Genelinternetİnternet Tarayıcıları (Browser)TeknolojiWebmasterWindows

En Çok Şarj Tüketen internet Tarayıcısı

Reklamlar

Mobil cihazlarda şarj problemi yaşıyor ve buna hangi tarayıcı sebep oluyor merak ediyor musunuz? Google Chrome mu Firefox mu Edge mi? Artık şarjı En Çok Şarj Tüketen internet Tarayıcısı belli oldu. İşte tüm detaylar…

En Çok Şarj Tüketen internet Tarayıcısı

Web tarayıcıları, çoğu bilgisayar ve mobil cihaz kullanıcısının en çok kullandığı yazılımların başında geliyor. Notebook’unu pilde kullananlar için güç tasarrufundaki küçük farklar bile önem taşıdığından web tarayıcısının pile nasıl davrandığı önem taşıyor.

Pilinizin hangi web tarayıcısıyla en uzun dayanacağı ise Digital Citizen ‘ın testinde ortaya çıktı.

En Çok Şarj Tüketen internet Tarayıcısı
En Çok Şarj Tüketen internet Tarayıcısı

Digital Citizen tarafından Surface Pro 3 ve iki farklı notebook üzerinde gerçekleştirilen testte Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Opera ve Microsoft Edge web tarayıcıları yarıştı. Tarayıcılar üzerinde yapılan tüm testler Microsoft ‘un Windows 10 ‘unda, Peacekeeper benchmark yoluyla gerçekleştirildi.

En Çok Pil Tüketen Web Tarayıcıları Testi

Yapılan test sonuçlarında Microsoft’un iki web tarayıcısı Internet Explorer ve Edge, üç test cihazında da galip geldi. Internet Explorer’ın halen Edge’in biraz önünde olması dikkat çekti. Üçüncü sıradaysa Microsoft’un tarayıcısından sadece biraz geride kalan Firefox yer aldı. En çok şarj ya da pil tüketen web tarayıcılarının başını Google Chrome almakta ve onu sonrasında Apple ‘ın tarayıcısı Opera takip etmekte. İki tarayıcının da aynı oradan da en çok şarj tüketen web tarayıcısı arasına girmesinin sebebi aynı yazılım motorunu kullanmaları diyebiliriz.

Yapılan testin sonuçlarını şu şekilde inceleyebilirsiniz;

En çok pil tüketen web tarayıcıları test
En çok pil tüketen web tarayıcıları test

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamlar bizim için önemli lütfen reklam engelleyicinizi kapatır mısınız?