BilgisayarGenelGoogleinternetİnternet Tarayıcıları (Browser)Webmaster

Err_Connection_Timed_Out Hatası ve Çözümü

Reklamlar

Son zamanlarda web tarayıcılarında web sitelerine erişirken bir hata ile karşılaşıyoruz bu hatada karşımıza  olarak bir sayfa çıkmakta.

Peki neden bu hata karşımıza çıkar diye soracak olursanız, bu hata bir çok nedenden kaynaklanıyor, kimi bu hatayı DNS ayarları yüzünden kimi sunucu problemleri yüzünden kimiside tarayıcı kaynaklı problemler yüzünden yaşıyor.

Err_Connection_Timed_Out Hatası ve Çözümü

Eğer tek bir web sayfası üzerinde oluyorsa, mantıklı düşündüğümüzde çıkaracağımız sonuçtan dolayı, bu hata o web sitesinin yayın yaptığı sunucu ile alakalıdır. Eğer hatayı tüm web sitelerine girmeye çalıştığımızda yaşıyorsanız bu hata kullanılan web tarayıcı kaynaklı oluyor. Aynı hatayı bazı web sayfalarında alıyor bazılarında alamıyorsak bu hatanın kaynağı ise bilgisayarımızın dns ayarlarından kaynaklıdır.

Err_Connection_Timed_Out hatası ile ilgili bir çok kaynak da hatanın farklı yollar ile çözümü verilmiş fakat bu çözüm yolları test edilmemiş görünüyor. Yazımızda belirtmiş olduğumuz üç nedenden bir tanesi büyük ihtimal sizin başınıza geldi. İlk önce yazımızda belirtmiş olduğumuz üç nedenden hangisi sizin başınıza geldiyse ona yönelik adımlar izleyip sorunu çözmenizi tavsiye ediyoruz.

1. Tarayıcı Kaynaklı

Err_Connection_Timed_Out Hatası ve Çözümü yazımızda ilk olarak tarayıcı kaynaklı sorunlardan yola çıkarak açıklama yaparsak, bu tarayıcı hatası tüm web sayfalarına erişmek istediğiniz de karşınıza geliyorsa, yapmanız gereken en basit işlem şu olacaktır,

 • Modeminize ve bilgisayarınıza reset atınız.Daha sonra başka bir tarayıcıdan internete erişiminiz varsa, hatayı aldığınız tarayıcıyı silip yeniden yükleyiniz.

2. DNS Kaynaklı

Err_Connection_Timed_Out Hatası ve Çözümü yazımızda ikinci olarak bu hatamızda karşılaştığımız yer DNS ayarlarındandır. Peki DNS kaynaklı olduğunu nasıl anlarız diye düşünüyor iseniz şu şekilde, eğer Err_Connection_Timed_Out hatasını bazı web sitelerinde alıyor, bazı web sitelerinde almıyorsanız hata büyük ihtimal dns kaynaklı bir hatadır.DNS kaynaklı Err_Connection_Timed_Out hatasını çözmek için

 • Bilgisayarımızdan Ağ ve paylaşım merkezini açalım.
 • Bağdaştırıcı yani internet bağlantısı ayarlarını değiştirin
 • Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirmek için “Yerel ağ bağlantısı” özellikler kısmından
 • İnternet Protokol 4’e girip
 • Dns sunucu adresini otomatik al seçeneğini işaretleyin veya Google DNS kullanıyor iseniz Open DNS kullanarak ya da farklı bir DNS kullanarak dns sunucunuzu değiştirin.

3. Sunucu kaynaklı

Err_Connection_Timed_Out Hatası ve Çözümü yazımızda son olarak ise sunucu kaynaklı problemi ele alacağız. Err_Connection_Timed_Out hatasını aldığımızda sunucu kaynaklı olduğunu nasıl anlarız diye düşünüyorsanız bu hata tek bir web sitesine girdiğinizde karşınıza çıkıyorsa hata sunucu kaynaklıdır. Yapmanız gereken biraz beklemeniz, eğer hata düzelmez ise sitenin servis sağlayıcısı ile iletişime geçip kendilerinden bilgi alınabilir.

Err_Connection_Timed_Out Hatası ve Çözümü ile ilgili diğer çözüm yolları

Olası bir virüs ya da zararlı yazılım bilgisayarda internete girmenizi engelleyebilir bu durumda  bilgisayarınız da virüs taraması yapınız. Örnek olarak Avrra veya Eset Nod32 ‘nin ücretsiz yazılımlarını yani free olarak tabir edilen yazılımlarını kullanmanızı tavsiye ediyorum.

CCleaner programı ile bilgisayarımızda kayıt defterini temizleyip daha sonra çerezleri silelim çünkü geçmiş kayıtlarda bu tarayıcı hatasına neden olabilmekte.

Bilgisayarınızda yazımızda bahsetmiştik ama yine burada ufak not düşelim Err_Connection_Timed_Out hatasını alıyor iseniz DNS ayarlarını güncelleyin veya otomatik algılamayı seçiniz.

Ek olarak web tarayıcılarınızı yönetici olarak çalıştırıpta deneyebilirsiniz Google Chrome’da genelde bu yönde problem olabilmekte yukarıda ki belirtilen çözümleri yapmadığınız zaman bunu deneyebilirsiniz.

Yukarıdaki çözüm yollarını denediğiniz zaman Err_Connection_Timed_Out Hatası büyük olasılıkla kalkacaktır. Bir çok bilgisayarda bu yöntemleri kullandık ve kalıcı çözümlere ulaşıldı diyebiliriz.

Ayrıca Bknz:


Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED hatası
ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR Nasıl Düzeltilir?
Bağlantınız kesildi – ERR_NETWORK_CHANGED
NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM Çözüm
ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR Sorununu Düzelt

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Merhaba,

  bu durum tamamen bağlantınız ile alakalı bir durumdur. Web sunucusu IP nizi engellememiş ise ya da farklı bir güvenlik duvarı kriterlerine takılma gibi bir durum söz konusu değilse bu hatayı almamanız gerekiyor.

 2. dns den kaynaklı olabiliyor, dediğiniz gibi bazı sitelerde acmıyor ortak sitemizde sürekli connection timed hatası veriyor. Dns sildiğimizde düzeldi.

 3. merhaba
  bizim 2 domain var
  ikisine de girdimde ERR_CONNECTION_TIMED_OUT hatası veriyor
  vpn kullandığımda sayfa normal açılıyor.

  btk sitesinde baktım domainler engelli değil.

  sebebi ne olabilir acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin