GenelNasıl Yapılır?WindowsYazılım

Belirli Mesajlara Yanıt Verecek Windows için WhatsApp Otomatik Yanıt Botu

Reklamlar

WBOTWindows’un belirli mesajları otomatik olarak yanıtlaması için ücretsiz bir WhatsApp otomatik cevap botudur. Bu bot WhatsApp Web’i kullanır ve bir mesaj tanımlamak ve cevap göndermek için bir JSON dosyası kullanır. JSON dosyasında, temel olarak, alınan mesaja ve karşılık gelen bir cevap metnine bakmak için bir metin parçası belirtin. Örneğin, bu botu doğum günü dileklerine verilen yanıtları otomatikleştirmek için kullanabilirsiniz. Sadece WhatsApp Web’i kullanarak giriş yapmanız ve otomatik olarak cevaplamak istediğiniz mesajları yapılandırmanız ve arka planda çalışmasına izin vermeniz gerekir. Telefonumuz bağlı olduğu sürece, belirtilen mesajlara cevap göndermeye devam edecektir.

Windows için WhatsApp Otomatik Yanıt Botu

Eğer “Merhaba”, “Nasılsın”, “Günaydın” gibi bir sürü benzer mesaj alırsanız da bu botu kullanabilirsiniz. Bu küçük mesajları yanıtlamak için tekrar tekrar uygulamayı açmanız gerekmez. Bot onlarla otomatik olarak karşılaşacak ve tanımladığınız cevabı gönderecektir. Gelen mesajları aramak için kullandığı JSON dosyası basittir ve kolayca değiştirebilirsiniz. Ancak, eğer JSON’u bilmiyorsanız bunun için bazı JSON editörlerini kullanabilirsiniz. Bot çalışmaya başladıktan sonra, diğer bazı işlerde en aza indirebilir ve meşgul olabilirsiniz.

Bu WhatsApp Otomatik Cevaplama Botunun Windows’un Özel Mesajlara Cevap Vermesi için Kullanımı:

WBOT, Windows’ta kolaylıkla ayarlayabileceğiniz WhatsApp için açık kaynaklı bir bottur. Sadece bu botun Windows ikilisini indirip çalıştırmanız gerekiyor. Aldığınız ZIP dosyasında bir EXE dosyası ve JSON dosyası bulunmaktadır. Basitçe, EXE dosyasını çalıştırın ve WhatsApp web kurmak için Chromium indirecektir.

Şimdilik bot penceresini kapatın ve “bot.json” dosyasını bir metin editöründe veya Notepad ++ ile açın. Burada, gelen mesajı ve özel cevap metnini almak için JSON verilerini değiştirdiniz. Cevap için tanımlanacak tam bir metin parçasını belirtebilir veya alınan mesajda karşılaşılacak bir metin dizesini belirtebilirsiniz. Kesin metin “exact” alanda ve dosyalanmış “contains” bölümünde belirtilebilir, mesajda eşleştirmek istediğiniz metni belirtin. Sonra değişiklikleri kaydedin ve ardından botu başlatın.

Şimdi QR kodunu tarayın ve kayıt işlemi başarıyla tamamlandıysa bot belirtilecektir. Bunu pencerenin CLI’sinde görebilirsiniz. Ardından, bot başlayacaktır. JSON dosyasında belirttiğiniz bir mesajı aldığınızda, yanıt hemen gönderilir. Bu kadar basit: Telefon bağlı olduğu sürece otomatik cevaplar sonuncuya gönderilmeye devam edecek.

Böylece WhatsApp için bu basit ve kullanışlı otomatik yanıt botunu kullanabilirsiniz. Belirli mesaj türlerine verilen yanıtları otomatikleştirmek istiyorsanız, hoşunuza gider. Kurulum süreci çok basittir, saf bir kullanıcı bile kolayca ayarlayabilir. Ayrıca JSON dosyasındaki diğer seçenekleri de seçebileceğinizi söyleyeceğim. Örneğin, WhatsApp Web’i karanlık modda çalıştırabilir, Chromium penceresini headless modda çalıştırabilir ve grup sohbeti için otomatik yanıtları devre dışı bırakabilirsiniz.

Kapanış Düşünceleri

WBOT, WhatsApp ‘da ki yanıtları otomatikleştirmek için kolayca kullanabileceğiniz WhatsApp için gerçekten faydalı bir bot. Sadece biraz yapılandırma yapmanız gerekiyor ve sonra sizin adınıza cevap vermesine izin verebilirsiniz. Bu botu basitliği için gerçekten sevdim ve WhatsApp için ücretsiz bir bot arıyorsanız, o zaman bunu deneyebilirsiniz. Belki bir sonraki güncellemede daha fazla özellik olacaktır, ancak o zamana kadar bununla idare edebilirsiniz ve WBOT hakkında ne düşündüğünüzü bize yorum bölümünde bildirin.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et