GenelGoogleinternetWebmasterWindows

Bağlantınız kesildi – ERR_NETWORK_CHANGED

Reklamlar

Bir hata mesajı alırsanız Bağlantı kesildi, bir ağ değişikliği tespit edildi, ERR_NETWORK_CHANGED , Chrome tarayıcınızda bu yazı sorunu çözmenin yollarını gösteriyor. Bu yazı Chrome’a ​​odaklanmış olsa da, bu önerileri Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer veya başka bir web tarayıcısında benzer bir sorunu düzeltmek için de kullanabilirsiniz.

Bağlantınız kesildi – ERR_NETWORK_CHANGED

Aşağıda, herhangi bir tarayıcıyla gerçekleştirilebilecek bir grup seçenek bulunmaktadır. Ancak, başlamadan önce, VPN yazılımınızı devre dışı bırakın, virüsten koruma yazılımınızı kullanarak tarayın ve devam edin.

Bağlantınız kesildi - ERR_NETWORK_CHANGED

1. Kablosuz yönlendirici kontrol edin

Bilgisayarınızı internete bağlamak için bir Wi-Fi yönlendirici kullanıyorsanız, birincil çözüm yönlendiricinin iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Bazen, Wi-Fi yönlendiricisi bu hata iletisine neden olabilecek sorunlar oluşturur. Düzgün çalışmıyorsa, yönlendiriciyi yeniden başlatıp şimdi çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz.

2. DNS önbelleğini temizle

DNS önbelleğini temizlediğinizde sizin için bu sorunu çözebilir. Bu özel teknik, ağda önemli bir değişikliğin ardından birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Bunu yapmak için, bir yönetici ayrıcalığına sahip bir Komut İstemi açın. Cmd‘yi arayabilir, sonuca sağ tıklayabilir ve “Yönetici olarak çalıştır” ı seçebilirsiniz. Bunu takiben şu komutu çalıştırın:

ipconfig /flushdns

Tüm süreci tamamlamak 2 saniyeden fazla sürmüyor.

3. Winsock’u sıfırlayın

Winsock’u sıfırlayın ve size yardımcı olup olmadığını kontrol edin.

4. TCP / IP’yi Sıfırla

Bazen, Internet Protokolü V4 ayarlarınızı sıfırlamak bu sorunu giderebilir. Bunun için basit bir komut çalıştırmalısınız. TCP / IP’yi sıfırlamak için bir komut istemi açın, aşağıdakini yazın ve Enter tuşuna basın:

netsh int ip reset resetlog.txt

Bu, TCP / IP ayarları için tüm kayıt defteri değerlerini ve ayarlarını sıfırlar. Bu komutu çalıştırdıktan sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

5. LAN ayarlarını kontrol et

Proxy sunucusunun yanlış yapılandırması bu soruna neden olabilir ve bilgisayarınıza internete erişemezsiniz. Bu endişeyi gidermek için İnternet Seçenekleri’ni açın, Bağlantılar sekmesine geçin ve Yerel Ağ Ayarları’nı seçin. Aşağıdaki seçeneğin işaretli olmadığından emin olun – LAN’ınız için bir proxy sunucusu kullanın (bu ayarlar çevirmeli bağlantı veya VPN bağlantıları için geçerli değildir) .

6. Proxy ayarlarını kontrol eden herhangi bir tarayıcı uzantısı olup olmadığını kontrol edin

Herhangi bir paylaşılan hesap hizmetini kullanırsanız ve bu hizmet için herhangi bir eklenti veya eklenti kurduysanız, uzantının tarayıcınızın proxy ayarlarını kontrol etme ihtimali yüksektir. Sonuç olarak, uzantının kök sunucudan veri almaması durumunda bu tür sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Google Chrome’da, Gelişmiş Ayarlar’dan bunu kontrol edebilirsiniz. Böyle bir uzantınız varsa, devre dışı bırakmalı ve İnternet bağlantınızın geri gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz.

7. Başka bir DNS sunucusu kullan

Aynı sorunu uzun süre almaya devam ediyorsanız, DNS sunucusunu değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Bu durumda, varsayılan DNS ayarlarınızı değiştirebilir ve başka bir DNS ayarını kullanmayı deneyebilirsiniz. Google Public DNS , Open DNS , Yandex DNS , Comodo Secure DNS veya diğerlerini kullanabilirsiniz. DNS Jumper ve QuickSetDNS, varsayılan DNS ayarlarınızı bir tıklama ile değiştirmenize yardımcı olacak ücretsiz araçlardır.

Hiçbir şey yardımcı olmazsa , tarayıcınızı sıfırlamamız veya yeniden yüklemeniz gerekebilir ve bunun sizin için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca Bknz:

Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED hatası çözümü için https://interbilgi.com/google-chromeda-err-connection-refused-hatasi-cozum/ adresini ziyaret edebilirsiniz. NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM Çözümü için https://interbilgi.com/net-err-cert-weak-signature-algorithm-cozum/ adresini ziyaret edebilirsiniz. ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR Sorununu çözümü için https://interbilgi.com/err-ssl-protocol-error-sorununu-duzelt/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Err_Connection_Timed_Out Hatası ve Çözümü için https://interbilgi.com/err-connection-timed-out-hatasi-ve-cozumu/ adresini ziyaret edebilirsiniz. ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR sorunu çözümü için https://interbilgi.com/err-spdy-protocol-error-nasil-duzeltilir/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et