Xiaomi’deki MIUI Daemon uygulaması nedir?

0
362184
Xiaomi'deki MIUI Daemon uygulaması nedir?
Xiaomi'deki MIUI Daemon uygulaması nedir?

Son zamanlarda, Xiaomi forumlarında hakkında birçok soru soruldu “MIUI Daemon uygulaması” Kullanıcıları genellikle uygulamayı, işlevlerini ve kullanışlılığını merak ediyorlar ve bazen verilerin güvenliği konusunda endişeleniyorlar. Soruyu inceledik ve sonuçlar burada listelenmiştir.

Xiaomi Kullanıcıları Hakkında Casusluk mu Yapıyor?

Bazı uzmanlar, Xiaomi’nin cihazlarını casus yazılımlarla desteklediğinden emin. Doğru mu değil mi, söylemesi zor. Bu görüşün savunucuları genellikle MIUI GUI’nin şüpheli uygulamaları kullandığına hitap ediyor. Bu tür uygulamalar zaman zaman Çin’de bulunan sunuculara veri gönderir.

Bunlardan biri Xiaomi’de ki MIUI Daemon. Başvuruyu analiz ettikten sonra, aşağıdaki gibi bilgileri toplayabildiği ve gönderebileceği açıktır:

  • Ekranın aktivasyon zamanı;
  • Entegre depolama belleği miktarı;
  • Ana bellekten istatistik yükleme;
  • Pil ve CPU istatistikleri;
  • Bluetooth veya Wi-Fi etkinse;
  • IMEI sayısı.

MIUI Daemon Uygulaması Tehlikeli Midir?

MIUI Daemon casus yazılım uygulamaları sunuyor mu? Biz öyle düşünmüyoruz. Bu sadece bir istatistik toplama servisi . Evet, geliştiricinin sunucularına bilgi gönderir. Öte yandan özel verileri kullanmaz . Görünüşe göre bu uygulamanın Xiaomi şirketi tarafından kullanılması, kullanıcılarının ihtiyacına göre yeni bir üretici yazılımı yayınlama konusundaki faaliyetlerini analiz ediyor. Bazen uygulama, batarya gibi cihazdan çok fazla kaynak “yer”. Bu iyi değil Bu uygulamayı kaldırmak veya iznini iptal etmek en iyisidir.

Kimler Bu Makale Hakkında Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir