GenelTeknoloji

3. Nesil Amazon Echo inceleme

Reklamlar

Amazon, ürün yelpazesine sürekli olarak yeni Alexa destekli cihazlar ekliyor. Şirket yakın zamanda Seattle merkezindeki 2019 Alexa akıllı cihaz serisini tanıttı. Güçlü Dolby-Atmos donanımlı Amazon Echo Studio hoparlör, Echo Buds gerçekten kablosuz kulaklıklar, Echo Loop akıllı zil sesi, yerleşik mikrofonlu büyüleyici Echo çerçeveleri ve hatta şirketin Alexa AI asistanı tarafından desteklenen bir fırın dahil olmak üzere toplam 15 yeni ürün tanıtıldı.

3. Nesil Amazon Echo inceleme

3. nesil Amazon Echo‘nun artıları ve eksilerini sayacak olursak şunları belirtebiliriz;

3. nesil Amazon Echo’nun artıları;

  • Aynı fiyata daha iyi ses iletimi
  • Premium kumaş hasır tasarımı
  • Alexa, sesli komutları kullanmadan önce daha akıllıdır
  • Ev ekosistemine daha iyi uyum sağlar

3. nesil Amazon Echo’nun eksileri;

  • Alexa Companion App geliştirmeleri gerekiyor
  • Mikrofonlar için bazı geliştirmelerin yapılması gerekiyor

Ne yazık ki sadece üçü, tamamen yeni Amazon Echo Studio, Echo Dot ve orijinal Echo akıllı hoparlörünün 2019 çeşidi olan yeni Amazon Echo dahil Türkiye pazarına girdi. Amazon 3. nesil Eko akıllı hoparlör fiyatını artırmadı.

Amazon Echo’nun 2019 versiyonu daha iyi ses iletimi için yeni bir kumaş tasarımı ve geliştirilmiş özellikler getiriyor. Alexa şimdi öncekinden daha zeki ve çeşitli Hintli müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanıyor.

Yeni Amazon Echo’yu bağımsız bir akıllı konuşmacı olarak test etmenin yanı sıra; Alexa Ev Sinema Sistemini deneyimlemek için Akıllı TV çubuğuyla eşleştirdik. Evinizde farklı bir gönderide Alexa Ev Sineması sistemini oluşturmanıza yardımcı olacak tüm adımları paylaşacağız. Bugün yeni Amazon Echo 2019 hakkında aşağıdaki incelemeyi ayrıntılı olarak anlatacağız.

3. Nesil Amazon Echo Teknik Özellikleri

  • Yepyeni Amazon Echo 3.0 “(76.2 mm) neodim woofer ve 0.8” (20 mm) tweeter ile güçlendirilmiştir. Birlikte verilen güç adaptörü akıllı hoparlörü çalıştırmak için 30W akım sağlar.
  • 3. nesil echo 1.3 kg ağırlığında ve 5.8 “x 3.9” x 3.9 “boyutlarında. Bağlantı için, çift bantlı Wi-Fi-802.11a / b / g / n / ac (2.4 ve 5 GHz) ağları destekler.
  • Mobil cihazlar üzerinden ve Echo’dan Bluetooth hoparlörlere ses akışı için A2DP desteği. Echo 2019, Mac OS X cihazlar için eller serbest ses kontrolünü desteklemez.
  • Akıllı hoparlör Amazon Prime Music, Saavn, Apple Music, Tunein, Hungama ve Gaana’dan müzik akışı sağlayabilir.

Diğer Alexa destekli cihazlarda olduğu gibi, yeni Eko da akıllı yanıtlara başlamanıza yardımcı olacak bir yardımcı uygulama gerektirir. Kurulum işlemi oldukça basittir ancak Alexa uygulaması sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmakta başarısız olmaktadır.

Şirket, Alexa uygulamasındaki buggy arayüzünü ele almayı başaramadı. Çok sık donar ve çok sık çöker. Alexa uygulamasını birden fazla Android cihazda kullanıyorum ve normalden daha uzun yükleme süreleri gerçek bir acı.

3. Nesil Amazon Echo Tasarım

Tasarım kumaş hasırı andırır, çekici ve daha kişisel görünür.

Amazon Echo 2019 bize Echo Plus’ı hatırlatıyor. Hoparlör ızgarasını gizleyen ve daha kullanıcı odaklı ve kişisel bir görünüm ve his veren benzer silindirik şekil tasarımı ve ‘Kumaş Hasır’ muhafazasını alır. Ofisimiz ve ev iç mekanlarımızla çok ince ve mükemmel uyum sağlayan gri renk varyantına sahiptir. Yeni Amazon renk tonunu yepyeni mavi renk seçeneğiyle satın alma seçeneğine ve harika görünen siyah renk versiyonuna da sahiptir.

Güç bağlantı noktası ve AUX çıkışı bağlantı noktası, Echo 2019’un arkasına yerleştirilmiştir. Büyük bir oturma odası kurulumu için sınırlı bir ses dağıtımını bulursanız, akıllı hoparlörü geleneksel müzik sistemlerine bağlamak için AUX çıkış bağlantı noktasını kullanabilirsiniz. Temel kontroller söz konusu olduğunda, düğmeler üste yerleştirilir. Bunlar arasında ses seviyesi kontrolleri, sessiz düğmesi ve Alexa’yı çağırmak için bir işlem düğmesi bulunur.

Genel olarak, Echo 2019 akıllı bir hoparlördür ve iyi görünüyor ve çevre ile kolayca karışan çok fonksiyonel bir akıllı hoparlör tasarımı getiriyor.

Amazon Echo 3. Nesil Ses Dağıtımı

Alexa kullanıcı deneyimine dalmadan önce, 3. nesil echoda ses iletimi hakkında konuşalım. Echo Akıllı hoparlör, 5 inç yüksekliğinde ve 3,9 inç genişliğinde bir silindirik odacık içine yerleştirilmiş olan 3 inçlik bir woofer ve 0.8 inçlik bir tweeter ile güçlendirilmiştir. Şirketin Amazon Echo Plus akıllı hoparlörü ile sunduğu ses kurulumunun aynısıdır.

Makul boyutlu silindirik gövde, orta ve büyük ölçekli bir oturma odasına uygun bir ses iletimi oluşturmak için woofer ve tweeter için yeterli alan sağlar. Echo 2019’un içine kurulan ses, 360 ° ses çalmak için Dolby tarafından da destekleniyor. Üretilen ses, önceki nesil Echo akıllı hoparlörlerden daha etkileyicidir. Yeni ses ayarları, daha net bir ses iletimi için daha derin baslar ve daha ayrıntılı orta sesler ve yüksek sesler sağlar.

Podcast’lere, haber brifinglerine ve ses merkezli müzik dosyalarına girdiğinizde, sesin netliği daha belirgindir. 3. nesil Amazon echoyu tuttum bu konuda. Yatak odamda ancak haberler brifingler, ses maksimuma ayarlandığında, 2.600 metrekarelik alanın en uzak noktasında bile duyulabiliyor.

Oturma odasında tutulduğunda, 3. nesil ech, müzik, podcast, haber brifingleri ve aynı zamanda sesle aktive olan Alexa komutları sırasında odayı doldurmak için iyi bir ses yüksekliği sağlamıştır. Ancak, oturma odanızda gerçekten sürükleyici bir ses deneyimi için aksiyon hareketlerinin tadını çıkarmak için akıllı hoparlörü harici bir müzik kurulumuna bağlama gereksinimi hissedeceksiniz.

Amazon Alexa Studio hala elimizde yok henüz :) . Akıllı hoparlör, evde veya ofiste tüm ses gereksinimleriniz için hepsi bir arada bir çözüm gibi görünüyor.

Amazon Alexa Kullanıcı Deneyimi

3. nesil Echoyu ayarlayabilirsiniz. Amazon Echo, Alexa ile İngilizce, Türkçe etkileşim kurar. AI motoru, yukarıda belirtilen her 2 dilde de sesli komutlara cevap verme konusunda oldukça duyarlı görünüyordu. Echo 2019, müzik, hava durumu, haberler, hatırlatıcılar, trafik güncellemeleri, vb. İle ilgili tüm günlük sorularımızı yanıtlamak için hızlı oldu. Echo’yu bir köşeye veya bir duvarın hemen yanına yerleştirmediğinizden emin olun, çünkü patlatma müziği ses komutlarını etkileyebilecek bir yankılanma efekti oluşturabilir.

Evde birden fazla Echo cihazınız varsa, bir kerede müzik çalmak için bunları senkronize edebilirsiniz. Alexa ile çalışan tüm cihazlarınızın yalnızca basit bir ses komutuyla müzik yayını yaptığı, evde veya ofiste parti benzeri bir atmosfer yaratmak zarif bir özelliktir.

Dahası, Alexa’nın konuşma hızını, uygunluğunuza göre de kontrol edebilirsiniz. Alexa’dan daha yavaş ya da daha hızlı konuşmasını isteyin. Alexa’nın AI motoru, dört hızlı konuşma hızını ve iki daha yavaş konuşma hızını destekliyor. Alexa’nın orijinal hızında konuşmasını istiyorsanız, “Alexa, varsayılan hızda konuşun” deyin.

Alexa’nın rutinleri de kullanışlı ve tek bir sesli komutla birden fazla akıllı ev komutunu çalıştırmanıza izin veriyor. Alexa bir rutin hazırlamanı ister ve cazibeye benzer. Genel olarak, 500’den fazla Alexa becerisini destekler Echo 3. nesil. Hemen hemen tüm emirlerimiz için oldukça iyi cevap verebildi. Şirket ayrıca, ses kayıtlarını otomatik olarak silmenize ve fısıltı modunda sesli komutlar göndermenize yardımcı olacak bazı yeni özellikler eklemeye çalışıyor.

Sonuç

3. nesil Amazon Echo, önceki nesil Echo akıllı hoparlörlerinden kesin bir adım. Şirket, fiyat noktasını arttırmadan klasik Echo akıllı hoparlörü her yönüyle geliştirdi. Aynı orijinal Rs fiyat etiketi ile kumaş örgü tasarımı ile daha iyi bir ses iletimi ve birinci sınıf his ve bitiş elde edersiniz. Alexa aynı zamanda öncekinden daha zeki ve kullanıcıların eller serbest cevapları için sözlü komutlarını daha iyi anlıyor.

Genel olarak, 3. nesil Amazon Echo, evinizde veya işyerinizde akıllı bir hoparlör kullanıyorsanız harika bir satın alma yöntemidir. Amazon’dan beklediğim tek şey, sorunsuz bir akıllı konuşmacı kullanıcı deneyimi sunmak için Alexa arkadaşı uygulamasıyla ilgili sorunları çözmek.

Sizin bu teknolojik ürün için bir düşünceniz ya da öneriniz varsa bizlere yorum bölümünde bildirebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin