaki çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Web tarayıcınızı tekrar sorunsuz kullanmak için, tüm bu dosyaları temizlemeniz gerekir.

Adımlar şunları içerir.

Adım 1 – Cihazınızdaki Google Chrome web tarayıcısını başlatın.

Adım 2 – Menüden ‘Geçmiş‘ seçeneğini seçin ve ardından ‘Tarama Verilerini Temizle‘ seçeneğini tıklayın.

Adım 3 – Gerekli tüm alanları seçin ve ardından tüm önbellek ve geçici dosyaları temizlemek için ‘Tarama Verilerini Temizle‘ üzerine tıklayın.

Adım 4 – Şimdi, Chrome web tarayıcısını yeniden başlatın ve daha önce erişemediğiniz web sitelerini ziyaret etmeyi deneyin.

Şimdiye kadar, tüm web sitelerine erişebilmeniz gerekir. Değilse, bir sonraki yönteme geçin.

Yöntem 3 : SPDY Soketlerini Temizleyin

Adım 1 – Cihazınızda Google Chrome’u başlatın ve ‘chrome://net-internals/#events&q=type:SPDY_SESSION%20is:active‘ bu kodu yeni bir sekmede yapıştırın ve enter tuşuna basın.

Adım 2 – Tarayıcı pencerenizde gördüğünüz KIRMIZI şeridin sağ üst köşesinde bulunan aşağı açılan oku tıklayın.

Adım 3 – Açılır kutudan ‘ Flush soket ‘ seçeneğine tıklayın.

Adım 4 – Şimdi, Chrome tarayıcınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Değilse, bir sonraki yönteme geçin.

Yöntem 4 : Antivirüs / Güvenlik Duvarı Ayarını Kontrol Et

Anti-virüs kullanıyorsanız, üyeliğinizin hala aktif olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer değilse, yenilemeniz veya yeni bir tane almanız gerekiyor.

Cihazınıza yüklü bir virüsten koruma yazılımınız yoksa, cihazınızı herhangi bir virüsten korumak için almanız gerekir.

Cihazınızı bir virüsten koruma altına aldığınızda ve tüm virüsleri eledikten sonra, Google Chrome’u herhangi bir sorun olmadan beklendiği gibi kullanabilmeniz gerekir.

Sonuç:

Bunlar, Google Chrome 2021 de web tarayıcınızda ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR’u düzeltmek için kullanabileceğiniz en kullanışlı yöntemlerden bazılarıdır.

Chrome’da ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR’u düzeltmek için kullanışlı bir yöntem olduğunu biliyorsanız, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Ayrıca Bknz:

Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED hatası çözümü için https://interbilgi.com/google-chromeda-err-connection-refused-hatasi-cozum/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM Çözümü için https://interbilgi.com/net-err-cert-weak-signature-algorithm-cozum/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantınız kesildi – ERR_NETWORK_CHANGED çözümü için https://interbilgi.com/baglantiniz-kesildi-err-network-changed/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR Sorununu çözümü için https://interbilgi.com/err-ssl-protocol-error-sorununu-duzelt/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Err_Connection_Timed_Out Hatası ve Çözümü için https://interbilgi.com/err-connection-timed-out-hatasi-ve-cozumu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

5 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x