SEOGenelWebmaster

SEO Uyumlu Hosting Nasıl Seçilir?

Reklamlar

SEO uyumlu hosting, bir web sitesinin optimizasyonunu artırmak, trafik ve satışlarını artırmak için geleneksel ve geleneksel olmayan yöntemler kullanır. Bazı SEO hosting şirketleri içerik oluşturma hizmetleri, birden fazla C Sınıfı IP ve diğer SEO dostu hizmetler sunar.

SEO’da hosting önemlidir, çünkü arama motorları için bir web sitesini optimize etmek çok zaman alır. Estetik açıdan hoş bir web sitesi oluşturmak, ziyaretçileri çekmek ve satış yapmak için yeterli değildir. Kullanıcıların, web sitenizi ziyaret etmek için var olduğunu bilmeleri gerekir.

SEO Hosting Nedir?

SEO hosting, web sitelerini optimize etmek, trafiği artırmak ve olası satışları dönüştürmek için geleneksel ve geleneksel olmayan yöntem ve teknikleri kullanır.

SEO uyumlu hosting, gelecekte önemli getiriler sağladığından bir yatırım olarak kabul edilir. Bu tür barındırma ile müşterinin web sitesi bir öğeye dönüşür ve satışların ve kârın artmasına yardımcı olur. Ayrıca marka bilinirliği yaratmaya ve geliştirmeye yardımcı olacaktır. İstemci birden fazla site bile oluşturabilir ve hepsi için üst sıralara çıkabilir.

Bir web sitesini arama motorları için optimize etmek çok zaman alır. SEO Hosting, ziyaretçi sayısını artırmaya meraklı web siteleri için hayati önem taşımaktadır. SEO Hosting, optimizasyon stratejilerinin yönetimini kolaylaştırır. İstemci tam kontrol altındadır ve hatta diğer web sitelerinin şart ve koşullarına uymadan bir dizi faktörü bile değiştirebilir.

Google, siyah şapka teknikleri kullanan siteleri cezalandırdığından, etik uygulamaları kullanan tanınmış bir SEO uyumlu hosting sağlayıcısı aramak zorunludur.

Bazen, SEO Hosting paketlerini sağlayan web hostları karşılaştırılabilir hosting paketleri sunar, ancak her web sitesi veya alan için birden fazla C Sınıfı IP adresi sunar. Bazı şirketler, ayrı C Sınıfı IP adreslerinde markalı ad sunucuları sağlar. Bu, istemcinin aynı şirkette aynı sunucuda birden fazla siteyi barındırmasını sağlar.

Bazı şirketler web hosting hesabı ile birlikte SEO konusunda ücretsiz danışmanlık sağlarken, bazıları web geliştirme, SEO Araçları, VPS Hosting vb. konularda destek sağlamakta.

Web sitenizi yalnızca bir web siteniz varsa optimize edebilirsiniz. SEO saldırılarınızı ekarte etmeden önce bir sunucu barındırmanız ve bir alan adı satın almanız gerekir. Zaten bir alan adınız varsa, sunucu barındırma veya ucuz bir kolokasyon hizmeti satın almanız gerekir.

Kolokasyon, donanımınızı üçüncü taraf bir altyapı üzerinden temin ettiğiniz zamandır. Kolokasyon, sunucu barındırma hizmeti kadar ucuz değildir, ancak sunucunuz üzerinde daha iyi kontrol sunar.

Bugüne kadar, kolokasyon, dijitalleştirme ve SEO barındırma yolunda ilk adımlardan biridir. Aslında, SEO destekleyebilir. Zamanla, web sayfaları yükleme hızı web sitesi sıralamalarını etkileyen faktörlerden biri haline gelmiştir. En ucuz kolokasyonla bile elde edilen performans, SEO’nuzu daha yüksek kullanılabilirlik durumu ile yararlanarak web sitenize gelen trafiği artırmanıza yardımcı olabilir.

SEO Uyumlu Hosting Nasıl Seçilir?
SEO Uyumlu Hosting Nasıl Seçilir?

SEO Uyumlu Hosting Faydaları Nelerdir?

Farklı C-Blokları’nda barındırılmak SEO Hosting’in temel tanımıdır, ancak sunabileceği tek şey bu değildir.

SEO Hosting ayrıca aşağıdaki şekillerde web sitenize yarar sağlayabilir:

Uluslararası SEO

Google gibi arama motorları, web sitelerini IP adreslerinin coğrafi konumları üzerinden sıralar. IP adresinizin coğrafi konumu sitenizdeki içerikle ne kadar alakalı olursa, web sitesi Arama Motoru Sonuçları Sayfasında (SERP) veya arama motorunun çektiği ilk 10 web sitesinde o kadar yüksek olur.

Web sitelerinizi farklı konumlarda birden fazla IP’de barındırabileceğimiz için, web siteleriniz doğru şekilde kurulursa uluslararası aramadan yararlanabilir.

Yerel SEO

Uluslararası SEO ile aynı şekilde, Yerel SEO, yerel IP adreslerine sahip web siteleri için yerel SERP’lerde daha üst sıralarda yer almak için mükemmeldir.

SEO Uyumlu Hosting’de Neler Aramalısınız?

Seo hosting konusunda seo çalışmalarının faydalarına değindi isek aranacak kriterlere de değinelim kısaca.

  1. Uzun süreli çalışma garantisi
  2. Hosting sunucunuzun konumu
  3. Ne kadar seçenek sunuyorlar?
  4. Güvenilir bir firma mı?
  5. Günün her saati ulaşabileceğiniz bir destek sistemi mevcut mu?

Şimdi gelin seo uyumlu hosting için bu kriterleri detaylı olarak açıp açıklayalım.

Uzun Süreli Çalışma Garantisi

SEO uyumlu hosting konusunda hosting sağlayıcınızın çalışma süresi garantisi, SEO dostu olup olmadıkları konusunda tartışmasız en önemli faktördür.

Çalışma süresi, sitenizin çevrimiçi ve erişilebilir olduğu zamanın yüzdesini ifade eder. Çalışma süreniz ne kadar yüksek olursa, ziyaretçilerin sitenizi yalnızca ziyaret ettiğini keşfetmek için daha az ziyaret etme, arama motorlarına geri gönderme ve işlem sırasında sıralamanızı riske atma olasılığı artar.

Kimse sürekli kapanan bir siteyi tekrar ziyaret etmek istemez arama motoru böcekleri de dahil!

Daha iyi, daha güvenilir ana bilgisayarlar daha yüksek çalışma süresi garantisi sunar.

En iyi sonuçlar için, en az yüzde 99,9 kesintisiz çalışma garantisine (veya alabiliyorsanız daha yüksek) sahip bir ana bilgisayar seçin. Bu, günde yaklaşık 1.44 dakika kesinti süresi ve yılda 8.8 saat anlamına gelir. Fena değil.

Ancak, yüzde 100 çalışma süresi talep eden herhangi bir sunucuya karşı dikkatli olun. Her zaman bir kesinti olacak. Anahtar, onu mümkün olduğunca kısa tutmaktır. Bu şekilde bir sunucu SEO performansınızı etkilemez.

Hosting Sunucunuz Nerede?

Kullanılabilirlik, web sitenizin içeriğinin kullanıcılar tarafından erişilebilir olduğu anlamına gelirken, sunucu konumunuz sizin için ne kadar hızlı erişilebilir olduğunu belirleyebilir.

Paylaşılan, VPS veya özel bir sunucu barındırma hostinginiz varsa, siteniz bir veri merkezinde (verilerinizin bulutta depolandığı bulut barındırma yerine) fiziksel bir sunucudadır.

İdeal olarak, veri merkezinin web sitesi ziyaretçilerinizin çoğuna olabildiğince yakın olmasını istersiniz. Sunucunuz ne kadar uzakta olursa, sitenizin yüklenmesi o kadar uzun sürer.

Sunucu konumu, SEO’nuzu etkileyebilecek arama motorlarına da tembel görünebilir. Bir ülkede iş yapar ancak dünyanın yarısında bir ev sahibi kullanırsanız, utanç verici bir şey olabilir

Sunucuların kendilerinin de hızlı olması ve ana bilgisayarın bir içerik dağıtım ağı (CDN) yoluyla performansı daha da artırması gerektiğini söylemeye gerek yok.

Türkiye’de CDN sunucusu olmadığı için biraz geç yanıt veren Cloudflare şimdilik ücretsiz olarak tavsiye edebileceğim CDN ağlarından birisidir. Cloudflare dışında bir CDN arayışınız varsa Web Sitenizi Hızlandırmak için En iyi 10 CDN Servisi adlı yazımı okuyabilirsiniz.

Size Seçenek Olarak Neler Sunuyorlar?

Seçenekleri kim sevmez ki? Hosting servis sağlayıcınızın sunduğu seçenekleri düşünün.

Barınmaya ek olarak, birçok barındırma şirketi web sitenizi güncellemek için kullanabileceğiniz isteğe bağlı katma değerli seçenekler sunar. Görmek istediğiniz SEO dostu olanlardan bazıları:

Otomatik yedeklemeler: Sektörde siyah şapka tekniğini kullanan çoktur. Olası bir saldırı durumunda ya da bir şey ters giderse, hızlı bir şekilde geri yükleyebileceğiniz bir site yedeklemesi istersiniz. Hosting servisiniz, ücretsiz veya ek bir ücret karşılığında otomatik yedekleme yapıp yapmadığını sorun öğrenin.

SSL: HTTPS yıllardır bir sıralama faktörü olmuştur. Hele ki bir alışverişin olduğu siteniz varsa kesinlikle şart! Henüz güvenli bir siteye geçmediyseniz, kendinizi bir araya getirmeniz gerekir.

Ana makinenizin SSL’yi desteklediğinden emin olun. Hatta bazıları bunları hosting paketinize ücretsiz olarak dahil eder.

SSL hakkında merak ettikleriniz varsa “SSL Nedir?” makalemizi okuyabilirsiniz.

Çoklu barındırma planları: Web siteniz büyüdükçe, hosting ihtiyaçlarınız değişecektir. Örnein trafik limiti, disk kapasitesi gibi (bu iyi bir şeydir!). Trafiğiniz, kendi özel sunucunuza geçiş yapılmasını gerektirecek kadar büyük olabilir.

Barındırma sağlayıcılarını aynı anda değiştirmek zorunda kalmazsanız bu geçiş daha kolay ve daha ucuz olur. Olası bir paket yükseltmesinde sorun yaşayacak mısınız öğrenin.

Geçmişte Bir Güvensizlik Yaşatmış mı Müşterilerine?

Pekala, diyelim ki seo uyumlu hosting sağlayıcılarını karşılaştırmak için bu listeyi kullanıyorsunuz. Bu noktada, barındırma özelliklerini okudunuz ve anlaşılan doğru şeyleri kontrol ettikleri anlaşılıyor.

Şimdi pazarlama taleplerinin doğru olduğunu doğrulama zamanı. Bir ev sahibine kaydolmadan önce, çevrimiçi yorumlarını okumak için birkaç dakikanızı ayırın.

Bir uyarı: Barındırma alanı çoğu kişiden daha mutsuz yorumlar çekme eğilimindedir.

Eğer bir garson kahvenizi mahvederse, Yelp’deki kafe için korkunç bir inceleme yazmak için yeterince rahatsız olmanız olası değildir.

Ancak siteniz bir an için bile olsa veya hatalı olsanız bile (trafik ihtiyaçlarınız için uygun olmayan bir barındırma planı seçerseniz olabileceği gibi), ana makinenize ve tweet’inize son derece kızgın olacaksınız ve yüksek sesle ve sesli bir şekilde blog yazabilirsiniz.

Ne yazık ki, bu sadece işin doğası.

Bunu söyledikten sonra, incelemelerden hala birçok değerli bilgi toplayabilirsiniz. En iyi web barındırıcıları listelerinde tekrar tekrar görünen ana bilgisayarları arayın ve düşündüğünüz barındırma planının size ihtiyacınız olanı verebileceğini doğrulamak için yorumları okuyun.

Bu listeleri bulmakta zorlanmayacaksınız. [En iyi web barındırma] için hızlı bir Google araması, R10, Facebook Grupları ve diğerlerinden çok sayıda sonuç alacaksınızdır.

Duyarlı Bir Destek Personeli Mevcut mu?

SEO uyumlu hosting seçiminde incelemeleri okurken, insanların destekleri hakkında nasıl konuştuklarına özellikle dikkat edin.

Sitenizin kapanma olasılığı düşükse, hemen düzeltebilirsiniz. Çoğu zaman, bu bir destek ekibi ile konuşmayı içerecektir.

İyi bir seo hosting hizmeti sağlayıcısı, 7/24 ücretsiz destek sunacaktır. Potansiyel sunucunuzun destek ekibinin çalışma saatlerini doğrulayın ve onlarla tam olarak nasıl iletişim kurabileceğinizi görün. Telefon numarası, canlı sohbet veya e-posta var mı?

Sosyal profillerine de göz atın. Müşterilerine yardım etmeyi önemseyen web sunucuları, müşteri desteğini sosyal medyada, hatta özel destek Twitter hesapları aracılığıyla bile yaygın olarak kullanılabilir hale getirme eğilimindedir.

SEO Hosting Nasıl Seçilir?

Son 18 yıl içinde çevrimiçi çalışıyorum, bir dizi web barındırma hosting sağlayıcısıyla çalışma fırsatı buldum ve her türlü hosting paketini denedim.

Bir SEO uyumlu web sağlayıcı barındırma seçimi zor değildir ve iyi haber ülkemizde çok iyi sağlayıcılar vardır.

Rekabet zordur ve bu onların daha düşük fiyatlar için daha iyi hizmet sunmasını sağlar ve bu da tüketici için iyidir.

Birazdan okuyacaklarınız ile online barındırma veya web sitesi için iyi ve SEO dostu bir sağlayıcı seçmek için nasıl bazı ipuçları vermeye çalışacağız.

İş Yılları – Bu bir kalite faktörü olmasa da, on yıl boyunca faaliyet gösteren bir şirket, bir başlangıçtan daha fazla deneyime sahiptir.

Ayrıca doğru bir şey yapmaları gerektiği anlamına gelir, aksi takdirde bu kadar uzun süre hayatta kalamazlar.

İtibar – Şirketin itibarı nedir? İnsanlar ve özellikle uzmanlar hizmetleri hakkında ne düşünüyor?

Çok yavaş bir ana sayfası ve modası geçmiş tasarımı ile ucuz bir hosting sağlayıcısı mı?

Yorumlar – Müşterileri ne diyor? İnsanlar çalışma süreleri, hizmetleri ve destekleri hakkında neler söylemek zorundalar?

Web’de inceleme arayın, forumlarına ve sosyal medya sayfalarına bakın.

Müşterileriyle etkileşime giriyorlar mı ve müşteri yorumlarına veya sorularına yanıt veriyorlar mı?

Datacenter – Kendi veri merkezlerine sahipler mi yoksa sadece başka bir sağlayıcıya hizmet satıyorlar mı?

En son donanıma sahip ve en iyi uygulamalara bağlı kalarak teknolojiyi takip ediyorlar mı yoksa eski donanım ve prosedürler mi var?

Hosting ihtiyaçlarınız nelerdir? Son olarak, bir seo uyumlu hosting seçmeden önce, tam olarak ihtiyaçlarınızın ne olduğunu bilmelisiniz.

Çok sayıda trafiğe sahip olmayı beklediğiniz için kendi sanal özel sunucunuza (VPS) mı ihtiyacınız var, yoksa belki de özel bir sunucuya mı ihtiyacınız var?

Paylaşılan bir hosting paketi işletmeniz için en iyi çözüm mü yoksa belki daha güvenli ve ölçeklenebilir bir şeye mi ihtiyacınız var?

C Class IP Hostingin SEO’da Avantajları Nelerdir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) veya SEO C Sınıfı IP Adresi ile barındırma farklı C Sınıfı IP Adresleri kullanan barındırma hizmeti basit bir çeşittir. Her tür IP adresinin her zaman bir telefon numarası gibi dört farklı blok içerdiği iyi bilinmektedir.

Google’ın birçok algoritması bu kod bloğunu kullanmada etkilidir ve böylece web sitesinin barındırma konumunu temsil eder. C Sınıfı IP Adresi ile SEO Hosting karar verdiğinizde, dünyanın farklı bölümlerinde bulunabilecek veri merkezlerinin sağlanacağı ve böylece birden fazla C Sınıfı IP Adresine sahip olacağınız garantili ip adres sınıfları vardır.

Genel bilgi gibi, bir ağdaki internete bağlı her makinenin eviniz gibi bir adresi vardır. Bilgisayarlar, ağdaki başka bir makineye bilgi göndermek için adreslerini postada bir mektup gönderir gibi kullanırlar. Bu adrese İnternet Protokolü (IP) adresi denir.

İkili kısıtlamalar nedeniyle IP adresleri benzersiz aralıklarla sınırlıdır. Ondalık olarak görüntülenen IP adresi 0.0.0.0 ile 255.255.255.255 arasında herhangi bir yerde okunabilir.

IP adresinin geçerli bir ana bilgisayar ağı içinde olup olmadığını bilmek için IP adresleri beş aralıkta veya sınıfta sıralanır. Aralıklar alfabetik olarak şu şekilde adlandırılır:

  • A Class IP adresleri – ilk baytta 0-127 arasındadır. Bunlar, Google gibi çok büyük şirketlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
  • B Sınıfı (Class) IP adresleri – ilk baytta 128-191 arasında değişir ve orta ölçekli şirketlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
  • C Class IP adresleri – ilk baytta 192-223 arasında değişir ve küçük ölçekli şirketlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.
  • D Sınıfı IP adresleri – ilk baytta 224-239 arasında değişir ve kamuda kullanılmaz, bunun yerine çok noktaya yayın adresleme için ayrılır.
  • E sınıfı IP adresleri – ilk baytta 240 ila 255 arasında değişir ve kamu sektöründe de kullanılmaz, ancak bilimsel çalışmalar için ayrılmıştır.

Türkiye’de Önerdiğiniz Bir Seo Uyumlu Hosting Şirketi var mı?

Elbette, birden fazla şirket önerebilirim size. Ama burada görüşlerimi paylaşmadan önce sizlerin soru ve tavsiyelerini alıp bu alan daha sonra güncelleyeceğim :)

Ayrıca bir çok sağlayıcı iyi hizmet sunar, ancak hangisini seçeceğinizi bilmiyorsanız, yukarıda belirtilen 4 sağlayıcı size rekabetçi fiyatlarla iyi bir hizmet sunabilir.

1 1 vote
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
EVİSSA
EVİSSA
8 ay önce

seo hakkında bilgi toplamak için o kadar çok geziniyorum ki gerçekten bazen okuduğumu anlayamıyorum ama gerçektende faydalı oldu yazınız gayet açıklayıcı anlaşılır olmuş çok iyi teşekkür ederim.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamlar bizim için önemli lütfen reklam engelleyicinizi kapatır mısınız?