*#0*# Kodu Ne işe Yarar?
*#0*# Kodu Ne işe Yarar?

*#0*# kodu ne işe yarar? Cihazınızın bazı işlemlerini test etmenize olanak sağlayan bölümdür. Peki *#0*# kodu ile bu bölüme nasıl erişebilirim diye düşünüyorsanız şunu yapmanız gerekmektedir.

*#0*# Kodu Ne işe Yarar?

Belirli bir dize seçerek erişebileceğiniz gizli bir menüde, donanım sorunlarını giderebilir ve telefonunuzun işlevselliğini kontrol edebilirsiniz. Bu araç ilk aylar, önce Android Central tarafından keşfedildi, ancak şimdi daha fazla Samsung Galaxy sahibinin keşfi. Menüde çeşitli servis kontrolleri bulunur.

*#0*# Kodu Nasıl Tuşlanacak?

Öncelikle telefonda arama bölümüne gelip bu kodu *#0*# tuşlamanız gerekiyor ki bu kodu tuşladıktan sonra LCD Test menüsüne erişebilirsiniz.

*#0*# Kodu ile Açılan LCD Test Menüsünde Neler Yapılır?

*#0*# kodunu tuşlayarak LCD Test menüsü altında;

 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Kırmızı (Red) renk ayarını yapılandırabilirsiniz.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Yeşil (Green) renk ayarını yapılandırabilirsiniz.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Mavi (Blue)  renk ayarını yapılandırabilirsiniz.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Alıcı – (Receiver – White) ayarını yapılandırabileceğiniz bölümdür.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Vibrasyon – (Vibration – Black) kısmı ise cihazınızın titreşim ayarını yapılandırabileceğiniz test bölümü.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Karartma (Dimming) telefonunuzun karartma bölümünü test edebilme olanağı sağlayan bölümdür.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Büyük Cam yani taşınabilir cihazınızın arka camını test edebileceğiniz kısımdır. (Megacam)
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Algılayıcı – (Sensör) kameranızın algılama ayarlarını test edebileceğiniz kısımdır.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Dokunmatik (Touch) ayarını yapılandırabilirsiniz buradan.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Uyku Modunu (Sleepmode) test edebileceğiniz kısım.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Cihazınızın Hoparlör (Speaker) ayarlarını yapılandırabileceğiniz ya da test edebileceğiniz kısımdır.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Telefonunuzun ya da diğer cihazlarınızın alt kısmında bulunana anahtar ayar (Sub Key)  bölümüdür.
 • *#0*# kodu ile açılan bölümde Ön Cam (Front cam) ayarlarınızın yapılandırılabileceği bölümdür

Yukarıda belirtmiş olduğumuz test bu *#0*# kodu tuşlayarak ulaşabilirsiniz. Tek tek hepsini deneyerek ekranda ölü piksel olup olmadığını da anlayabilirsiniz.

[Toplam:14    Ortalama:5/5]

10 YORUMLAR

 1. Ya bende diyorum bu kod ne işe yarıyor sağolun bilgi için yana yana bunu arıyordum

 2. Hocam bu kod bazı android cihazlar için gerçekten kullanışlı ama bazı cihazlarda işe yaramıyor bunu da not etmelisiniz.

 3. ben yaptım telim dondu uygulamalar yavasladı ne yapıcam yaa nasıl duzelıcek :(( keske hıc kurcalamasaydmm

 4. Merhaba,

  telefonunuzun çerezlerini silip tekrar kontrol eder misiniz? Bu durum herhangi bir yavaşlama yapmamakla birlikte sadece bilgi ekranıdır ayarları değiştirdi iseniz değiştirdiğiniz ayarları tekrar düzenleyin geçmişteki ayarlar gibi problem kalmayacaktır.

 5. Bende *#0*# tuşluyorum geçersiz mmı diyor bunu nasıl yaparım telefonun Casper vıa v5

 6. Merhaba,

  bildiğim kadarıyla bu komut Android işletim sistemine sahip cihazlarda geçerli olmakta, özellikle Samsung marka cihazlarda. Kullandığınız cihaz hakkında bilgim olmamakla birlikte kesin bir şey ne yazık ki söylemek doğru olmayacaktır.

 7. Merhaba,

  bağzı android cihazlarda bu kod işlevini göstermemektedir muhtemelen kullandığınız cihazda bu cihaz listesinde. Kod’un ne işe yaradığı hakkında ise makalemizde gerekli bilgi bulunmaktadır.

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!