GenelWindows

Windows 10 Otomatik Giriş Nasıl Etkinleştirilir

Reklamlar

Birçok masaüstü kullanıcısı, parolayı girmek yerine işe başlamak için Windows 10’a hızlı bir şekilde girmek isteyebilir. Peki Windows 10 otomatik giriş nasıl etkinleştirilir?

İşletim sisteminde bulunan varsayılan seçeneği kullanarak Windows 10 otomatik oturum açmayı etkinleştirebilirsiniz. Otomatik giriş, hesabınız için şifre sorma sürecini atlar. Çoğu kullanıcı için otomatik oturum açma uygun olsa da, bunun özellikle dizin veya masa üstünüzün güvenliğini, başkası eriştiğinde azaltacağını lütfen unutmayın.

Bu durumda, devam etmek ve giriş şifresini devre dışı bırakmak ve Windows 10’a otomatik olarak giriş yapmak istiyorsanız, işte bunu yapmanız yeterlidir.

Neler Okuyacaksınız? →

Windows 10 Otomatik Giriş Nasıl Etkinleştirilir

Windows 10 otomatik giriş için 3 kolay adımda etkinleştirme yapabileceğiz işte bu adımlar;

Windows 10 Otomatik Giriş Nasıl Etkinleştirilir
Windows 10 Otomatik Giriş Nasıl Etkinleştirilir

Aşama 1 : Çalıştır komutunu (Win Key + R) açın ve netplwiz yazın ve enter tuşuna basın. Bu, Windows’da ki kullanıcı hesapları olan pencereyi getirecektir.

Adım 2 : Kullanıcı hesabı seçeneğinde, oturum açma şifresini devre dışı bırakmak istediğiniz kullanıcı adını seçin (birden fazla hesabınız olması durumunda). Üstte, “Bu bilgisayarı kullanabilmek için Kullanıcıların bir kullanıcı adı ve parola girmesi gerekir” seçeneğini görürsünüz. Bu seçeneğin işaretini kaldırın ve uygula onay kutucuğuna tıklayın.

Aşama 3 : Son adımda, otomatik giriş özelliğini etkinleştirmek istediğiniz hesap için geçerli şifrenizi girmeniz gerekir. Tamam’ı tıklatın ve bu, Windows 10’a otomatik girişi etkinleştirir.

Buraya kadar tüm adımları doğru yaptı iseniz bir sonra ki cihaz açılışında sistem sizden şifre sormayacaktır.

Windows 10 otomatik giriş nasıl etkinleştirilir konusunda artık bilgi sahibisiniz takıldığınız ya da sormak istediğiniz tüm sorular için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Orhan Karaboga
Orhan Karaboga
8 ay önce

Windows 10 otomatik giriş etkinleştirme konusunda kapsamlı bilgi için teşekkürler. Sorunumu çözmeme yardımcı oldunuz.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x