GenelMobil YazılımNasıl Yapılır?Telefon

Xiaomi’de Engineering Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Reklamlar

Engineering modunu etkinleştirirseniz, Xiaomi’de ki bazı özel ayarlar değiştirilebilir. Örneğin, mod hem konuşma hem de genel için maksimum ses seviyesine kadar ses kontrolü için kullanılır. İş tecrübesine sahip olmak gerekli değildir.

Ama dikkatli olmalısın. Sakar kullanım, sistemde ciddi hasara neden olabilir. Ayarları değiştirmeye çalıştığınızda bunu unutmayın. Şimdi Xiaomi’nin teknik modunu aktif hale getirmenin üç yolunu görüyoruz.

Xiaomi’de Engineering Modu Nasıl Etkinleştirilir?

Aşağıda 3 farklı yöntem ile Xiaomi’de Engineering (Mühendis) Modu nasıl etkinleştirirsin kısa bir şekilde açıklanmıştır. Bunları dikkate alarak işlem yapabilirsiniz.

Yöntem 1. Engineering (Mühendislik) Modunu Etkinleştirmek İçin Kodları Kullanın

Mühendislik modunu etkinleştirmek için aşağıdaki kodlardan birini girmek için bir çevirici kullanın.

  1. * # * # 6484 # * # *
  2. * # * # 3646633 # * # *
  3. * # * # 4636 # * # *

Kodların herhangi biri işe yarayabilir. Mod hala yapamıyorsa, başka bir tane deneyin. Çalışırsa, ekranda yaklaşık 30 öğeden oluşan bir menü göreceksiniz (modele bağlı olarak daha fazla veya daha az). Menü İngilizce veya başka bir dilde olabilir, ürün bilgisine bağlıdır.

Kod girdikten sonra ekranda bir uyarı resmi görürseniz, kızmayın. Bu sadece Engineering (mühendislik) moduyla ilgisi olmayan ekstra bir menü. Bu görüntü ekranınızda görüntüleniyor ise, kod çalışmadı. Başka bir tane dene.

Ayrıca bknz Bloatware Xiaomi Cihazınızdan Nasıl Kaldırılır?

Yöntem 2. Parametre Yardımıyla Mühendislik Modunu Etkinleştirin

  1. “Parametreler” içerisinde gezinin;
  2. “Cihazım” ı seçin
  3. Git “Tüm özellikler”;
  4. “Çekirdek sürümü” nü bulun, düzenli aralıklarla 7 kez basın (6. sırada, “CIT girmek üzeresiniz” mesajını içeren açılır pencerenin sayılmamasını sağlar)

7. kademe sonra, mühendislik modu görünecektir.

Yöntem 3. MTK Uygulamasının Mühendislik Modunu Kullanın

Xiaomi’nin bazı sürümleri MTK uygulama geliştirme modunu gerektirir. Bu yöntemin yalnızca MediaTek yonga setine sahip cihazlar için çalıştığını unutmayın. Örneğin, bu Snapdragon yonga setleri için çalışmaz.

Okumalısınız Xiaomi’de Engineering Modu Nasıl Etkinleştirilir?

5 4 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x