Kasların Gelişmesine Yarayan Gıdalar

Yaz olduğu zaman kas yapmayı kim istemez! Ya da elbise giyince vücudunuzun fit olmasını? Ancak maalesef bir yerde oturarak kaslı bir vücuda sahip olunmuyor. Düzenli egzersiz ve beslenme olmadan sağlıklı bir şekilde kas yapmak pek mümkün değil. Spor yaparken yediğiniz besinlere de dikkat ettiğiniz takdirde siz de seksi bir vücuda sahip olabilirsiniz. İşte kas geliştirmeye yardımcı 10 gıda.

Vücud Kaslarının Gelişmesine Yarayan Gıdalar

 1. Siyah Fasulye

  Siyah fasulye, B, C, K ve A vitaminleri açısından zengin, doymuş yağ asitleri bakımından ise fakirdir. Yüksek kalitede protein içerdiğinden kaslar için gereklidir.

 2. Yoğurt

  Kalsiyum ve D vitamini deposu yoğurt, kasların gelişimi ve sindirimin düzenlenmesi için oldukça faydalıdır.

 3. Midye

  Düşük yağ ve yüksek protein oranıyla midye kas yapmayı hedefleyenler için ideal bir besin. Ayrıca içeriğindeki B12 ve selenyum, aktif bir hayat süren insanlar için çok önemlidir.

 4. Köy peyniri

  Az yağlı köy peyniri yüksek kalitede protein içerir. Atıştırmalık olarak istediğiniz zaman tüketebilirsiniz.

 5. Zeytinyağı

  Zeytinyağı doymamış yağ asitleri ve omega-3 kaynağıdır. Bu yağlar kalbimizin sağlıklı kalmasını sağlar. Ayrıca kas ağrısına iyi gelir ve tedavi edici özelliği vardır.

 6. Elma

  Elma mükemmel bir karbonhidrat ve lif deposudur. Kas yapmaya kendinizi adadıysanız çantanızda her gün 1 elma mutlaka bulundurmanızı öneririz.

 7. Mercimek

  Oldukça besleyici bir bakliyat olan mercimek, lif ve mineral açısından çok zengindir. Oldukça yapan yakılan mercimek, spor esnasında enerji sağlar ve kaybolan besin değerlerini vücudunuza geri kazandırır.

 8. İstiridye

  Çinko açısından zengin istiridye, testosteron seviyesini yükseltir. Ayrıca protein deposu olması sebebiyle kas gelişimi için ideal bir yiyecektir.

 9. Yumurta

  Her bir yumurtada 7-8 gram protein bulunur. Kas gelişimi için dilediğiniz şekilde pişirerek tüketebilirsiniz.

 10. Yulaf

  Kahvaltıda bir kase yulaf ezmesi yiyerek kendinizi kas gelişimi için uygun beslenme düzenine sokabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!