GenelGoogleNasıl Yapılır?

5 Adımda Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Reklamlar

5 adımda Gmail hesabı nasıl silinir adım adım anlatalım. Gmail hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, gmail hesap silme için doğru yere geldiniz.

İster yeni bir hesap açın, isterse sadece farklı bir e-posta hizmetine geçmek isteyin, bunun nasıl yapılacağı ile ilgili tüm ayrıntılara sahibiz. Bu da çok kolaydır ve bunu Google hesabınızı tamamen kaldırmadan yapabilirsiniz.

5 Adımda Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Bir Gmail hesabını silerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır. Gmail hesabınızı sildiğinizde, içerdiği tüm e-postalar kesinlikle silinecek olsa da, bu e-postalar Google tarafından hemen silinmeyebilir.

Daha sonra Gmail hesabınızı açık tutmaya karar verirseniz, hesabı geri alabilirsiniz. İkincisi, güvenlikle ilgili endişeleriniz varsa, hesabınızı sildikten sonra Google bu hesabı kimsenin kullanmasına izin vermez.

5 Adımda Gmail Hesabı Nasıl Silinir?
5 Adımda Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Dolayısıyla, bu Gmail adresini kullanan başka biri için endişelenmenize gerek yok. Gmail hesabınızı silmeye başlamadan önce, e-posta hesabınızdaki tüm bilgileri indirmeniz gerekir. Aksi takdirde, veriler kaybolduğunda sonsuza kadar kaybolacaktır.

Gmail hesabı nasıl silinir konusunda asıl bilinmesi gereken Gmail hesabınızı silme işlemi kullandığınız cihaza göre değişir. Bu nedenle, Android ve iOS cihazlar için talimatlar sağladık.

Bilgisayarda Gmail Hesap Silme Nasıl Yapılır?

 1. Birinci Adım: Google Hesap Yönetimi sayfasına gidin.
  Bu bağlantıyı kullanarak veya Gmail’i açarak, kullanıcı simgenizin yanındaki çark simgesine ve açılır menüdeki Hesap seçeneğini tıklayarak oraya gidebilirsiniz.
 2. Gezinme panelinden “Veri ve kişiselleştirme” yi seçin (bu, pencerenizin sol tarafında veya üstünde görünebilir).
 3. Yeni pencerede, “Verilerinizi indirin, silin veya bir plan yapın” başlıklı bölümü bulmak için kaydırın ve “Bir hizmeti veya hesabınızı silin” i seçin.
 4. Yeni ekranda “Google hizmetini sil” başlıklı bölümü bulun ve “Hizmet sil” seçeneğini seçin.
  Burada güvenlik nedeniyle Google hesabınızda oturum açmanız istenir. Devam etmek için Gmail hesabınızın olduğu Google hesabında oturum açın.
 5. Yeni ekranda silmek istediğiniz Gmail hesabını bulun ve “Sil” i seçin, ardından hesap silme işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulayın.

Buraya kadar geldi iseniz bilgisayarda Gmail hesabı nasıl silinir sorunuzun cevabına ulaşmışsınız demektir.

Artık gmail hesap silme işleminiz tamamlandı! Bu işlem hesabınızı kalıcı olarak silecektir.

Android’de Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Android’de gmail hesabı nasıl silinir sorunuzun yanıtını bu adımlarla sağlayabilirsiniz:

 1. Android cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Ayarlarınızın Google bölümünü bulmak için aşağı kaydırın
 3. Google ayarlarında “Google Hesabı” nı bulun ve seçin
 4. Üst menüden “Veri ve Kişiselleştirme” sekmesini bulun ve seçin
 5. Verilerinizi indirin, silin veya bir plan yapın” başlıklı bölümü bulmak için aşağı kaydırın ve “Bir hizmeti veya hesabınızı silin” i seçin
 6. Yeni sayfada “Google Hizmetini Sil” i seçin. Burada Google, hesabınızda tekrar oturum açmanızı isteyebilir.
 7. Gmail” i bulun ve Çöp Kutusu simgesini seçin, ardından Google’dan kalan talimatları izleyin.

iOS’da Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

İOS işletim sistemi düzeyinde Google ayarlarına sahip olmadığından, Gmail hesabınızı silmeye devam etmek için cihazınızda Gmail uygulamasının yüklü olması gerekir. Veya, yukarıda listelenen bilgisayarların talimatlarını kullanarak web tarayıcısında ilerleyebilirsiniz.

 1. Gmail uygulamasını açın ve Menüyü açın
 2. Menüden Ayarlar> Hesabınız> Google Hesabınızı Yönetin‘i seçin
 3. Gezinme panelinde “Veri ve kişiselleştirme” yi bulun ve seçin
 4. Yeni sayfada, “Verilerinizi indirin, silin veya bir plan yapın” etiketli bölümü bulun ve “Bir hizmeti veya hesabınızı silin” i seçin
 5. Açılan pencerede aşağıdaki ekranda “Bir hizmeti sil” seçeneğini seçin. Diğer işlemlerde olduğu gibi, Google burada hesabınız için şifreyi yeniden onaylamanızı isteyebilir.
 6. Bir sonraki ekranda Gmail’i bulun ve “Sil” i seçin, ardından Google tarafından sağlanan talimatları izleyin.
insagram Hesabınızı mı Sileceksiniz?
İnstagram hesabınızı silmek istiyor ama bu konuda bilginiz mi yok o halde sizi “Instagram Hesabı Nasıl Silinir?” adlı rehber makalemizi okumaya davet ediyoruz!

İşte Gmail hesabı nasıl silinir konusunda tüm cihazlarda ki yapılandırmalar bu kadar. Aklınıza takılan bir konuda yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Ayrıca bize destek olmak için bu makalemizi sosyal medya da paylaşabilirsiniz.

5 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x