GenelGüvenlikUygulamalarWindows

Windows Defender’ı Kalıcı Olarak Devre Dışı Bırakmak

Reklamlar

Windows Defender, PC’niz için yerleşik bir güvenlik özelliğidir, ancak tamamen çalışmayı durdurmak istiyorsanız, işte “Windows Defender’ı Kalıcı Olarak Devre Dışı Bırakmak” nasıl yapılır bilgilendirelim.

Windows Defender’ı Kalıcı Olarak Devre Dışı Bırakmak

Microsoft, Windows ile birlikte Windows Defender biçiminde kendi güvenlik paketini içerir. Birçok durumda iyi bir seçenek ve başka bir antivirüs paketi yüklerseniz genellikle kullanımdan çıkar.

Tamamen devre dışı bırakmak isterseniz, aşağıdaki kılavuzumuzu izlemeniz gerekir. Yeni bir Windows PC veya dizüstü bilgisayarda Antivirüs ihtiyacınız var mı?

Windows Defender Nasıl Devre Dışı Bırakılır
Windows Defender’ı kalıcı olarak devre dışı bırakmak

Önce sisteminizi yedekleyin

Windows’ta Kayıt Defterinde değişiklik yapmaya başlamadan önce, sisteminizin yedeğini almanız çok önemlidir. Windows Defender’ı devre dışı bırakmak kolay ve güvenli olurken, PC’nizin işletim sisteminin yapısal öğeleriyle etkileşimde bulunacağınız için, güncel bir yedeklemenin elinizin altında olduğundan emin olmak her zaman akıllıca olacaktır.

Bu temelde sadece rahatlık için değil, aynı zamanda komutların herhangi birinin yanlış yazılmış veya sorunlu olması durumunda makinenizi mevcut durumuna geri getirme olanağını da sağlar.

Defender’ı geçici olarak nasıl devre dışı bırakırım?

Tek yapmanız gereken, Windows Defender’ı kısa bir süre için kapatmaksa, o zaman bizim ayrı kılavuzumuzla bunu gerçekleştirmek kolaydır: Windows Defender nasıl kapatılır.

Windows Defender’ı kalıcı olarak devre dışı bırakma

Windows Defender’ı kalıcı olarak devre dışı bırakabileceğiniz ayarlara erişmek için, Çalıştır komutunu kullanmanız gerekir.

Bunu Windows tuşunu basılı tutarak ve R üzerine tıklatarak yapın. Çalıştır görüntüsünün belirdiği küçük bir pencere göreceksiniz. Metin alanına regedit yazın ve Tamam ‘a tıklayın.

Ardından, bir dosya ağacı içeren sol taraftaki bir sütunu içeren Kayıt Defteri Düzenleyicisi başlıklı yeni bir pencere göreceksiniz. Aşağıdaki göreceğiniz adımları klasöre gitmek için bunu kullanın;

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender

Klasörde (Varsayılan ya da Default) adlı bir dosya olmalıdır. Windows Defender’ı devre dışı bırakmak için başka bir tane eklemeniz gerekecek. Böylece, bölmenin boş bir bölümüne sağ tıklayın, ardından Yeni (New)> DWORD (32-Bit) Değeri’ni seçin.

Yazarken kapitalizasyonları kullandığınızdan emin olmak için DisableAntiSpyware dosyasını çağırın.

Yeni dosyaya sağ tıklayın ve ardından Değiştir‘i seçin. Değer verisi işaretli alanda, Değer (Value) kısmına 1 yazın ve Tamam’a tıklayın.

Buraya kadar tüm adımları doğru yaptı iseniz Windows Defender devre dışı bırakılacak. Bu kararı tersine çevirmek istediğinize karar verirseniz, DisableAntiSpyware dosyasına dönün ve Değer verilerini 0 olarak tekrar düzenleyin.

Windows Defender’ın yerine farklı bir antivirüs yazılımı yüklemeyi unutmayın. Bilgisayarınızı koruma olmadan bırakmak iyi bir fikir değildir.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et