GenelWebmaster

Youtube İzlenimleri Neden Saymaz Neden +301 ‘de Takılı Kalır

Reklamlar

YouTube üzerinden video izlemek ya da video yükleyip eşe dosta izletmek şu sıralar büyük bir popüleriteye sahip işlem diyebiliriz sosyal medyada. Tüm bunların gerekçesine aslında para kazanmak diyebiliriz.

Öyle ki bir tanıtım için YouTube ‘a görsel ekleyerek büyük bir reklam yapabilirsiniz. Ya da siz video yükleyerek YouTube dan video kazanabilirsiniz. Tabi siz bunu yaparken YouTube bir işlem yapmak durumundadır nedir bu ? izlenimlerin doğal mı yoksa hile ile mi yapıldığıdır. Bazen izlenime göre ücret ödemektedir çünkü. Tabi hal böyle olunca bazı durumlar ortaya çıkmaktadır bunlardan bir tanesi +301 olarak tabir edilen hesaplama süresi.

YouTube +301 hesaplama süresi nedir?

Youtube İzlenimleri Neden Saymaz Neden +301 'de Takılı Kalır

Bu süre YouTube yönetiminin izlenimlerin organik olup olmadığı konusunda yapmış olduğu bir önlemdir. Öyle ki bazı kişiler izlenimin artması için üçüncü part programlar kullanmaktadır.  Bu programların çalışma mantığı ise birden fazla proxy ağından ilgili videoya geçiş yaparak izlenimin artmasını sağlamalarıdır. Tabi bu şekilde veya organik bir şekilde izlenim yapsanız da ilgili video +301 de kalır öncelikle. Video izlenimleri +301’de kaldığı zaman, izlenimlerin olduğu bölümde ilgili izlenim sayısının hemen sağ tarafında bir soru işareti bulunmaktadır.

Örneğin:

youtube +301 izlenimi ne anlama gelmektedir

Bu soru işaretinin üzerine fare imlecini getirdiğiniz zaman şu şekilde bir açıklama çıkmaktadır.

youtube izlenimin yanında ki soru işareti ne anlama geliyor

Burada youtube diyor ki videonuz çok popüler biz onu biraz inceleyelim siz böyle nasıl izlenim yaptınız bir bakalım diyor. Tabi bu kontrol işleminde eğer yasal yollardan yani organik olarak işlem yaptı iseniz bu sayı güncellenecek tir ve videonuza yeni izlenimler katacaktır.

+301 Hangi Aralıktan Sonra Değişir?

izlenimler YouTube tarafından belli saat aralıklarında değişmektedir. Videonuz çok popüler ise 3 saatlik bir zaman dilimine kadar gecikmeli olarak güncellenmektedir ama bazı videolarda saat başı güncelleme olmaktadır.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et