AndroidAndroid UygulamalarGenelUygulamalar

Android’de Kayıtlı Wifi Şifreleri Nasıl Bulunur?

Reklamlar

Android’de kayıtlı WiFi şifreleri nasıl bulunur öğrenmek ister misiniz? Depolanan wifi şifrelerinizi bulmak için bu uygulamalar listesini ve hızlı bir öğreticiyi kontrol edin. Android’de kaydedilmiş wifi şifrelerini bulmak çok kolay!

Bir süredir, işte veya oyunda çalışmanıza veya sık sık İnternet’te ihtiyaç duyduğunuz kişilerle iletişim kurmanıza bağlı olarak, İnternet’te yaptığınız günlük işlerin çoğunu gerçekleştiriyorsunuz. Sevgili WiFi’niz bir cankurtaran oldu.

Ancak, zaman zaman, herhangi bir nedenle, WiFi şifrenize erişmeniz, belki başka bir cihazda tanıtmanız ve elinizde bulundurmamanız gerekir. Bu gibi durumlarda, Android’de kaydedilmiş WiFi şifrelerini bazı uygulamaların yardımı ile bulmanıza yardımcı olabilecek birkaç yöntem göstereceğim.

Android Uygulamalarında Kayıtlı WiFi Şifreleri Bul

Google Play, aksi durumda olamayacağından, telefonunuzun yazılımının genellikle gizli olan bölümlerine erişmek için, amaçlarınız için ihtiyacınız olan araçları her zaman sağlayabilir. WiFi şifreniz bir istisna değildir, bu yüzden burada Android’de kayıtlı WiFi şifrelerinizi bulmak için bazı uygulamaları göstereceğim.

Her şeyden önce, bu uygulamaların akıllı telefonunuza daha önce bağlamadığınız WiFi ağlarının şifrelerini göstermediği konusunda uyarmamız gerekir. Öyleyse, Android’de kayıtlı wifi şifrelerini bulmak için en iyi uygulamalardan bazılarını görelim.

Not: Bu yöntemlerden bazıları Kök erişimine (Cihazın Rootlanmasına) ihtiyaç duyar.

WiFi Key Recovery (needs root)

WiFi Key Recovery basit bir uygulamadır, yükledikten sonra yapılacak tek şey çalıştırmak, Root izni vermek ve o kadar. Size kaydettiğiniz WiFi ağlarını, her birinin şifresini ve aynı koruma protokolünü gösterir. Ağlardan birine tıklarsanız, parolayı, ağın tüm verilerini kopyalayabilir veya bir QR kodu oluşturabilirsiniz, böylece başka bir kişi tarayabilir ve hızlı bir şekilde erişebilir.

WiFi Key Recovery uygulaması ücretsizdir.

Menü düğmesine basarsanız (benim bu makaleyi yazdığım zaman gezinti çubuğundaydı), şebekelerin tüm verilerini veya istediğiniz kısmını microSD kartınıza aktarabilir veya kişilerinizle paylaşabilirsiniz.

WiFi Key Recovery Android telefon uygulamasını indirmek için bu Google Play bağlantısını kullanabilirsiniz.

WiFi Password Recovery

Önceki uygulamada olduğu gibi, WiFi Password Recovery kullanmak zahmetsizdir, ancak bu durumda sizden kök haklarını (Root) otomatik olarak vermenizi istemeyecek olsa da, uygulamanın ana ekranında görünen mavi düğmeye elinizle yapmanız gerekir. Bu durumda, üç sekme, kaydedilmiş ağlar, etrafınızda tespit ettiğiz ağlar olacaktır. Yalnızca bağladığınız ağlarda, kaydedilmiş Wifi şifrelerinizi Android’de bulabilirsiniz.

WiFi Password Recovery uygulaması ücretsizdir.

Her ağda, doğrudan paylaşacak bir düğmeye sahip olacaksınız ve tıkladığınızda, şifreyi panoya kopyalayabilir, bir arkadaşınızla paylaşabilir veya bir QR kodu oluşturabilirsiniz. Sağ altta, kaydettiğiniz ağların hemen yedek kopyasını yapan kayan bir düğme var.

Bir yedekleme yaptıysanız, sağ üst köşedeki menü düğmesine tıklayarak ve ‘WiFi’yi Yedekle’ seçeneğine dokunarak kurtarma yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman, bu uygulamada Google hesabınızdan bağlantıyı kesebilirsiniz.

WiFi Password RecoveryAndroid telefon uygulamasını indirmek için bu Google Play bağlantısını kullanabilirsiniz.

WiFi Password

Önceki ikisi kadar basit, Google Play’den indirip çalıştırmak yapmanız gereken ilk şey. Bunu yaptığınızda, göreceğiniz ilk şey, uygulamanın şifreleri tahmin etmediğini ancak yalnızca akıllı telefonunuza kaydetmiş olanları gösterdiğini söyleyen bir bildirimdir.

WiFi Password uygulaması ücretsizdir.

Yalnızca mesajı kabul etmeniz gerekir; ardından tüm WiFi ağlarının listesini ve cep telefonunuzda kayıtlı olan tuşları göreceksiniz. O zaman kopyalayabilir ve kişilerinize gönderebilirsiniz.

WiFi Password Android telefon uygulamasını indirmek için bu Google Play bağlantısını kullanabilirsiniz.

Bunlar kişisel olarak test edebileceğim ve düzgün çalıştığım örneklerden bazıları, ancak Google Play’de aynı işlevlere sahip birkaç uygulama daha var. Burada tarif edilenler kullanımı en iyi ve en basit gibi görünüyordu.

Yöntem: Dosya Gezgini

Android’de kaydedilmiş WiFi şifrelerini bulmak için üçüncü taraf uygulamaları indirmek istemiyorsanız, evet, sistemde klasörleri girmenize izin veren bir dosya tarayıcısı kullanabilirsiniz. Benim durumumda, bu amaç için Root Browser kullandım ve ES Explorer ve CM denemesine rağmen hiçbiri ihtiyacım olmayan klasörleri göstermedi.

Kök izinleriniz dosya tarayıcınıza verildikten sonra, sadece ‘data/misc/wifi‘ yolunda bulunan ‘wpa_supplicant.conf‘ (tırnak işaretleri olmadan) dosyasını bulmanız gerekir. Bir metin editörüyle (tarayıcıyı kullanan veya harici olanı olabilir, önemli değil).

Açıldıktan sonra, şifreniz ve güvenlik protokolünüzle, kaydedilmiş şebekeleriniz de dahil olmak üzere cihazınızla ilgili bilgileri göreceksiniz. Buradan metnin herhangi bir bölümünü kopyalamak veya bir yere işaret etmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz, ancak en azından nereye gideceğinizi bileceksiniz. Bu yöntem öncekinden biraz daha karmaşık olsa da, aynı derecede etkili.

Android’de saklanan Wi-Fi şifrelerini bulmanın başka bir yolunu biliyor musunuz? Yorumlarda bana bildirin.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamlar bizim için önemli lütfen reklam engelleyicinizi kapatır mısınız?