GenelNasıl Yapılır?

Sitenizin Sayfa Yükleme Süresi İçin İhtiyacınız Olabilecek Tek Kontrol Listesi

Reklamlar

Arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için sitenizin SEO’sı üzerinde çalışmak çok önemlidir. Sıralamanız ne kadar yüksek olursa, web sitenizin arama sonuçlarında o kadar yüksek görüneceği anlamına gelir. Bu daha fazla kullanıcı çekecek ve daha fazla kullanıcı daha fazla müşteri demektir!

Anahtar kelime, geri bağlantılar ve diğerleri gibi arama motorları için optimize etmenin birçok yolu vardır. En iyi duruma getirme yollarından biri, Google’ın sıralama algoritmalarında dikkate aldığı faktörlerden biri olduğundan sayfa yükleme süresini kısaltmaktır.

Sayfa yükleme süresi nedir?

Sayfa yükleme süresi, bir sayfanın yüklenmesi için gereken süredir (saniye olarak). Araştırmalar, alışveriş yapanların %40’ının çevrimiçi olarak yüklenmesinin 3 saniyeden uzun sürmesi durumunda bir sayfayı terk ettiğini gösteriyor.Bir kullanıcı sayfanızı bırakırsa, başka bir site aramak için arama motoruna geri döner.Bu, arama motorlarının kullanıcıların sitenizden ne kadar memnun kaldıklarını ölçmek için kullanabileceği bir sinyaldir. Düşük memnuniyet, düşük kalite anlamına gelir ve arama motorları düşük kaliteli siteleri arama sonuçlarının en üstüne koymak istemez.

Kontrol listemizle başlayalım

Sayfanızın 3 saniyenin altında yüklenmesini sağlayın (1.5 için çekim yapmayı deneyin).

Sayfanın yüklenme süresini hızlandırmak sadece sitenizin sıralamasını etkilemeyecektir, bu aynı zamanda kullanıcılarınız için de mükemmeldir. Birçok web sitesi, kullanıcı deneyimini hızlandırmanın daha fazla kullanımla sonuçlandığını göstermiştir.

Görüntüleri uygun şekilde boyutlandırın (önerilen 325 x 550).

Daha önce de belirtildiği gibi, kullanıcılar hızlı yüklenen siteleri sever (3 saniyeden az). Sayfaların yüklenmesinin 3 saniyeden uzun sürmesi, ziyaretçilerin neredeyse% 40’ının bu siteden ayrılma eğiliminde olması durumunda, görüntü optimizasyonu bu sorunun en büyük çözümlerinden biridir.

GIF, JPG veya PNG görüntüleri kullanın.

Aralarındaki farklar nelerdir? JPG dosya formatı (Birleşik Fotoğraf Uzmanları Grubu), fotoğraflarla ve karmaşık resimlerle en iyi şekilde çalışan bir görüntü sıkıştırma türüdür.

Bir GIF (Grafik Değişim Biçimi), bir dijital kameradan gelen potansiyel olarak binlerce renkten görüntüdeki renk sayısını 256’ya düşürür.

PNG’ler (Taşınabilir Ağ Grafikleri), GIF’lerden yüzde 5 ila 25 daha fazla sıkıştırma sağlar ve daha geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

Sitenizi yavaşlatabilmeleri için web sitenizde kullandığınız eklentileri en aza indirin.

Sitenize yüklenen ve etkinleştirilen çok sayıda eklenti sitenizi kararsız ve potansiyel olarak kullanılamaz hale getirmeye katkıda bulunur, web sitenizin çökmesine neden olabilir ve en önemlisi sayfa hızı düşebilir.

Web sitesinin hızını artırmaya yardımcı olan araçlar

Kontrol listesini tamamladıktan sonra, çalışmanızı kontrol etmek ve sitenizin hızını test etmek için kullanabileceğiniz araçlar vardır. Aşağıda, çevrimiçi olarak kullanılabilen daha popüler araçlardan bazıları verilmiştir.

PageSpeed ​​Insights

PageSpeed ​​Insights, mobil ve masaüstü cihazlar için sayfanın performansını ölçer. URL’yi iki kez, bir kez mobil kullanıcı aracısıyla ve bir kez de masaüstü kullanıcı aracısıyla alır.

GTmetrix

GTmetrix, sitenizin ne kadar iyi yüklendiği hakkında fikir verir ve sitenin nasıl optimize edileceğine ilişkin eyleme dönüştürülebilir öneriler sunar.

Pingdom Hız Testi

Pingdom ile daha iyi bir son kullanıcı deneyimi için web sitenizin çalışma süresini, performansını ve etkileşimlerini izleyebilirsiniz. Müşterileriniz size teşekkür edecek.

Web Page Test

Basit testler yapabilir veya çok adımlı işlemler, video çekimi, içerik engelleme ve çok daha fazlasını içeren gelişmiş testler gerçekleştirebilirsiniz.

Web sayfalarımızı hızlandıralım!

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et