GeneliOSNasıl Yapılır?TeknolojiTelefon

iPhone 11 Pro ve Pro Max RAM Nasıl Temizlenir

Reklamlar

iPhone 11 Pro ve Pro Max RAM nasıl temizlenir, muhtemeldir ki yoğun bir iPhone kullanıcısınız ve telefonunuz hantallaştı o zaman doğru yerdesiniz.

İPhone 11’in hıza gelince paketin önünde olduğunu söylemek oldukça yetersiz görünüyor. A13 Bionic çipiyle güçlendirilmiş Apple 2019 iPhone’ları öncekilerden %20 daha hızlı. Galaxy Note 10 ve OnePlus 7T Pro gibi rakiplerine gelince, yeni iPhone’lar önemli bir farkla geride kaldı. Ancak bu, iPhone 11 Serisi cihazların önümüzdeki günlerde yavaşlamayacağı anlamına gelmiyor. Sert oyunlar ile şımartılmayı seven güçlü bir kullanıcıysanız, saatlerce süren izlemeye yönelik Netflix şovları dizisini ayarlayın veya internette yoğun bir şekilde gezinirken, şanslar oldukça yüksektir 4GB RAM, bu ağır kullanımla başa çıkmanın son derece zor olduğunu düşünür. Bu nedenle, halsizlikten kurtulmak için iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’ınızdaki RAM’i biraz daha sık temizlemeniz gerekebilir.

iPhone 11 Pro ve Pro Max RAM Nasıl Temizlenir?

Güçlü bir kullanıcı olmasanız bile, iPhone’unuz zorlu ve zorlu kullanımlardan sonra yavaş hissedebilir. Cihaz ne zaman bir salyangoz hızında çalışıyor gibi gözükse, en yüksek performansı geri getirmenin en kolay yolu tüm geçici dosyaların silinmesi için RAM’i yıkamaktır. iPhone 11 Serisi cihazlarda ve iOS 13 ve üzeri yazılımlı cihazlarda hafızayı sıfırlama işlemi hakkında konuşurken, önce cihazınızda AssistiveTouch özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bundan sonra, belleği temizlemek için sanal Giriş düğmesini kullanmanız gerekecektir. İşte böyle yapılır!

iPhone 11 Pro ve Pro Max'ta RAM Nasıl Temizlenir?
iPhone 11 Pro ve Pro Max’ta RAM Nasıl Temizlenir?

Not: Apple’ın modern iPhone’larında Ana Ekran düğmesi bulunmadığından, RAM’in temizlenmesi için AssistiveTouch içinde bulunan sanal ana düğmeyi kullanmak zorundayız. Bu numara ile ilgili kötü olan şey basit olmasa da, iyi olan şey, ikonik Ana Sayfa düğmesine sahip olanların bile en son iOS sürümlerini çalıştıran tüm iPhone’larda ve iPad’lerde çalışması. (İOS’un eski sürümlerini çalıştırıyorsanız, içindeki AssistiveTouch seçeneğini bulacaksınız: Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik.)

1. iPhone 11 veya 11 Pro’nuzdaki Ayarlar (Settings) uygulamasını açın.

2. Şimdi Erişilebilirlik’e dokunun (Accessibility) ve bir sonraki ekranda FİZİKSEL VE ​​MOTOR bölümünün altında bulunan Dokunma’yı (Touch) seçin.

3. AssistiveTouch öğesine dokunun ve ardından açma / kapama düğmesini açın. Şimdi, ekranda küçük bir daire şeklinde AssistiveTouch simgesi görmelisiniz.

4. Ardından, ana Ayarlar sayfasına dönmek için sol üstteki geri düğmesine (üç kez) dokunun . Ardından, dokunun Genel ilerleyin> ve dokunun Kapat.

5. Kapatmak için kaydırılan ekranda , AssistiveTouch düğmesine dokunun . Menüde, ekran yanıp sönene kadar sanal giriş düğmesine dokunun ve basılı tutun . Birkaç saniye sürüyor. Ekranın yanıp sönmesinden sonra, cihazınızın Ana ekranına döneceksiniz. Hepsi bukadar!

İPhone 11 Serisi Aygıtlarda RAM’i Kolaylıkla Sıfırlayın

“İPhone kilitlendiğinde WiFi bağlantısı kesiliyor” gibi sinir bozucu hatalara bile katlanabiliyorum. Ancak, tüm spektrumu etkileme eğiliminde olduğu için ağır bir cihazla baş edemiyorum. Neyse ki, bu numara RAM’i sıfırlamak ve iPhone’u olduğundan daha sık hızlandırmak için güvenilir bir şekilde çalışıyor. Bu çözüme ne dersiniz ve iOS cihazınızı hızlandırmaya çalıştı mı? Yorumlar bölümünde görüşlerinizi bizlere bildirip diğer takipçilerimize bilgi verebilirsiniz.

3.3 4 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Devlet Destekleri
Devlet Destekleri
4 yıl önce

Buradaki bilgiler iPhone 11’de aynı şekilde işimize yarar mı?

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x