AndroidAndroid UygulamalarBilgisayarGenelTeknolojiUygulamalar

Telefonunuzu Fare Olarak Kullanın

Reklamlar

Android işletim sistemli bir telefonu bilgisayar üzerinde kablosuz fare ya da klavye olarak kullanmayı düşündünüz mü? Eğer böyle bir şey arıyorsanız telefonunuzu fare olarak kullanın basit!

Bazen telefonumuzu farklı şekillerde de kullanmak isteriz ya da farenin pili biter gecenin bir vakti pil arama derdine düşeriz. Android işletim sistemine sahip bir telefonumuz var ise ne gecenin bir vakti pil arama derine düşeriz nede farklı şekilde kullanmak isteyip yapamama gibi bir durum söz konusu olur. Telefonumuzu bilgisayara klavye ya da fare olarak bağlamak bazen ihtiyacımız olan bir işlev haline gelebilir.

Telefonunuzu Fare Olarak Kullanın

Eğer Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonunuz varsa bunu yapabiliyorsunuz. AndroMouse isimli küçük, kullanışlı ve ücretsiz uygulama ile çok basit birkaç işlem ile telefonunuzu fare olarak kullanın ya da klavye olarak kullanabilirsiniz.

AndroMouse resmi sayfasına erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

AndroMouse Nedir?

Programı kurmak ve kullanmak için öncelikle yapmanız gereken Google Play’deki AndroMouse 3.0 programını indirmek.

Programı indirdikten sonra bilgisayarımıza bir server programı kurmalıyız. Program yapımcısının sitesinden AndroMouse Desktop Server isimli küçük programı indirip çalıştırıyoruz. Program dosyasının uzantısı .Jar olduğu için bilgisayarınızda Java yüklü olması gerekmektedir.

telefonu fare olarak kullanma
AndroMouse Server

Server programını bilgisayarımızda açtığımızda yukarıdaki gibi bir pencere göreceğiz. Burada önemli olan IP adresimiz. Yani Your IP adress yazan yer.

Server programımız açık dururken telefonumuzdan, indirmiş olduğumuz Andro Mouse programını açıyoruz. Programı açtığımızda karşımıza şöyle birekran gelecek.

telefonu fare ya da klavye olarak kullanma
AndroMouse Uygulama Ayar Sayfası

AndroMouse Nasıl Kullanılır?

Buradan programı Wi-Fi mı yoksa Bluetooth ile mi kullanacağımıza dairseçenekleri seçiyoruz. Ayrıca Settings kısmından ayarlara girebiliriz. Programın Türkçe dil desteği malesef yok. Biz Wi-Fi yani kablosuz ağ ile bağlanacağımız için en üstte bulunan Wi-Fi seçeneğini seçiyoruz. Wi-Fi seçeneği bluetooth a göre daha verimli olduğu konusunda kullanıcılardan yorum almaktadır (:

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et