GenelTeknolojiTelefon

iPhone Home Tuşu Sorunu ve Video Destekli Çözümü

Reklamlar

iPhone 4 ve iPhone 4S başta olmak üzere iPhone 5 lerde de kullanıcıların en büyük sıkıntılarından biri iPhone Home Tuşu Sorunu.

iPhone Home Tuşu Sorunu ve Video Destekli Çözümü

Bugün elinizde bulunan iPhone bir cihazı garantisi bitmiş ise yakınınızda bulunan bir telefoncuya veya servise götürdüğünüzde nereden baksanız 100-150 lira masrafı olan bu sorunun hiç bir para vermeden nasıl çözebilirim diye cinlik içersin de iseniz bu yazımız sizin ilacınız diyebiliriz. İcon smile iPhone Home Tuşu Sorunu ve Video Destekli Çözümü Kısacası home tuşunun işlememesi, tutukluk yapması, butona basınca tık tık ses çıkması gibi Apple’ın bile tam bir çözüm ve önlem sağlayamadığı bir sorun.

Cihazı kullandıktan bir süre sonra üstünde bulunan ana tuşa bastığınızda işlevin yerine gelmemesi halinde söz konusu defalarca ya da daha şiddetli basmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu sebeple çözüm değerli Apple sever kullanıcılar tarafından edinilen tecrübeler sonucunda çıkabiliyor. Cihazın uzun süre kullanımı sonrasından çeşitli sebeplerle ana tuşun çevresindeki ince boşluğun toz v.b. parçacıklarla dolduğu ve bunun tuşun işlevini olumsuz etkilediği düşünülüyor.

iPhone Home Tuşu Sorunu
iPhone Home Tuşu Sorunu

iPhone Home Tuşu Sorunu ve Çözümü (iPhone Home Button Repair)

Bu kadar açıklamadan sonra gelelim mevcut problemin çözümüne.
Hiç şüphesiz ki toz bulutları ufacık bir ışık görsün herhangi bir teknolojik olan ya da olmayan bir nesnenin yuvacıklarına dolmaktadır. Hal böyle olunca çözüm olarak o tozların home tuşunun orasından çıkmasını sağlamak gerekiyor.
Peki bunun için ne yapacaz nasıl çıkacak orayı açmadan? Bunun için parmaklarımızı kullanarak ilgili tuşun çevresine küçük darbeler indiriyoruz. Abartmayalım tabi deyim yerinde ise ayı gibi vurmayalım… Yazımızın içinde bulunana videoda da göreceğiniz şekilde bu işlem sırasında birçok toz çıkıyor. Diğer yandan vuruş yaparken tırnağım azıcık da olsa törpülendiğini çıkan tozun aslında tırnaktan çıktığını düşünebilirsiniz. Ancak gerçekten de o bölgeden küçük miktarlar halinde arka arkaya tozlar çıkıyor. Bu işlemi yaklaşık üç dört dakika sürdürün ve iPhone Home Tuşu Sorunu (iPhone Home Button Repair) kalmadı!

Videoyu hazırlayan Tam indir Editörlerinden Onur Bey ’e Teşekkürler.. Bu problemle karşılaşan Apple severlerin de gözü aydın artık :)

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin