GenelTeknolojiTelefon

Akıllı Telefonunuzu Drone’a Dönüştürün

Reklamlar

Akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmişken bunu bir Drone olarak da kullanmayı kim istemez? Bunun için tek ihtiyacımız olan PhoneDrone olacak.

Peki akıllı telefonumuz nasıl bir Drone olacak diye soruyor iseniz Drone’ların içerisinde bulunan donanımsal özellikleri telefonla gideren PhoneDrone, akıllı telefonunuzu bir Drone haline getirmenizi sağlıyor.

Drone’lar bildiğiniz üzere bünyesinde birçok sensör ve işlemci barındırıyor. Dolayısıyla masrafı da bir hayli yüksek oluyor. Bir Kickstarter projesi olan PhoneDrone, normal bir drone’da bulunan özellikleri akıllı telefonda kullanarak uçuyor. Adından da anlaşılacağı üzere PhoneDrone, uçan bir akıllı telefon.

PhoneDrone Nasıl Çalışıyor?

Hindistanlı X-Craft şirketinin geliştirdiği PhoneDrone, üzerine iPhone 4S ve üzerindeki modele ait akıllı telefonu koyduktan sonra Android tabanlı tablet ya da telefonunuz aracılığıyla uygulama üzerinden komuta ediliyor. Uygulamadaki “takip et” butonuna tıkladığınızda PhoneDrone, eşleme yapmış olduğunuz üzerinizde bulunan akıllı telefonun sinyallerini takip edip bulunduğunuz yere geliyor. Özçekim yapma gibi özelliklerin de bulunduğu uygulama içerisinde, ayrıca bir harita üzerinde çizim yaparak drone’un bir yerden farklı bir yere uçuş yapması sağlanabiliyor.

PhoneDrone, telefondaki aynalar sayesinde video çekip, kaydedilen görüntüyü eş zamanlı olarak kullanıcının yönlendirdiği cihaza aktarıyor. Bünyesinde bulunan sensörler sayesinde çarpışmalardan kendisini koruyabilen PhoneDrone, şimdilik toplamda 25 dakikaya kadar uçuş süresine sahip.

PhoneDrone Ne zaman Ve Ne Kadar Bir Fiyat Karşılığında Satılacak?

Bir Kickstarter projesi olan PhoneDrone, yalnızca birkaç gün içerisinde 45 bin dolarlık fon topladı. Toplamda 250 bin dolara ihtiyacı olan PhoneDrone, gerekli fonu toplayabilirse 2015 yılının sonlarına doğru 199 dolar karşılığında satışa sunulabilecek.

 

 

PhoneDrone tanıtım videosunu izleyerek görsel olarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x