GenelGoogleinternetWebmaster

Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED hatası

Reklamlar

Google Chrome’u kullanıyorsanız ve Bu siteye ulaşılamazsa, ERR_CONNECTION_REFUSED hata mesajı alıyorsanız, bu yayın sorunu çözmek için öneriler sunar. Çoğu durumda, bu sorun sitenin sunucu sorunları nedeniyle oluşur – ancak bazen bir kullanıcının kendi adımında da adım atması gerekebilir.

ERR_CONNECTION_REFUSED Hatası Çözümü

Sitenin barındırıldığı sunucu, sayfaya istediğiniz gibi hizmet vermezse, Google Chrome ERR_CONNECTION_REFUSED adlı hata mesajını gösterir. İşte size bu sorunu gidermenize yardımcı olabilecek bazı öneriler.

Google Chrome'da ERR_CONNECTION_REFUSED hatası
Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED hatası

1. Sitenin yukarı veya aşağı olup olmadığını kontrol edin

Önce, web sitesinin çalışıp çalışmadığını kontrol edin . Site çalışmazsa ne yaparsanız yapın, site yöneticisi düzeltene kadar aynı hata mesajını alırsınız.

2. IP adresinizi değiştirin

Bazen, bu sorun ISP’nize ve IP adresine aittir. IP adresiniziücretsiz bir VPN yazılımı veya Proxy yazılımı kullanarak değiştirebilirsiniz. Site açılıyorsa, sorunun IP adresinize veya İSS’nize ait olduğunu bilmelisiniz.

3. DNS önbelleğini temizle

VPN ile site açabiliyorsanız, bilgisayarınızın DNS önbelleğini boşaltmayı denemelisiniz. Bunu yapmak için Komut İstemi’ni yönetici ayrıcalığıyla açın. Görev çubuğu arama kutusundaki “cmd” yi arayın veya menü arama kutusunu başlatın, ilgili arama sonucunu sağ tıklatın, Yönetici olarak çalıştır’ı seçin. Bunu takiben, bu komutu girin –

  ipconfig / flushdns

Temizlendikten sonra böyle bir başarı mesajı görmelisiniz: DNS Çözümleyici Önbellek başarıyla temizlendi .

4. DNS Sunucunuzu Değiştirin 

Doğrudan Ethernet bağlantısı veya Wi-Fi kullansanız da, DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz . Bu çözüm, web sitesini bir VPN kullanarak açabilen, ancak VPN olmadan aynı şeyi yapamayan kişiler içindir.

Win + R’ye basın, ncpa.cpl yazın ve Enter düğmesine basın. Ethernet’i veya bağlantınızı sağ tıklatın ve Özellikler’i seçin.Şimdi, Internet Protokol Sürüm 4’ü (TCP / IPv4) çift ​​tıklayın.

Bir sonraki ekranda, Aşağıdaki DNS sunucusu adreslerini kullan adlı bir seçenek bulacaksınız. Bu onay kutusunu işaretleyin ve Google Public DNS’yi kullanmak için aşağıdaki adresleri girin:

  • Tercih edilen DNS sunucusu: 8.8.8.8
  • Alternatif DNS sunucusu: 8.8.4.4

Tüm bu değişiklikleri kaydetmeyi unutma.

5. LAN için bir proxy sunucusu kullanmayın

Bir VPN uygulaması veya tarayıcı uzantısı yükledikten sonra herhangi bir web sitesini açamıyorsanız, bu ayarı kontrol etmeniz gerekir. “İnternet Seçenekleri” ni açın ve Bağlantılar sekmesine geçin. Bu sekmede, LAN ayarları görmeniz gerekir. LAN’ınız için bir proxy sunucusu kullan seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun. İşaretlenirse, onay işaretini kaldırın ve değişikliklerinizi kaydedin.

6. Kötü amaçlı yazılımları tara

Bu yaygın bir sorundur ve belki bilgisayarınızı güvenilir bir antivirüs ile taramanız gerekir .

Bu basit çözümlerin yardımcı olmasını diliyorum.

Ayrıca Bknz:

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR Sorununu Düzelt makalemizi okuyabilirsiniz.

Bağlantınız kesildi – ERR_NETWORK_CHANGED hatası için bu makaleyi okuyabilirsiniz.

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR Nasıl Düzeltilir? sorunuz için makalemize göz atabilirsiniz.

NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM çözüm arayışınız varsa bu yazımızı okumalısınız.

Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED hatası çözümü konusunda burada ki yöntem faydalı olmadı ise yorum bölümünde bize bildirebilirsiniz.

1 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamlar bizim için önemli lütfen reklam engelleyicinizi kapatır mısınız?