GenelinternetWebmasterWebmaster Araçları

Google Görsel Arama Motoruna Alternatifler

Reklamlar

Görsel aramak istiyorsunuz ve Google Görsel Arama Motoruna Alternatifler arıyorsanız bu rehber makalemiz aradığınız yer!

Bir resme ihtiyacımız olduğunda, Google, tercih edilen ilk arama limanıdır. Bu sadece resimlere bakmak zorunda olduğunuz sürece sorun değil. Bununla birlikte, görüntüleri herhangi bir yerde kullanmanız gerekiyorsa, Google Görsel Arama’dan resim elde etmek zor olabilir. Bunun nedeni, Görsel Arama’da ki tüm görsellerin genel alan değildir. Telif hakkıyla korunan içerik dahil olmak üzere tüm kaynaklardan görüntüler gösterir. Görsel Arama’nın bir kullanım hakları filtresi olmasına rağmen, bunu bir sağ tıklama menüsü ile kolayca kaydedebilirsiniz.

Google Görseller Araması’nın, herkese açık alan veya Creative Commons lisansı olan görseller sunan birçok alternatifi vardır. Bu makalede, Google Görsel Arama motoruna alternatif olarak kullanabileceğiniz 5 siteyi ele aldım. Bu web sitelerindeki tüm görseller kamuya açıktır, yani kişisel ve ticari kullanım için tamamen ücretsizdir. Bu görüntüleri izin almadan veya bir özellik eklemeden kopyalayabilir, değiştirebilir ve dağıtabilirsiniz.

5 Ücretsiz Google Görsel Arama Motoruna Alternatif

Google Görsel Arama Motoruna Alternatifler
Google Görsel Arama Motoruna Alternatifler

Aşağıda ki web siteler tamamiyle ücretsiz görsel içeren arama motorudur. Tek tek bu arama motorlarını inceleyip ne olduğu konusunda size bilgi vermeye çalışacağım. Google Image Search ‘in yerini alır mı bilinmez ama iyi birer görsel arama motoruna alternatif platformlar diyebiliriz.

Unsplash

Unsplash, ücretsiz stok fotoğraflarını paylaşabileceğiniz çevrim içi bir görüntü platformudur. Bu sitedeki tüm görseller kamu malıdır. İstediğin şeyi indirebilir ve yapabilirsin. Unsplash ‘tan resim indirmek için bir hesaba ihtiyacınız yok. Ancak, resim koleksiyonları oluşturmak ve resimlerinizi genel kullanım lisansı altında yüklemek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ana Sayfa, bu sitede en son popüler görüntüleri, görüntüler ve yukarıdaki çeşitli popüler kategorileri listeler. Burada bir anahtar kelime girebilir ve alakalı resimleri arayabilirsiniz. Sonuçlar arasında gezinirken, orijinal görüntüyü açmadan küçük resim görünümünden indirebilirsiniz.

Görüntüleri sosyal medyayla da paylaşabilir ve URL’yi resme kopyalayabilirsiniz. Bir görüntüyü açarken, istatistiklerini ve özelliklerini görüntüleyebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını görebilirsiniz. Ayrıca, bir API ve Google Slaytlar ile entegrasyon da sunar. Tüm bunlar, Unsplash’i Google Görsel Arama motoruna alternatifler arasında değerli bir alternatif yapar.

Google Görsel Arama motoruna alternatif olarak Unsplash‘u deneyebilirsiniz.

Pixabay

Pixabay, yüksek kalitede, herkese açık fotoğrafları paylaşabileceğiniz ücretsiz bir web sitesidir. Özel ve ticari amaçlarla indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir buçuk milyondan fazla ücretsiz stok fotoğraf ve videoya sahiptir.

Unsplash gibi, bir hesap oluşturmadan Pixabay’den resimleri indirebilirsiniz. Yalnızca görüntüleri paylaşıyor ve yalnızca koleksiyon oluşturmak istiyorsanız, bir hesap oluşturmanız gerekir.

Son zamanlarda görüntülenen resimler ve resimler, resimler, vektör grafikleri ve videolar için ayrı sekmeler ana sayfada gösterildi. Resimler için İncele’yi arayabilir ve ihtiyaçlarınız için mükemmel görüntüleri bulmak için sonuçlara göz atabilirsiniz. Bir görüntüyü açtığınızda, görüntü, etiketleri, lisansları ve istatistikleriyle birlikte orijinal çözünürlüğünde görüntülenir. Resmin yanında, size dört indirme çözünürlüğü seçeneği sunan ücretsiz bir indirme düğmesi elde edersiniz. Her çözünürlük için dosya boyutu size, size en uygun seçeneği seçebilir ve daha fazla sıkıştırmadan kurtarmanız gerekebilir.

Ayrıca, Pixabay ayrıca, PowerPoint görünümünde milyonlarca ücretsiz fotoğrafa erişmenizi sağlayan bir MS PowerPoint eklentisi de sağlar.

Görsel Arama motoruna alternatif olan Pixabay‘ı deneyin.

Stockio

Bu listede Google Görsel Arama’nın bir sonraki alternatifi Stockio. Bu web sitesinde binlerce profesyonel fotoğraf, video, vektörel sembol ve yazı tipi bulunmaktadır.

Bu web sitesinin tüm içeriği kamuya açıktır ve kişisel ve ticari kullanım için ücretsizdir. Burada çeşitli kategorilere göre fotoğraflara göz atabilir veya anahtar kelimelere göre arama yapabilirsiniz. Bir fotoğrafı açtığınızda, lisansı, özellikleri ve etiketleri o görüntüdeki renklerle birlikte görüntülenir.

Stockio, 5-6 çözünürlük seçenekli bir fotoğraf sunuyor. Fotoğrafı, herhangi bir hesap gerekmeden bu seçeneklerden herhangi birinde indirebilirsiniz.

Görsel Arama motoruna alternatif bir başka ücretsiz alternatif olan Stockio‘yu deneyin.

Reshot

Reshot, stokta olmayan elle çizilmiş görüntüleri bulabileceğiniz ücretsiz bir web sitesidir. Bu web sitesindeki tüm görseller, yukarıda belirtilen tüm web siteleri gibi kamuya açık ve özgürce kullanılabilir. Bunu kişisel ve ticari kullanım için özgürce değiştirebilir ve dağıtabilirsiniz.

Ana sayfada trend resimleri bu sitede listelenmiştir. Seçilen bir görüntüyü seçebilir veya üstteki arama seçeneğini kullanarak görüntüleri arayabilirsiniz. Her bir görüntü, o görüntü için etiketleri, çözünürlüğü ve lisansı ve bir indirme düğmesini görüntüler.

Ayrıca, bu web sitesi farklı görüntüleri benzerliklerle birleştiren tematik görüntü paketleri içerir.

Bu ücretsiz görsel arama motoru Reshot‘a ulaşabilirsiniz.

PikWizard

PikWizard, Creative Commons lisansı altında binlerce yüksek kaliteli ücretsiz kamuya açık alan resmine sahip çevrimiçi bir görüntü kütüphanesidir. Burada görüntüleri trendlere, en son görüntülere, favorilere, indirmelere, yalnızca editoryal yayınlara, editoryal filtrelere göre filtreleyebilirsiniz. Belirli görsel türlerini bulmanıza yardımcı olan bir arama aracı da vardır. Resimleri tararken, küçük resimden bir fotoğraf indirebilirsiniz. Ayrıca yeni bir sekmede görüntülemek için bir görüntü üzerine tıklayabilirsiniz.

Bu sitedeki resme ek olarak, görüntüyü düzenleme, indirme ve paylaşma fırsatına sahipsiniz. Düzenleme seçeneği, görüntüyü çevrim içi PikWizard görüntü düzenleyici de açar. Her bir görüntü için bu sitede istatistik, etiketler ve lisanslar görüntülenir. Ayrıca bu resmi web sayfalarına yapıştırmanızı sağlayan bir “görüntü bağlantısı” sağlar.

Google Görsel Arama farklı alternatif olan PikWizard ‘ı deneyebilirsiniz.

Sonuç:

Bunlar, Google Resim Arama’ya, resim lisansı konusunda endişelenmenize gerek olmayan 5 ücretsiz alternatiftir. Bu web sitelerindeki tüm görseller kişisel ve ticari kullanım için yüksek kalitededir.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamlar bizim için önemli lütfen reklam engelleyicinizi kapatır mısınız?