AndroidGenelMobil YazılımTeknolojiYazılım

Xiaomi MSA Nedir?

Reklamlar

Xiaomi MSA, MiUI Sistem Reklamları anlamına gelir. MiUI içinde reklam almanızın temel nedeni budur. Sadece not 4 değil, MiUI üzerinde çalışan tüm xiaomi cep telefonları buna sahip olacak.

Varsayılan olarak msa, xiaomi mobil cihazınızda etkindir. Bu nedenle, MiUI boyunca sinir bozucu reklamlar almanın nedeni budur.

Xiaomi MSA Nedir?

MSA, kaldırılamayan bir sistem uygulaması olan MIUI Sistem Reklamları anlamına gelir. Reklamları, genellikle Tarayıcı uygulaması aracılığıyla bildirim tarzında iletilen MIUI ile birlikte gelen telefonlara göndermek için kullanılır.

Bloat-ware Xiaomi Cihazınızdan Nasıl Kaldırılır (Kök Gerekmez)?

Xiaomi MSA Nedir?
Xiaomi MSA Nedir?

MiUI’de MSA Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

MiUI’de msa’yı nasıl devre dışı bırakabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır;

 1. Ayarları
 2. Aşağı kaydırın ve Ek ayarları bulun
 3. Yetki ve iptal bul
 4. MSA’yı bulun ve devre dışı bırakın

Devre dışı bırakılmış bir “iptal” düğmesi olan bir açılır pencere göreceksiniz. Etkinleştirilene kadar bekleyin ve iptal düğmesine dokunun. İlk defa, “Yetkilendirme iptal edilemedi” mesajı alacaksınız.

Adımları birkaç kez tekrarlayın, devre dışı bırakıldığını göreceksiniz ve “Yetkilendirme başarıyla iptal edildi” mesajını göreceksiniz.

Xiaomi’de Engineering Modu Nasıl Etkinleştirilir?

“Kişiselleştirilmiş reklamlar” sunmak için veri toplamak üzere Xiaomi sunucularını devre dışı bıraktınız. Şimdi Reklam İzlemeyi (Reklam hizmetleri) devre dışı bırakmanız gerekiyor

 1. Ayarlar » Ek ayarlar » Gizlilik » Kullanıcı Deneyimi programına gidin (veya sadece” Reklam Hizmetleri “ni arayın)
 2. “Kişiselleştirilmiş Reklam önerilerini” devre dışı bırakmak için dokunun.

Bu, sistem düzeyindeki reklamları devre dışı bırakacaktır. Şimdi Mi bloatware’deki reklamları tek tek devre dışı bırakmanız gerekiyor. Bu, isteğe bağlı bir adımdır.

Telefonda MSA Ne İşe Yarar?

MSA veya “Mobil Abone Hesabı” bir cep telefonu numarasıyla ilişkili bir hesap türüdür. Telefon numarası ve onunla ilişkili hizmetler hakkında veri kullanımı ve arama geçmişi gibi bilgileri saklamak için kullanılır.

MSA ayrıca hizmet planı ve hesap için etkinleştirilen tüm ek özellikler hakkında bilgi içerir. Genel olarak, MSA mobil operatörler tarafından müşteri hesaplarını takip etmek ve yönetmek için kullanılır ve genellikle mobil operatörün web sitesi veya müşteri hizmetleri merkezi aracılığıyla erişilebilir.

Xiaomi MSA Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Xiaomi MSA hakkında sizlerden gelen soruların yoğunluğuna göre kısa bir soru cevap yaptık. Bu sıkça sorulan sorula ve cevapları şu şekilde;

Xiaomi MSA Ne işe Yarar?

Xiaomi MSA, Google Play Store, Google Chrome ve Google Maps gibi uygulamaların çalışması için gereklidir.

Xiaomi MSA’yı nasıl devre dışı bırakabilirim?

Xiaomi MSA, Xiaomi cihazlarında reklam gösterilmesini de sağlar. Ancak, Xiaomi MSA’yı devre dışı bırakarak reklamları engelleyebilirsiniz.

Xiaomi MSA’yı devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. “Uygulamalar”a dokunun.
 3. “Tüm uygulamalar”a dokunun.
 4. Xiaomi MSA’ya dokunun.
 5. “Devre dışı bırak”a dokunun.

Xiaomi MSA’yı devre dışı bırakmak güvenli midir?

Xiaomi MSA’yı devre dışı bırakmak güvenlidir, ancak bazı Google hizmetlerinin çalışmasını engelleyecektir. Google Play Store, Google Chrome ve Google Maps gibi bazı Google hizmetleri, Xiaomi MSA’ya ihtiyaç duyar. Bu hizmetleri kullanamıyorsanız, Xiaomi MSA’yı yeniden etkinleştirmeniz gerekebilir.

Xiaomi MSA’yı devre dışı bırakmak, cihazınızın güvenliğini tehlikeye atmaz. Xiaomi MSA, cihazınızın güvenliğini sağlamak için tasarlanmamıştır.

Xiaomi MSA’yı devre dışı bıraktıktan sonra cihazımın performansı etkilenir mi?

Xiaomi MSA’yı devre dışı bırakmak, Xiaomi cihazınızın bazı Google hizmetlerine erişmesini engelleyecektir. Ancak, cihazınızın performansını etkilemeyecektir.

Xiaomi MSA’yı devre dışı bıraktıktan sonra Google hizmetlerine erişebilir miyim?

Xiaomi MSA’yı devre dışı bıraktıktan sonra Google hizmetlerine erişebilirsiniz, ancak bazı Google hizmetlerinin düzgün çalışmayabileceğini unutmayın. Google Play Store, Google Chrome ve Google Maps gibi bazı Google hizmetleri, Xiaomi MSA’ya ihtiyaç duyar. Bu hizmetleri kullanamıyorsanız, Xiaomi MSA’yı yeniden etkinleştirmeniz gerekebilir.

Xiaomi MSA Nedir?” dışında merak ettikleriniz için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

5 50 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x