Windows 10 Otomatik Giriş Nasıl Etkinleştirilir
Windows 10 Otomatik Giriş Nasıl Etkinleştirilir

Birçok masaüstü kullanıcısı, parolayı girmek yerine işe başlamak için Windows 10’a hızlı bir şekilde girmek isteyebilir. İşletim sisteminde bulunan varsayılan seçeneği kullanarak Windows 10 otomatik oturum açmayı etkinleştirebilirsiniz . Otomatik giriş, hesabınız için şifre sorma sürecini atlar. Çoğu kullanıcı için otomatik oturum açma uygun olsa da, bunun özellikle dizin veya masa üstünüzün güvenliğini, başkası eriştiğinde azaltacağını lütfen unutmayın.

Bu durumda, devam etmek ve giriş şifresini devre dışı bırakmak ve Windows 10’a otomatik olarak giriş yapmak istiyorsanız, işte bunu yapmanız yeterlidir.

Windows 10 Otomatik Giriş Nasıl Etkinleştirilir

Aşama 1: Çalıştır komutunu (Win Key + R) açın ve netplwiz yazın ve enter tuşuna basın. Bu, Windows’da ki kullanıcı hesapları olan pencereyi getirecektir.

Adım 2: Kullanıcı hesabı seçeneğinde, oturum açma şifresini devre dışı bırakmak istediğiniz kullanıcı adını seçin (birden fazla hesabınız olması durumunda). Üstte, “Bu bilgisayarı kullanabilmek için Kullanıcıların bir kullanıcı adı ve parola girmesi gerekir” seçeneğini görürsünüz. Bu seçeneğin işaretini kaldırın ve uygula onay kutucuğuna tıklayın.

Aşama 3: Son adımda, otomatik giriş özelliğini etkinleştirmek istediğiniz hesap için geçerli şifrenizi girmeniz gerekir. Tamam’ı tıklatın ve bu, Windows 10’a otomatik girişi etkinleştirir.

Buraya kadar tüm adımları doğru yaptı iseniz bir sonra ki cihaz açılışında sistem sizden şifre sormayacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Kimler Bu Makale Hakkında Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir