Genelİnternet Tarayıcıları (Browser)Webmaster

En az kilitlenen web tarayıcısı hangisi?

Reklamlar

Sanal dünyada dolaşıyorsunuz ve bir anda herhangi bir sebep yok iken internet tarayıcınız kilitlendi. Peki ortada herhangi bir sebep yok iken en az kilitlenen web tarayıcısı hangisidir ve en stabil çalışan tarayıcı nedir? Bu sorularınızın cevabı içeride.

En az kilitlenen web tarayıcısı hangisi?

İnternette gezinti yapmanız için size lazım olan en temel araç bir internet tarayıcısıdır. Elbette ki gezinti yaptığınız zaman tarayıcınızın hızlı, güvenli ve stabil yani düzenli ya da sorunsuz çalışmasını istersiniz. Bu durum karşısında bir den çok araştırma yapılmıştır. Öyle ki en hızlı tarayıcıyı veya en güvenli tarayıcıyı arayan testlerle sıkça rastlıyoruz dur çünkü bunu arayan bir kitle var. Bir araştırma kuruluşu var ki tüm bu testlerin dışında bir test yapmış bu kuruluş Sauce Labs ‘dır. Sauce Labs ise diğer testlerden farklı olarak en çok kilitlenen web tarayıcısının hangisi olduğunu araştırmış.

En az kilitlenen web tarayıcısı hangisi
En az kilitlenen web tarayıcısı hangisi

En Çok Kilitlenen Web Tarayıcısı Hangisi?

Sauce Labs teste tabi tuttuğu web tarayıcılarını 55 milyon kez çalıştırarak test etmiş olduğunu belirtiyor. Test edilen siteye göre en çok kilitlenen tarayıcı, Internet Explorer.
Yapılan araştırmanın sonuçları, Microsoft’un web tarayıcısının yüzde 0.25’lik bir kilitlenme oranına sahip olduğunu söylüyor. Chrome yüzde 0.12, Firefox ise yüzde 0.11 ile IE’yi geriden takip ediyorlar.

Tabi bu durumda bazı kimseler sevinmiş olacaktır ancak Internet Explorer’ın yüksek kilitlenme oranının sorumlusunun, tarayıcının eski sürümleri olduğunu vurgulamak gerekiyor. IE6, yüzde 0.31 kilitlenme oranı ile stabiliteden en yoksun tarayıcı iken IE9 yüzde 0.10, IE10 ise sadece yüzde 0.05 kilitlenme oranına sahip.

En kararlı tarayıcılar, Firefox ve Chrome

Yapılan test in sonuçlarında kullanılan web tarayıcılarının sürümlerine tek tek baktığımızda Chrome 27’nin yüzde 0.01 ile en kararlı ikinci web tarayıcısı olduğunu görebiliyoruz, Firefox ise 22’nin ortalama yüzde 0.0 kilitlenme oranıyla en kararlı tarayıcı olduğunu iddia ediyor.Opera ve Safari ‘nin kilitlenme oranları ise teste göre sırasıyla yüzde 0.13 ve yüzde 0.15. Opera 12’nin kilitlenme oranı yüzde 0.08 iken Safari 6’nın kilitlenme oranı yüzde 0.12.

Sauce Labs, yapılan testlerde kilitlenmelerin hatalı kodlardan değil, web tarayıcısının kendisindeki hatalardan kaynaklandığı bilgisini de veriyor.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin