GenelLinuxNasıl Yapılır?Windows

Kodlamanın Öğrenilmesi İçin En İyi 3 Program

Reklamlar

Sadece bazı bilgisayar odaklı profesyonellerin nasıl kodlanacağını bilmeleri gerekiyordu, ancak dünya daha dijital hale geldikçe, kodu anlayabilmek gittikçe artan bir öneme sahip.

Bir web sitesinin tasarımını ve işlevselliğini değiştirebiliyorsanız, tüketicilerin içerikle etkileşim biçimini değiştirmekte özgürsünüz. Kodlayıcılar her zamankinden daha çok aranıyor ve işverenler, kodlama bilgilerini masaya getirebilecek kişileri işe almak için istekliydiler.

Kodlamayı öğrenebileceğiniz, bazıları ücretsiz, bazıları ücretli olan birçok çevrimiçi program vardır. Fiyat ne olursa olsun, size kapsamlı ve aktarılabilir kodlama bilgisi sağlama garantisi verilen birçok güçlü seçenek vardır.

Kodlamanın Öğrenilmesi İçin En İyi 3 Program

Lynda.com

LinkedIn Öğrenme olarak da bilinen Lynda, her alanda endüstri uzmanları tarafından verilen derinlemesine kurslar sağlayabilir. Yazılım geliştirmede, tümü seçtiğiniz zamanda erişebileceğiniz binlerce kurs vardır.

Lynda‘ya çoğu cihazdan erişebilirsiniz, bu nedenle ne zaman ve nasıl öğreneceğiniz konusunda hiçbir kısıtlama yoktur. Yoğun bir programınız varsa, bu kolaylığın üstesinden gelmek zordur. Veri tabanı, görüntüleme ve öğrenme zevkiniz için tüm cihazlarda optimize edilmiştir.

Ayrıca, yönünüzü kaybetmeden belirli bir kariyer hedefine doğru çabalamanızı sağlayan hazır bir program olan Öğrenim Yolu’nu takip etme seçeneği sunar. Bu, ilerlemenizi izlemenizi kolaylaştırır ve dinamik bir öğrenme deneyimi yaşamanızı sağlar.

Öğrenme Yolları, sınıf içi öğrenmeye benzer. Hiç kaybolmuş hissediyorsanız, Lynda size rehberli kurslar şeklinde destek sağlayabilir.

Ücretsiz deneme sunarlar, böylece Lynda’nın sizin için çalışıp çalışmadığına karar verebilirsiniz ve daha sonra aylık 29,99 $ ‘dan başlayan temel veya premium bir plan arasından seçim yapabilirsiniz.

Le Wagon

Dünyanın dört bir yanındaki kampüslerin bulunduğu Le Wagon, çeşitli benzersiz yerlere derinlemesine kodlama talimatı getiriyor. Yalnızca 9 yoğun haftada kapsamlı bir kodlama bilgisi vaat eden bir FullStack programı sunuyorlar.

Kodlama endüstrisinin sürekli gelişen diline uyum sağlamak için sürekli adapte olurlar ve öğrencilerinin bu gelişmelerin ön saflarında yer almasını sağlarlar.

Programları dört bölüme ayrılmıştır: Hazırlık çalışmaları, Vakıflar, Web Geliştirme ve Projeler. Başlangıçta, HTML ve JavaScript gibi kavramlarda güçlü bir temel oluşturacak ve Terminal ve Git’te temel komutları öğreneceksiniz.

Ardından, programlama ve yazılım mimarisi gibi daha karmaşık kodlama kavramlarına geçeceksiniz. Eğitiminiz tam teşekküllü bir web gelişimine dönüşecek ve yeni bulunan bilginizi test eden çeşitli projelerle karşı karşıya kalacaksınız.

Le Wagon, karışıklığa yer bırakmayacak şekilde yönlendirilmiş, önceden düzenlenmiş bir şekilde kodlamayı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Khan Academy

Bu kar amacı gütmeyen kuruluş, hiçbir ücret ödemeden birinci sınıf eğitim sağlamaya kararlıdır. Khan Academy gibi bir kaynağa sahip olmak, kendi temponuzu seçmenize ve ihtiyaç duyduğunuz kadar çalışmanıza izin vererek daha hızlı nasıl kod yazacağınızı öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Eğitimleri dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve kurslar 36’dan fazla dile çevrilmiş.

Kodlama bu kadar karmaşık bir çaba olduğu için ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayabilmek çok önemlidir. Khan Academy, makaleler, videolar veya alıştırmalar gibi tüm ortamlarda birçok kaynağa ev sahipliği yapıyor. Sizin için neyin işe yaradığını seçmekte özgürsünüz.

Onların kursları, kodlamayı öğrenmeye yeni başlayanlar için başlangıç ​​seviyesinden, mevcut bir beceriyi geliştirmek isteyen bireyler için uzman seviyesine kadar uzanmaktadır.

Seviyeniz ne olursa olsun, Khan Academy ücretsiz olarak dünya standartlarında eğitim almak isteyen herkes için güçlü bir rakip.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et