GenelTeknolojiTelefon

iPhone 6 Kırmızı Ekran Sorunu Ve Çözümü

Reklamlar

Bazı Apple kullanıcılarından iPhone 6 kırmızı ekran sorunu hakkında bilgiler geliyor. Sorunun kaynağını araştırıp bir kaç çözüm arayalım dedik ve bu yazımızda iPhone 6 kırmızı ekran sorunu ve çözümü hakkında bir yazı yazdık.

iPhone 6 Kırmızı Ekran Sorunu Nasıl Görünüyor?

Apple ürünü olan iPhone modellerinin şuan için sadece iPhone 6 Plus‘ta da görülebilen kırmızı ekran sorunu bu durumun şu şekilde kırmızı bir ekran karşımıza geliyor ve devamında Apple logosu görülüyor. Sorun bazen kendi kendine yok oluyor ve cihaz olağan durumuna dönüyor, bazen kapanıyor. Bu sorunla karşılaştığınızda uyku ve ana ekran butonlarına 10 saniye boyunca basılı tutun, Apple logosunu görmeniz gerekiyor. Bazı durumlarda iPhone normal şekilde kendisini yeniden başlatıyor, ama sorun yeniden ortaya çıkıyor.

iPhone 6 Kırmızı Ekran Sorunu Ve Çözümü

Öncelikle iPhone 6 kırmızı ekran sorunu ve çözümü için şunu belirtelim bu sorunun yazılım kaynaklı olma ihtimali var, özellikle cihaz içersinde bozulmuş yedek dosyaları neden olabilir. iPhone 6 kırmızı ekran sorunu ve çözümü için geri yükleme işlemlerini takip ederek sorunu çözebilirsiniz. İlk olarak iPhone 6 kırmızı ekran sorunu ve çözümü için iPhone 6‘yı kapatmak için güç butonuna basılı tutun. iPhone 6 kırmızı ekran sorunu ve çözümü için sonrasında bilgisayarınızda iTunes‘un son sürümünün çalışır durumda bırakın ve akıllı telefonunuzu USB kablosu ile bilgisayar ya da mac sistemine bağlayın. Güç ve ana ekran tuşlarına birkaç saniye boyunca basılı tutun, cihaz açılırken güç butonunu serbest bırakın ama ana ekran tuşuna basılı tutmaya devam edin. “Connect to iTunes” yazısını gördüğünüzde ana ekran tuşunu da serbest bırakın. iTunes yazılımında geri yükleme aşamalarını takip edin. Bu aşamaları uygulayarak iPhone 6 kırmızı ekran sorunu ve çözümü tanımlanıp yapılmış olacaktır.

Sorunun donanım kaynaklı olması da mümkün, bu durumda Apple ile iletişime geçebilir ya da Apple Store’lardan yardım isteyebilirsiniz. Kırmızı ekran sorununu farklı bir cihazla görüntülü kayda geçirmek işinizi kolaylaştırabilir.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et