GenelNasıl Yapılır?WordPressWordpress Eklentileri

Web Sitenizi Hızlandırmak için En iyi 10 CDN Servisi

Reklamlar

En iyi WordPress CDN servislerini mi arıyorsunuz? İşte sitenizi hızlandırmak için 10 en iyi CDN Servisi listemiz.

İçerik dağıtım ağları (CDN), web sitenizdeki içeriği farklı coğrafi konumlardaki birden fazla sunucuda önbelleğe alır. İçeriği, site ziyaretçinize kendilerine en yakın olan bir sunucu üzerinden iletir.

Web Sitenizi Hızlandırmak için En iyi 10 CDN Hizmeti

Bu makalede, web sitenizi hızlandırmanıza yardımcı olabilecek WordPress için en iyi CDN servislerinden bazılarını paylaşacağız.

Web Sitenizi Hızlandırmak için En iyi 10 CDN Servisi | En iyi CDN Servisi
Web Sitenizi Hızlandırmak için En iyi 10 CDN Servisi | En iyi CDN Servisi

StackPath CDN

StackPath, WordPress web siteleri için en iyi CDN servislerinden biridir. StackPath daha önceden MaxCDN olarak bilinir. Sitenizin performansını artırmak için akıllı bir önbellek sistemi, anında temizleme mekanizması ve özel önbellek kuralları vardır. StackPath CDN, tüm kıtalar da geniş bir sunucu ağına sahiptir.

Gerçek zamanlı analitik, özel EdgeRules, parçalı indirme seçeneği ve sunucusuz komut dosyası özelliği ile birlikte gelir. Temel plan ayda 1 TB’a kadar bant genişliğine sahip olabilir.

Fiyat: Ücreti aylık 20 dolardan başlıyor. İlk ay servis ücretsizdir. https://www.stackpath.com/products/cdn/ adresinden ulaşabilirsiniz.

KeyCDN

KeyCDN, dünya çapında 34 veri merkezi ile gelen en güçlü içerik dağıtım ağlarından biridir. KeyCDN’yi WordPress sitenize kolayca entegre etmek için CDN Enabler adlı WordPress eklentisini yükleyebilirsiniz.

En iyi bölüm, eklentinin CDN Zone önbelleğini doğrudan WordPress yöneticinizden temizlemenizi sağlamasıdır. Bu, önbelleği temizlemek için KeyCDN gösterge panosuna giriş yapmanız gerekmediği anlamına gelir.

Fiyat: Kullandıkça öde politikasına ve kullanım ücretlerine tabidir. KeyCDN 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar.

https://www.keycdn.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Sucuri

Sucuri en iyi web sitesi güvenliği, izleme ve koruma hizmetidir. Güvenlik dışında, WordPress sitenizin performans ve hız optimizasyonu için bir CDN çözümü de sunuyorlar. Tüm web siteleri için çoklu önbellekleme seçenekleri sunar.

CDN’leri Anycast ağında global sunucu dağıtımıyla çalışıyorSucuri CDN için yapılandırma, web sitesi hızını en üst seviyeye çıkarmak için özel seçeneklere sahiptir.

Ayrıca , hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için Sucuri web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fiyat: Temel plan yıllık 199,99$ maliyeti.

https://sucuri.net/ adresinden ulaşabilir ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Cloudflare

Cloudflare, mükemmel bir web performansı ve güvenlik hizmetidir. Dünyanın dört bir yanındaki 180 veri merkezine sahip en büyük bulut ağ platformuna sahip ve 16 milyondan fazla etki alanı güvence altına alıyor. Web sayfalarınızı, mobil uygulamalarınızı ve API’lerinizi hızlandırmak için kullanabilirsiniz.

Ücretsiz bir eklenti sunar ve en az yapılandırma ile WordPress sitelerinin performansını büyük ölçüde artırır. Ayrıca web sitenizi DDoS saldırılarına ve zararlı içeriklere karşı korur.

Fiyat: Pro planı aylık 20 dolardan başlıyor. Ayrıca temel özelliklere sahip ücretsiz bir hesap sunarlar.

https://www.cloudflare.com/ adresi üzerinden ulaşıp ücretsiz cdn servisine kayıt olup ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Amazon CloudFront

Amazon CloudFront, web sitenizin içeriğini ziyaretçilerinize anında sağlayan AWS tümleşik bir CDN servisidir. AWS ağı, CDN’yi diğer servisleri ile arttırıyor ve tüm dünyaya yüksek transfer hızı sunuyor. Geliştiriciler ve programcılar için gelişmiş bir hizmettir.

Bunun dışında, Amazon CloudFront’u kurmak için kısa bir eğitim almanız gerekebilir.

Fiyat: Kullandıkça öde modeline sahiptir ve yalnızca kullandığınız hizmet için ücret alır. AWS ile kısa bir süre için ücretsiz deneme sürümünü kullanabiliyorsunuz.

AWS CDN servisi için https://aws.amazon.com/cloudfront/ adresini ziyaret etmelisiniz.

CacheFly

CacheFly, piyasadaki en eski içerik dağıtım ağlarından biridir. Anycast ağına dayanarak, web sitenizin hızını artırmanıza yardımcı olur ve içeriği hızlı bir şekilde sunar. Bu CDN servisi, yıldırım hızıyla video ve podcast akışı sağlar.

Yardıma ihtiyacınız olduğunda, CDN ile ilgili sorularınızı cevaplayabilecek mükemmel destek ekibi ile temasa geçebilirsiniz.

Fiyat: Küçük işletme planlarının başlangıç ​​maliyeti yıllık ödenen aylık 245 ABD Dolarıdır. Ön ödemede, ayrıca 2 aylık ücretsiz hizmet alırsınız.

CacheFly kullanmak isterseniz https://www.cachefly.com/ adresini ziyaret edip ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Rackspace

Rackspace, Akamai’nin ağını kullanan ve içeriği dünya çapında 200 noktaya kadar yayınlayan birinci sınıf bir bulut bilişim hizmetidir.

E-Ticaret mağazalarını, WordPress web sitelerini, web uygulamalarını, mobil uygulamaları ve daha fazlasını destekler. Bu biraz teknoloji meraklısı bir hizmettir ve kurmak için ileri bilgi gerekir.

Fiyatı: Kullandıkça öde hizmetidir, bu nedenle yalnızca tükettiğiniz bant genişliği için ödeme yapabilirsiniz. Hizmet, herhangi bir trafik yükünün üstesinden gelmek için tamamen ölçeklenebilir.

Rackspace CDN hizmetini kullanmak isterseniz https://www.rackspace.com/ adresini ziyaret edip ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz.

Google Cloud CDN

Google Cloud CDN, düşük maliyetli bir içerik dağıtım ağı hizmetidir. Dünyanın dört bir yanındaki 90 sunucusuyla, kullanıcılarınıza her yerde en hızlı içerik teslimine sahiptir. Hızlı sayfa yüklemeleriyle gelir ve web sitenize kullanıcı katılımını arttırır. Google Cloud CDN, tüm kullanıcılarınıza tek bir IP adresi sağlar ve bölgesel DNS istemez.

Web sitenizi güvenli hale getirmek için ücretsiz SSL ile donatılmıştır. Google Cloud Platform ile entegredir ve tek bir onay kutusuyla CDN’yi etkinleştirebilirsiniz.

Fiyat: CDN’ye erişmek için Google Cloud Platform’a kaydolmanız gerekir. Google Cloud Platform’un maliyeti kullanımınıza göredir.

Google bu sektörü de bırakmamış gördüğünüz gibi https://cloud.google.com/cdn/ adresi üzerinden gerekli adımlarınızı yapılandırabilirsiniz.

Microsoft Azure CDN

Güvenli ve güvenilir bir içerik dağıtım ağı arıyorsanız, Microsoft Azure CDN mükemmel bir seçimdir. İçerik sunumu için global kapsamı ve büyük ölçeklenebilirliği vardır. CDN çözümünü daha kullanışlı hale getiren tüm Azure hizmetleriyle bütünleşir.

Azure CDN, sayfa yükleme süresini kısaltır, bant genişliğinden tasarruf sağlar ve web sayfalarını hızlandırır. Web siteleri, uygulamalar ve oyun yazılımlarıyla harika çalışır.

Fiyat: Kullandıkça öde modelinde çalışır.

Microsoft Azure tavsiye ettiğim bir en iyi CDN servislerinden bir diğeri. https://azure.microsoft.com/en-in/services/cdn/ adresi üzerinden erişebilirsiniz.

Imperva

Imperva, akıllı önbellekleme, yüksek hızlı depolama ve optimizasyon araçlarını kullanan en iyi CDN servislerinden biridir. Dinamik önbellekleme için gelişmiş makine öğrenme teknolojisi ile birlikte gelir. Anında önbelleği temizleyebilirsiniz ve özel önbellek kontrol seçenekleri vardır.

Veri merkezleri, içeriği kullanıcıya daha yakın olan bir sunucudan sunmak için dünyadaki tüm bölgelere stratejik olarak yerleştirilir. Imperva içeriği optimize eder, sıkıştırmayı otomatikleştirir ve premium CDN servisi gibi çok daha fazlasını yapar.

Fiyatı: Bir teklif için istemek gerekir.

Imperva için https://www.imperva.com/products/cdn-content-delivery-network/ adresini ziyaret edip işlemleri başlatabilirsiniz.

Bu kadar.

Umarız bu makale WordPress web siteniz için en iyi CDN servislerini bulmanıza yardımcı olmuştur. Sizin önereceğiniz en iyi CDN servisleri varsa bize yorum bölümünde bildirmekten çekinmeyin.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Kendim cloudflare kullanıyorum ve bi o kadar da memnunum. Tavsiye ederim. CDN günümüzde sitelerde kullanmadan olması. Kullanıcılar sitelerinizde uzun bir vakit geçirmesi için sitenizin hızlı olması gerekir. Öylese kullanmanız gerekiyor bu servisler.

 2. Sitelerimizi hızlandırabilmek için pek çok yöntem denedik ama başarılı olamadık. Bu paylaştığınız bilgiler çok işimize yarayacak. Teşekkür ederiz.

 3. Keycdn ve maxcdn kullandım. Keycdn hız konusunda türkiye’de sunucusu olduğu için daha başarılı. Google Cloud CDN denedim ama kurmayı bile beceremedim aşırı karmaşık bir paneli var.

 4. Gerçekten faydalı olduğunu düşündüğüm konu. Microsoft Azure CDN en güzel tercih sebebi benim için. Hız açısından oldukça etkili. Hız ziyaretçilerimiz adına aynı zamanda önem taşımakta olduğunu hepimiz bilmekteyiz.

 5. Cloudflare denedim çok memnun kaldım hatta paralı sürümünü bile aldım. Almayı düşünen varsa tavsiye ederim.

 6. CacheFly, piyasadaki en eski içerik dağıtım ağlarından biridir. Anycast ağına dayanarak, web sitenizin hızını artırmanıza yardımcı olur ve içeriği hızlı bir şekilde sunar. Bu CDN servisi, yıldırım hızıyla video ve podcast akışı sağlar. Böyle yazıyor ama inanmayın işe yaramaz.

 7. Merhaba,

  bilgilendirici yorumunuz için teşekkürler, tavsiye ettiğiniz bir CDN servisi öneriniz var mı?

  Mutlu günler.

 8. Merhaba,

  interbilgi.z13.web.core.windows.net adresinde test etmiştim Microsoft Azure CDN’i tavsiye ederim alternatif olarak CloudFlare CDN servisi işinize yarayabilir.

  Mutlu Günler.

 9. yeni site açacaktım kendime şahsi ama bunları kullanmak gerekir mi yoksa ilk etap için değilde ilerisi için mi faydalı olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et