GeneliOSmacOS

Mac için En İyi 7 Ücretsiz Video Editör

Reklamlar

Macbook kullanıyorsunuz ve ücretsiz video editör mü arıyorsunuz? İşte 7 en iyi MAC için ücretsiz video editör listemiz!

Apple bilgisayarlar, özellikle fotoğraf ve video düzenleme alanında yaratıcı insanları hedef almaktadır. Ne yazık ki, Adobe Premiere, After Effects ve Apple’ın kendi Final Cut Pro’su gibi sektör lideri paketler ucuz değil.

Neyse ki, Mac için ekleyebileceğiniz çok sayıda güçlü ücretsiz video düzenleme uygulaması var. Bazıları yeni başlayanlar için yapılmış, bazıları ise etkileyici özellikleriyle deneyimli video yapımcısını tatmin edecektir.

7 En iyi MAC için Ücretsiz Video Editörü

Aşağıda kiler Mac için en popüler ücretsiz video editörlerimizdir. İşte MAC için ücretsiz video editör listemizin başını çeken iMovie.

iMovie

Özet: Tüketici sektörü için ücretsiz bir video editörü. Apple donanımı için optimize edilmiştir ve çoğu kişisel projeye uygundur.

iMovie, Mac olan herkes için ücretsizdir. Ek olarak, iOS sürümü tüm iPhone ve iPad sahipleri için ücretsizdir. Yazılım, fotoğraf kitaplıklarında depolanan materyallerle hızlı bir şekilde video oluşturmak isteyen tüketiciler için tasarlanmıştır. Bunu kolaylaştırmak için iMovie, çok izli parçaların düzenlenmesine izin vermeyen basitleştirilmiş bir zaman çizelgesi düzenleyicisi kullanır.

Doğrusal düzenlemesine ve temel kullanıcı arayüzüne rağmen, iMovie, 4K video ve yeşil ekran birleştirmeyi işleyebilen oldukça optimize bir yazılımdır. Aynı zamanda, resim içinde resim ve ağır çekim / ileri sarma gibi görsel efektleri de destekler. iMovie başlıklar, sürükle ve bırak geçişleri ve 3D küre ve seyahat haritaları gibi hareketli grafikler oluşturabilir.

Mac için en iyi 7 ücretsiz video editör önerimiz olan iMovie, uygulamasının kullanıma hazır yerleşik müzik ve ses efektleri vardır. Sağladığınız görüntüleri ile Hollywood tarzı treyler üretebilir. Buna ek olarak, uygulama YouTube ve Vimeo’nun 4K’a varan çözünürlükle doğrudan dışa aktarılmasına izin veriyor.

İndir: iMovie (ücretsiz)

Mac için En İyi 7 Ücretsiz Video Editör | Mac için ücretsiz video editör

DaVinci Resolve

Özet: Geliştiricilerin bildiği renk düzeltme araçlarından yoksun güçlü, profesyonel bir video editörü. Mac için en iyi 7 ücretsiz video editör listemizin diğer önerisi DaVinci Resolve.

DaVinci Resolve‘un stüdyo sürümü yaklaşık 1.000 $ ‘dır, ancak temel sürüm ücretsizdir. Daha da iyisi, fiyat sürümüyle aynı yüksek kalitede görüntü işleme yeteneklerini içeriyor. Güçlü bir video düzenleyici, en iyi renk düzeltme özelliklerinden bazıları ve daha hızlı düzenleme için harici donanım panelleri için destek alabilirsiniz.

Elbette kısıtlamalar var. Asıl sebep, Resolve’ün yalnızca çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli olan SD, HD ve Ultra HD kalitesinde çıktı vermesidir. Buna ek olarak, uygulama bazı gelişmiş sınıflandırma ve izleme araçlarını da kısıtlar. Ancak, bu sınırlamaların temel olarak profesyonel kullanıcıları bir yükseltme işlemine ikna etmesi amaçlanmıştır.

Uygulamanın belirli bir öğrenme eğrisi olmasına rağmen, DaVinci Resolve, dünyadaki en güçlü video düzenleme paketlerinden biridir ve çok fazla ücretsizdir.

İndir: Da Vinci Resolve (Ücretsiz)

OpenShot

Özet: 7 en iyi MAC için ücretsiz video editör listemizde ki bir diğer önerimiz OpenShot! Etkileyici bir özellik listesine sahip ücretsiz ve açık kaynaklı bir video editörü. Bununla birlikte, arayüz eskidir ve bazı kullanıcıları engelleyebilir.

OpenShot, 2008’den beri var olan bir platformlar arası açık kaynaklı araçtır. Sağlam, özgür ve erişilebilir bir video editörü sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Proje, küçük bir ekibiyle açık kaynaklı bir projenin beklentilerine göre, yılda birkaç önemli güncelleme almaktadır.

OpenShot’ın özellik listesi yıllar geçtikçe büyüdü ve çeşitli formatlar, animasyon için ana kareler ve sınırsız video / ses parçaları için mükemmel destek sunuyor. Ayrıca, geçiş ve kompozisyon özellikleri, başlıkları ve modern bir video düzenleyiciden beklediğiniz birçok ek özelliği barındırır.

Geçmişin eleştirisi OpenShot’un güvenilirliğini kötüleştirdi, ancak yine de denemeye değer.

İndir: OpenShot (Ücretsiz)

Shotcut

Özet: OpenShot’tan daha üstün bir arayüze sahip güçlü bir açık kaynak editörü. Mac için ücretsiz video editör listemizde ki diğer önerimiz Shotcut.

İşte başka bir serbest çapraz kaynak açık kaynaklı video editörü. Shotcut’ın özellik listesi OpenShot kadar etkileyici ama Shotcut harika bir arayüze sahip. Ücretsiz bir uygulamadan çok katmanlı bir uygulama gibi.

Uygulama, 4K, ProRes ve DNxHD dahil olmak üzere çeşitli video dosyalarını ve formatları destekler. Shotcut ayrıca sesle çalışmak, etkileyici bir video efektleri listesi (birleştirme ve geçişler dahil) ve esnek bir kullanıcı ara birimi için mükemmel destek sağlar.

Özellikle dikkat çeken, 5.1 surround ses, üç yollu renk düzeltme ve çeşitli video ve ses filtreleri gibi gelişmiş özelliklerin desteğidir. Hatta editöre aşina olmak için izleyebileceğiniz bir dizi resmi video klip öğretici bile var.

İndir: Shotcut (Ücretsiz)

Blender

Özet: Blender, özel olarak tasarlanmış bir video editörü değil, ancak güçlü ve ücretsiz bir araçtır.

Blender bazı yüksek profilli yapımlarda kullanılan ücretsiz bir 3D modelleme ve kompozisyon uygulaması. Ancak birçoğu Blender’ın ayrıca zaman ayırmak istemeniz şartıyla, doğrusal bir yeteneksiz video editörü olduğunu da bilmez.

Blender ile videoları kesebilir, birleştirebilir, sesi karıştırıp senkronize edebilir veya özel katmanları, geçişleri ve filtreleri uygulayabilirsiniz. Büyük olasılıkla Blender’da tam bir film üzerinde çalışmayacaksınız, ancak temel düzenleme için yeterli olabilir.

Blender öğrenmesi en kolay sistem değildir, ancak kaputun altında güçlü bir doğrusal olmayan video editörüdür. Daha fazla bilgi için Daniel Pocock’un Blender’daki Videoları Düzenleme Hızlı Kılavuzuna ve resmi Blender Video Sıralama Kılavuzuna bakınız.

İndir: Blender (ücretsiz)

Lightworks

Özet: Birçok özelliğe sahip güçlü bir editör, ancak bazı son derece sınırlayıcı çıktı seçenekleriyle, ücretsiz sürüm deneme sürümüne daha çok benziyor.

Lightworks, bu listedeki en güçlü uygulamalardan biridir. Ücretsiz kullanıcı için çok kısıtlayıcı değilse, diğer tüm paketlere de tavsiye ederim. Ücretsiz sürümde video efektleri, çoklu kamera düzenleme ve başlık oluşturma, ayrıca zengin bir düzenleyiciden beklediğiniz normal çok katmanlı zaman çizelgesi yaklaşımı bulunur.

Maalesef (projenizi dışa aktarma) 1080p çıkışa dönüştürmek Vimeo ile, çıkış ise YouTube’da 720p ile sınırlıdır. Lightworks arşivlerini de oluşturabilirsiniz, ancak H.264, MP4 ve hatta DVD dışa aktarma seçeneklerini kaybedersiniz.

Lightworks kapsamlı bir araç olmasına rağmen, ücretsiz olarak tamamen test etmek ve daha sonra güncellemek istemediğiniz sürece çok çekici bir editör değildir.

İndir: Lightworks (ücretsiz, premium sürüm mevcut)

MAC'iniz yavaş mı?
Mac’iniz yavaş ve sorunu çözemediniz mi? O halde sizi 7 Yaygın Mac’inizi Yavaşlatan Hatalar yazımızı okumaya davet ediyoruz! :)

Avidemux

Özet: Yetenekli bir ücretsiz editör, ancak cila ve özellikler olmadan. Mac için en iyi 7 ücretsiz video editör listemizde ki diğer isim Avidemux.

Avidemux en iyi Linux video editörleri listemizi oluşturdu. Her ne kadar basit olsa da, basit düzenleme görevleri için çok uygundur. Uygulama, çeşitli giriş ve çıkış biçimlerini destekler. Proje yılda birkaç kez güncellemekte olup, gelişme sürekli ilerlemektedir.

Neyse ki, ekip üç ana versiyonun da eşliğini koruyor, böylece Mac paketini seçerseniz hiçbir özelliği kaçırmayacaksınız.

Avidemux, aşağıdakiler gibi basit görevler için en iyi şekilde ayrılmıştır: Videoyu azaltma, video veya ses filtreleri uygulama ve kod dönüştürme. Biraz daha derine inmek istiyorsanız, bu yaygın görevlerin çoğunu otomatikleştiren güçlü bir komut dosyası düzenleyicisi bulacaksınız.

Avidemux Wiki for Learning Materials‘a göz atın. Avidemux Forum sıkışıp kalmanız durumunda size yardımcı olabilir.

İndir: Avidemux (Ücretsiz)

Peki, size göre MAC için en iyi 7 ücretsiz video editörü hangisi? iMovie muhtemelen en iyisidir. Apple donanımı için ücretsiz, kullanımı kolay ve dikkatle optimize edilmiştir. Yeni başlayanlar ve orta seviye kullanıcıları memnun etmek için pek çok özellik var. Ancak, Final Cut veya Premiere Pro ile rekabet edebilecek ham gücü yoktur.

Da Vinci Resolve, şaşırtıcı bir şekilde zengin özelliklere sahip. Çok parçalı düzenleme ve oynaması gereken çok sayıda profesyonel katmanlı özellik sunar. Blender açık kaynaklıdır ve güçlüdür ancak karmaşıklığı nedeniyle tıkanmıştır. Shotcut ve Openshot oldukça eşit bir şekilde eşleştirildi, öyleyse neden her ikisini de test etmiyorsunuz?

İşte 7 en iyi MAC için ücretsiz video editör listemiz bunlarla sınırlıydı. Sizinde tavsiye ettiğiniz ücretsiz video editör varsa yorum bölümünde bize bildirebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x