Gmail Hesabı Nasıl Silinir?
Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Gmail hesabı nasıl silinir adım adım anlatalım. Gmail hesabınızı nasıl sileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, doğru yere geldiniz.

İster yeni bir hesap açın, isterse sadece farklı bir e-posta hizmetine geçmek isteyin, bunun nasıl yapılacağı ile ilgili tüm ayrıntılara sahibiz. Bu da çok kolaydır ve bunu Google hesabınızı tamamen kaldırmadan yapabilirsiniz.

5 Adımda Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

İçindekiler

Bir Gmail hesabını silerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır. Gmail hesabınızı sildiğinizde, içerdiği tüm e-postalar kesinlikle silinecek olsa da, bu e-postalar Google tarafından hemen silinmeyebilir.

Daha sonra Gmail hesabınızı açık tutmaya karar verirseniz, hesabı geri alabilirsiniz. İkincisi, güvenlikle ilgili endişeleriniz varsa, hesabınızı sildikten sonra Google bu hesabı kimsenin kullanmasına izin vermez.

Gmail Hesabı Nasıl Silinir?
Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Dolayısıyla, bu Gmail adresini kullanan başka biri için endişelenmenize gerek yok. Gmail hesabınızı silmeye başlamadan önce, e-posta hesabınızdaki tüm bilgileri indirmeniz gerekir. Aksi takdirde, veriler kaybolduğunda sonsuza kadar kaybolacaktır.

Gmail hesabı nasıl silinir konusunda asıl bilinmesi gereken Gmail hesabınızı silme işlemi kullandığınız cihaza göre değişir. Bu nedenle, Android ve iOS cihazlar için talimatlar sağladık.

Bilgisayarda Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

 • Birinci Adım: Google Hesap Yönetimi sayfasına gidin.
  Bu bağlantıyı kullanarak veya Gmail’i açarak, kullanıcı simgenizin yanındaki çaark simgesine ve açılır menüdeki Hesap seçeneğini tıklayarak oraya gidebilirsiniz.
 • İkinci adım: Gezinme panelinden “Veri ve kişiselleştirme” yi seçin (bu, pencerenizin sol tarafında veya üstünde görünebilir).
 • Üçüncü adım: Yeni pencerede, “Verilerinizi indirin, silin veya bir plan yapın” başlıklı bölümü bulmak için kaydırın ve “Bir hizmeti veya hesabınızı silin” i seçin.
 • Dördüncü adım: Yeni ekranda “Google hizmetini sil” başlıklı bölümü bulun ve “Hizmet sil” seçeneğini seçin.
  Burada güvenlik nedeniyle Google hesabınızda oturum açmanız istenir. Devam etmek için Gmail hesabınızın olduğu Google hesabında oturum açın.
 • Beşinci adım: Yeni ekranda silmek istediğiniz Gmail hesabını bulun ve “Sil” i seçin, ardından hesap silme işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulayın.

Buraya kadar geldi iseniz bilgisayarda Gmail hesabı nasıl silinir sorunuzun cevabına ulaşmışsınız demektir.

Android’de Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

Android’de gmail hesabı nasıl silinir sorunuzun yanıtını bu adımlarla sağlayabilirsiniz:

 • Birinci adım: Android cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
 • İkinci adım: Ayarlarınızın Google bölümünü bulmak için aşağı kaydırın
 • Üçüncü adım: Google ayarlarında “Google Hesabı” nı bulun ve seçin
 • Dördüncü adım: Üst menüden “Veri ve Kişiselleştirme” sekmesini bulun ve seçin
 • Beşinci adım: “Verilerinizi indirin, silin veya bir plan yapın” başlıklı bölümü bulmak için aşağı kaydırın ve “Bir hizmeti veya hesabınızı silin” i seçin
 • Altıncı adım: Yeni sayfada “Google Hizmetini Sil” i seçin
  Burada Google, hesabınızda tekrar oturum açmanızı isteyebilir.
 • Yedinci adım: “Gmail” i bulun ve Çöp Kutusu simgesini seçin, ardından Google’dan kalan talimatları izleyin.

iOS’da Gmail Hesabı Nasıl Silinir?

İOS işletim sistemi düzeyinde Google ayarlarına sahip olmadığından, Gmail hesabınızı silmeye devam etmek için cihazınızda Gmail uygulamasının yüklü olması gerekir. Veya, yukarıda listelenen bilgisayarların talimatlarını kullanarak web tarayıcısında ilerleyebilirsiniz.

 • Birinci adım: Gmail uygulamasını açın ve Menüyü açın
 • İkinci adım: Menüden Ayarlar> Hesabınız> Google Hesabınızı Yönetin’i seçin
 • Üçüncü adım: Gezinme panelinde “Veri ve kişiselleştirme” yi bulun ve seçin
 • Dördüncü adım: Yeni sayfada, “Verilerinizi indirin, silin veya bir plan yapın” etiketli bölümü bulun ve “Bir hizmeti veya hesabınızı silin” i seçin
 • Beşinci adım: Aşağıdaki ekranda “Bir hizmeti sil” seçeneğini seçin
  Diğer işlemlerde olduğu gibi, Google burada hesabınız için şifreyi yeniden onaylamanızı isteyebilir.
 • Altıncı adım: Bir sonraki ekranda Gmail’i bulun ve “Sil” i seçin, ardından Google tarafından sağlanan talimatları izleyin.

İşte Gmail hesabı nasıl silinir konusunda tüm cihazlarda ki yapılandırmalar bu kadar. Aklınıza takılan bir konuda yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Ayrıca bize destek olmak için bu makalemizi sosyal medya da paylaşabilirsiniz.

Kimler Bu Makale Hakkında Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir