GenelInstagramInstagram UygulamalarıNasıl Yapılır?Sosyal MedyaUygulamalar

İnstagram Fotoğraflarını Yakınlaştırıp İnceleme

Reklamlar

Bu rehberimiz de instagram fotoğraflarını yakınlaştırıp inceleme hakkında bilgi verilmiştir.

Günümüzün en büyük ve popüler fotoğraf paylaşım sitesi olan instagram da dolaşırken karşılaşmış olduğunuz bazı fotoğrafları bazen daha yakından incelemek isteyebilirsiniz, sebep ise bazen paylaşılan resimlerden bir şey anlayamıyoruz merak işte. Fakat zaten instagrama yüklenen fotoğrafların belirli bir boyutu olduğu için daha yakından bakmak için telefonunuzu gözünüze sokmak zorunda kalabilirsiniz. Tabi bu şekilde bir iş yapmakla uğraşmak yerine instagram fotoğraflarına yakından bakmak yani büyütmek için yani fotoğraflara zoom yapmak için bir kaç yöntem var. Aslında çoğunuz bu yöntemleri deneme yanılma yöntemiyle bulmuştur belkide. 

Instagramda Paylaşılan Fotoğrafları Yakınlaştırıp İncelemek İçin Yapılması Gerekenler

Uygulama kullanarak bu işlemi yapabilir ya da uygulama kullanmadan da yapabilirsiniz tabi IOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlardan nasıl kontrol edeceğinizi şu adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Uygulama kullanmadan bu işlemi yapmak istiyor iseniz;

Öncelikle ben uygulama ile ya da 3.part bir şeyden destek alıp bakmam diyor iseniz bu yöntem çok basit lakin fotoğraf kalitesinde biraz düşüşler yaşanabilir bunu belirtelim. Yapılması gereken telefonunuz ile fotoğrafın ekran görüntüsünü alıp, galerinizde fotoğrafı açıp ve daha sonra yakınlaştırmak için parmaklarınızı kullanmak ki dediğimiz gibi görüntü kalitesi bozulabilir hızlı ve basit bir çözüm yolu tabi bu.

IOS işletim sistemine sahip bir telefonunuz var ise;

IOS işletim sistemine sahip kullanıcıları biraz şanslı. Öyle ki telefonlarında zaten yakınlaştırma özelliği mevcut. Bu yüzden ekran görüntüsü alıp görmeniz gereken fotoğrafta kalite kayıp edip iyice inceleyememenize sebebiyet vermemekte. Peki nasıl yapacağız diye düşünüyor iseniz yapılması gereken bu özelliği ya da ayarı aktifleştirmek.

iPhone (IOS) yakınlaştırma ya da zoom özelliği nasıl aktif edilir?

Bu işlemi yapmak için şu adımları uygulamanız gerekiyor Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Büyütme fonksiyonunu etkinleştirmeleri yeterli. Sonrasında Instagram veya herhangi bir uygulama kullanırken ekran üzerinde üç parmağınızla aynı anda çift defa dokunarak ekranı yakınlaştırabilir, tekrar üç parmakla çift defa dokunarak uzaklaştırabilirsiniz. Yakınlaştırma düzeyini üç parmakla çift dokunup parmaklarınızı dışa ya da içe doğru sürükleyerek değiştirebilirsiniz. Kapatmak için yine aynı adımları takip edebilirsiniz ki açtığınız zaman bu fonksiyonu neden kapatmak isteyeyim diye sorabilirsiniz açıp görmenizi öneriyoruz.

Android işletim sistemine sahi bir telefonunuzdan kontrol etmek istiyor iseniz;

Android işletim sistemine sahip kullanıcılarda Iphone (IOS) cihazlarda ki gibi bir fonksiyon olmasada işe yarar bir uygulama var bundan bahsedelim. Alternatif olarak işe yarayabilecek iş görecek bir uygulama var elbette bunun adı InstaChat uygulaması. Bu uygulama hem instagram kullanıcıları ile mesajlaşmanıza olanak sağlıyor hem de fotoğraflara zoom yapmanızı sağlıyor.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin