GenelNasıl Yapılır?Windows

Windows IIS Sunucusu’nu Kullanarak PHP Yükleme Dosyası Devralma izin Hatası Nasıl Düzeltilir

Reklamlar

Benim gibiyseniz ve Windows IIS kullanıyorsanız, yüklenen dosyanızın neden doğru şekilde görüntülemek için gerekli izinleri devralmadığını anlamaya çalışmak için saat harcadınız. Neyse ki, cevap son derece kolaydır ve çoğu insanın asla düşünmediği bir şeydir.

Windows IIS Sunucusu’nu Kullanarak PHP Yükleme Dosyası Devralma izin Hatası Nasıl Düzeltilir

Sorun yalnızca bir dosyayı yüklemek için PHP kullandığınızda ortaya çıkar. Bir dosyayı yüklediğinizde, PHP dosyayı sabit sürücüdeki geçici bir dizine gönderir (benim için C:\Windows\Temp ‘dir) ve sonra onu istenen dizine kopyalar. Dosya geçici dizine girdiğinde, bu dizinin izinleri atanır. Sorun şu ki, Windows bu dosyayı kopyaladığında geçici müdürlüğün izinlerini tutuyor ve web müdürünüzün izinlerini devralmıyor.

PHP Yükleme Dosyası Devralma izin Hatası Çözüm

Bu sorunu çözmenin en kolay yolu, web yöneticinizin izin verdiği geçici dizine eklemektir. Zaten geçici dizindeki izinleri silmeye gerek yok, web yöneticisinin izinlerini onlara eklemeniz yeterli. Başka bir deyişle, şu adımları izleyin

Geçici yükleme dizininizin izinlerini değiştirmek için php.ini dosyanızda ki “upload_tmp_dir” dosyasını bulun. Seçtiğiniz dizine (tabii ki web klasörlerinizin dışında) ayarlayın veya varsayılan olarak bırakın (benim için C:\Windows\Temp).

Bu klasöre göz atın ve web klasörlerinizin izinlerini buna ekleyin.

Bu kadar! Gördüğünüz gibi, gerçekten basit ve sadece küçük bir numara PHP’deki adamlar bize söylemeyi unuttu.

Ve bildiğiniz gibi, eğer iki klasör ayrı sürücülerdeyse, bu problemi yaşamazdınız ve böylece bunu okumazdınız.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et