Google Bing Yandex Arama Motorlarına Kayıt Etme
Google, Bing Ve Yandex Arama Motorlarına Sitenizi Ücretsiz Kaydedin

Bir sitenin ziyaretçi çekmesi için vazgeçilmez olan arama motorlarına ücretsiz bir şekilde web sitenizi ya da blogunuzu kayıt edebilmektir.

Arama Motorlarına Sitenizi Ücretsiz Nasıl Kayıt Edersiniz?

Akla gelen ilk üç büyük arama motorları ücretsiz kayıt etmeniz için hemen adresleri verelim biri Microsoft ‘un arama motoru olan Bing , diğeri ise dünyaca ünlü arama motoru Google ve bir diğeri ise ülkemiz de yeni yeni hızlı bir yükseliş gösteren Rus arama motoru Yandex üstelik bu üç adreste üyelik istemiyor. Sitenizin arama motoruna eklenebilmesi için bir hafta gibi beklemek gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken sitenizdeki meta tag kodlarınızı doğru yerleştirmeniz. Yani kısacası google, bing ve yandex arama motorlarına sitenizi Ücretsiz kaydedin aşağıda belirtmiş olduğumuz basit yöntemlerle.

Bing Arama Motoruna Kayıt

1. Bing arama motoruna web sitenizi ya da blogunuzu kayıt etmek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • Bing arama motoru ekleme sayfasına geldiğimizde karşımıza çıkan pencerede aşağıda ki resimde göründüğü gibi web adresimizi belirtiyor ve doğrulama kodumuzu yazıyoruz sonrasında gönder butonuna basıyoruz.

bing arama motoruna web site kayıt etme

  • Sonrasında karşımıza açılan pencere de ‘ İsteğiniz başarı ile gönderildi ‘ ibaresi çıkacaktır ve bize Bing yönetimi 3 soru soracak burada biz buradan ‘Mükemmel! Beni Kaydet‘ diyoruz.

bing arama motoruna web sitesi kayıt etme

  • Kayıt et dedikten sonra karşımıza ‘Site Ekle‘ penceresi açılacaktır. Bu kısımda web adresimizin url sini ve site haritasını (site map) belirliyoruz. Sonrasında trafiği hangi aralıklarda aldığımızı belirliyor ekle diyoruz işlemimiz tamamlanmış oluyor.

bing arama motoruna web sitemi nasıl kayıt ederim

Google Arama Motoruna Kayıt

2. Google arama motoruna web sitenizi ya da blogunuzu kayıt etmek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • Google arama motoruna web sitenizi ekleme sayfasına giriş yaptığınızda karşımıza açılan pencerede URL kısmına web adresimizi yazıyor ve doğrulama kodumuzu yazdıktan sonra istek gönder diyoruz ve işlemimiz bitmiş oluyor.
  • Bu adresten ” https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html ” web sitenizi Google Arama Motoruna kayıt edebilirsiniz.

google arama motoruna web site kayıt etme

Yandex Arama Motoruna Kayıt

3. Yandex arama motoruna web sitenizi ya da blogunuzu kayıt etmek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • Yandex arama motoruna web sitenizi ekleme sayfasına giriş yaptığınızda karşımıza açılan pencerede URL kısmına web adresimizi yazıyor ve doğrulama kodumuzu yazdıktan sonra EKLE butonuna basıyoruz ve işlemimiz bitmiş oluyor.

yandex arama motoruna web site kayıt etme

Ayrıca Google , Bing ve Yandex arama motorunu kullanarak add url diye arattırdığımız da sitenizi ekleyeceğiniz birçok arama motoru çıkacaktır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam Oy: 18 Ortalama: 4.9]

3 YORUMLAR

  1. hocam değerli bilğiler için teşekkürler fakat bingde ekle dedikten sonra siteni tanıt kısmı gelmiyor

Makalemizi Oylayabilir Ya da Makalemiz Hakkında Yorum Yapabilirsiniz!