GenelOyun

Futbol oyunlarının 35 yıllık geçmişi!

Reklamlar

Futbol oyunlarını sevenler… 35 yılda nelerin değiştiğini sadece birkaç dakikada görmek ister misiniz?

1978 ‘de ortaya çıkan ilk futbol oyunu “Football“dan FIFA 13’e futbol oyunlarında çok şey değişti (bazılarımıza göre değişmemiş de olabilir). Futbol oyunları henüz kusursuzluğa ulaşamamış olabilirler, ancak grafikleri ve atmosferiyle sizi sahanın içine çekmeyi başarıyorlar.

Futbol oyunlarının 35 yıllık geçmişi!
Futbol oyunlarının 35 yıllık geçmişi!

Futbol oyunlarının 35. yılı için meydana getirilen bu videoda MS-DOS, Amiga ve ZX Spectrum ‘dan PlayStation ve PC  ‘ye oyunun seneler için farklı platformlarda nasıl geliştiğini görebilirsiniz.

Bugün her ne kadar futbol sahasını yatay görmeye alışmış da olsak eskiden yukarıdan bakarak, veya sahayı ekranda dikey olarak görerek oynadığınız oyunların sayısı hiç de az değil. 34 dakikalık videoda birbirinden ilginç anlarla ve müziklerle karşılaşmaya hazırlıklı olun (11:25’deki Fifa’da ki sert müdahaleler gibi).

Atari ya da sega maç oyunlarından tutunuz da Fifa 13 ‘e kadar bir çok futbol oyununda görüntüleri göreceksiniz çöp gibi futbolculardan tutun da birebir benzeyen futbolculara kadar futbol oyunlarının gelişimini görmek mümkün.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et