Android Telefonlarda ve Tabletlerde iCloud Email Nasıl Kurulur

0
242421
Android Cihazlarda iCloud Email Nasıl Kurulur?
Android Cihazlarda iCloud Email Nasıl Kurulur?

Android cihazınızda iCloud e-postalarınızı okumak ister misiniz? Bu eğiticide, iCloud e-postasını Android’de nasıl ayarlayacağınızı öğreneceksiniz.

Android’de bir iCloud hesabı oluşturmak mümkündür, gerçek şu ki, Google işletim sistemli bir cihaza geçtiğinizde hesabınızı kaybetmemelisiniz, hesabınızı koruyabilirsiniz ve burada nasıl yapacağınızı açıklayacağım.

Prensip olarak, Android işletim sistemine sahip cep telefonlarının hemen hemen her şey için bir Gmail hesabının kullanılmasını gerektirdiğini hatırlamak gerekir, ancak bir Apple cihazından geliyorsanız iCloud hesabınızı bir kenara bırakmamalısınız, muhtemelen kullanmaya devam etmek istiyorsunuz.

Android Cihazlarda iCloud Email Nasıl Kurulur?
Android Cihazlarda iCloud Email Nasıl Kurulur?

İyi haber burada başlar ve e-posta hesabını tamamen yeni bir Android telefondan çalıştırmak mümkündür. Ancak, bunu yapmak için birkaç işlem yapmanız gerekiyor.

Android Telefonlarda iCloud Email Nasıl Kurulur

Yapmanız gereken ilk şey, varsayılan e-posta istemcinizi kullanabilmenize rağmen, Android için bir e-posta istemcisi edinmektir. Bu Yandex Mail, Yahoo Mail vb gibi üçüncü part uygulama olabilir.

Arayüz, uygulamanın türüne veya her telefonun Android sürümüne bağlıdır. Ancak sonuç, e-postanın IMAP veya SMTP yapılandırmasıyla yönetilmesidir.

Uygulamayı açın ve uygulama ayarlarını arayın. Ardından Hesaplar seçeneğini seçin. Diğer cihazlar bulut ve e-posta olabilir. Ardından, Ekle düğmesine veya + düğmesine basın. E-posta veya IMAP seçeneğini seçin

Aygıtları değiştirirken iCloud’u Gmail’e yedeklediğiniz bazı durumlarda, yapılandırma bilgilerini otomatik olarak uygulayabilirsiniz. El ile yapılandırıyorsanız, Gelen ve Giden Sunucu verilerini eşlemelisiniz:

iCloud Mail Port Ayarları

Gelen: imap.mail.me.com | Port: 993
Giden: smtp.mail.me.com | Port: 587

Her iki sunucuda da SSL: Evet seçeneğini seçin ve hesabınıza atanmış iCloud kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Ayarlar onaylandığında, daha önce kullanılan kullanıcı adını ve şifreyi tekrar girmeniz gerekebilir.

Ayar sırasında herhangi bir hatayla karşılaşırsanız, SSL’yi TLS’ye değiştirerek düzeltebilirsiniz.

Bu kadar kolay iCloud e-postanızı, iCloud hesabınızdan mesaj okumak ve göndermek için Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kolayca ayarlayabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments