GenelInstagramNasıl Yapılır?Sosyal Medya

İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

Reklamlar

En popüler fotoğraf ya da resim paylaşma platformu olan Instagram‘da hesap oluşturdunuz ve bir şekilde etkileşimde bulundunuz arkadaşlarınızla bir süre sonra bir şey oldu instagram hesabınızı silmek istiyorsunuz ama nasıl olacağı konusunda bilginiz yok. İşte “Instagram Hesabı Nasıl Silinir?” sorunuzun yanıtı.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı silmek aslında çok basit tabi konu hakkında bilgi olmayınca doğal olarak bu gözümüzde çok büyüttüğümüz bir şey oluyor. Gelelim instagram hesabını silme işlemine öncelikle hesabını silecek kişiye şunu belirtmekte fayda var hesap silinir ise daha önce instagram üzerinde paylaşılan tüm fotoğraflar silinecek.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?
  1. Instagram üzerinde paylaşılan resimleri aldıktan sonra veya almadan silme işlemini yapmak için bu bağlantıya açmanız gerekiyor. Eğer instagram hesabınız açık değilse ki açık olmayacaktır sistem sizden giriş yapmanızı isteyecek. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra tekrar belirtmiş olduğumuz bu bağlantıyı açınız instagram hesabı silme sayfası.
  2. Instagram hesabını silince otomatik olarak instagram yeni gelecek kullanıcılarına ya da sizin yaşamış olduğunuz problemden dolayı daha iyi hizmet vermek adına size “Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” bölümünün yanındaki kutucuktan, instagram hesabınızı neden silmek istediğinizi seçin. Bu aşamadan sonra sonra, hesabınızı sileceğiniz asıl bölüm açılacak.
  3. Instagram hesabımızı silme sebebimizi belirttikten sonra açılan bölümde güvenlik nedeni ile instagram sizden önce şifrenizi girmenizi isteyecektir, ilgili kutucuğa şifrenizi yazıp daha sonra sayfada hemen alt kısımda bulunan kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona basınız. Butona basıp instagram hesabınızı silmeyi onayladıktan sonra böylelikle instagram hesabını tamamen silmiş olursunuz.

Önemli Bir Hatırlatma: Sildiğiniz kullanıcı adını bir daha kullanmanız mümkün değil.

Instagram da Paylaşılan Tüm Resimleri İndirme İşlemi

Tabi silmeyi kafaya koydunuz ama önce instagram üzerinde paylaştığım fotoğrafları alayım ya da depolama cihazıma fotoğrafları indireyim diyor iseniz aradığınız konuya yani “Instagram’a Yüklenen Fotoğraf Arşivini Alma” adlı makalemize buradan ulaşabilirsiniz. Bu yönlendirdiğimiz adreste size “Instagram’a Yüklenen Fotoğraf Arşivini Alma” adlı makalemize yönlendiriyoruz ve burada detaylı olarak nasıl arşivi alacağınızın bilgisi mevcuttur.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin