internetTeknolojiUygulamalarWebmaster

Twitter’ı Haritaya Döken Uygulama: Tweetping

Reklamlar

Fransız bir yazılımcı tarafından geliştirilen web servisi sayesinde kullanıcılar dünyaca ünlü sosyal ağlardan biri olan Twitter üzerinden atılan dünya genelin de ki Tweet leri kıtalara göre göstermektedir.

Neler Okuyacaksınız? →

Tweetping Nedir?

Kullanıcı sayısı neredeyse 700 milyonu bulan ve her gün 50 milyondan fazla mesaj atılan Twitter üzerinde gerçekleşen mesaj akışını artık harita üzerinden rahatlıkla takip edebileceğiz.

Franck Ernewein tarafından hazırlanan Tweetping uygulaması, tüm dünya üzerinde atılan tweet’leri gerçek zamanlı olarak takip ederek, tweet ‘lerin atıldığı bölgeler harita üzerinde daha parlak bir şekilde gösteriliyor.

Harita üzerinde Kuzey ve Orta Afrika ile Orta Asya gibi bölgeler harita üzerinde adeta karanlığa gömülmüş durumda. Bu bölgeler dışında kalan ve Twitter ‘ın yoğun olarak kullanıldığı ABD’nin Batı Yakası, Batı Avrupa, Türkiye, Endonezya ve Japonya ise harita üzerinde adeta ışıldıyor diyebiliriz. Harita üzerinde ışıldayan ve karanlık olan bölgelerin dışında ışık veren diğer bölgeler arasında ise Arap Yarımadası, Güney Amerika’nın kıyı kesimleri ve Çin’in kıyı kesimleri yer alıyor. Rusya’da pek ışıldama yok diyebiliriz

Tweetping Nasıl Kullanılır?

Uygulama üzerinde ekranın orta kısmında kıtalara göre atılan tweetlerin Hashtag dediğimiz etiketlerde belirtilmekte, bunun yanı sıra mentions dediğimiz tweet atan hesapların isimleride ayrıca belirtiliyor.

Uygulamanın sol tarafında ise total’de yani toplamda kaç tweet atılmış sizin uygulamayı açtığınız andan itibaren onu belirtmekte ayrıca bu tweetlerde kullanılan karakter sayısını ‘ Chars ‘ olarak belirtilmiş ve kullanılan kelime sayısıda ‘ Words ‘ adı altında belirtilmekte

Tweetping ne işe yarar

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin