AndroidAndroid UygulamalarGenelTeknolojiUygulamalar

Samsung Marka Cihazlara ya da Android İşletim Sistemlerine Sahip Cihazlara Mail Kurulumu Yapma

Reklamlar

Android işletim sistemine sahip ya da Samsung marka telefon ya da tabletinize mail kurulumu yapmak için yapmanız gereken işlemler;

 • Öncelikle ilgili cihazın ” Uygulamalar ” bölümünden ” Ayarlar ” bölümüne geçiş yapınız. Geçiş yaptığınız bölümde ilgili sayfada bulunan ” Hesaplar ” ana başlığının altında olan ” Hesap Ekle ” butonuna tıklıyoruz.
  Burada bir den fazla hazır tanımlı hesaplar bulunmaktadır biz buradan ” E-Posta ” yazanı seçip devam ediyoruz. Açılan sayfada ilgili kutucuklara mail hesabımızı ve şifremizi yazıp sayfanın hemen altında bulunan ” Manuel Kurulum ” butonuna basarak devam ediyoruz.
Samsung marka cihaza mail kurulumu nasıl yapılır
 • Manuel Kurulum dedikten sonra cihazın bizi yönlendirdiği sayfada sistem bize POP3 mü IMAP mı? Exchange Server olarak mail kurulumu yapılacak bunu sormaktadır.
  Biz burada POP3 olanı seçip devam edeceğiz.
Android cihazlara nasıl mail kurulur
 • POP3 hesabı olarak mail kurulumunu seçtikten sonra karşımıza gelen bölümde Kullanıcı Adı kısmına mail hesabımızı yazıyoruz.
  Diğer kutucuklarda bizden istenenleri dolduruyoruz kısacası burada dikkat etmemiz gereken asıl konu ” Bağlantı Noktası ” kısmını belirlemektir SSL yok ise genelde pop3 portu 110 ‘dur.
  Ya da sunucunuzun size belirtmiş olduğu portlara göre yapılandırmanız gerekmektedir.
Samsung android cihaza Pop3 mail kurulumu
 • Pop3 ayarlarımızı yapılandırdıktan sonra ileri butonuna basıp SMTP ayarlarının olduğu kısma yönleneceğiz.
  Yine aynı şekilde ilgili kutucukları dolduracağız SMTP yani giden port numaramız 26 olacak ya da sunucunuzun size vermiş olduğu port numarası olacaktır.
  Mail hesabını ve şifremizi yazıp ileri dememiz yeterli olacaktır mail kurulumu tamamlandı.
Samsung android giden posta sunucusu SMTP ayarları
 • Bu ayarlardan sonra yapılacak ufak işler vardır bunlar ise hesabınızın mail gönderdiğinizde görünen adı ne olmalı ve mail kontrolü hangi aralıklarda sağlanmadı bunları yapılandırıyoruz.

Artık çok rahat bir şekilde cihazınızdan maillerinizi kontrol edebilir ve mail gönderimi yapabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x