GeneliOS UygulamalarTeknolojiTelefonUygulamalar

iPhone Cihazlarda Spam SMS’leri Engelleme

Reklamlar

Telefon hayatımızın vazgeçilmezi olduğu şu dönemde elbette ki reklam şirketleri talebin ya da yoğunluğun olduğu bölgede reklam yapmak isteyecektir. Bu sebepten ötürüdür ki çoğu kişi spam ya da reklam sms bildirimlerinden şikayetçi olmakta. Eğer sizde bu durumdan şikayetçi iseniz yani tanımadığınız, üye olmadığınız numaralardan reklam SMS’leri alıyorsanız, onları böyle engelleyin!

iPhone Cihazlarda Spam SMS’leri Engelleme

Rakip GSM operatörün aklınızı çelmeye yönelik mesajları, yemek şirketlerinin ya da restorantların günün menüsü mesajları, size kredi vermeye can atan bankalar ve fazlası… Görünen o ki spam SMS’ler son zamanda yükselişteler.

Peki bu durumdan nasıl kurtulabiliriz ya da nasıl engelleyebiliriz bunun cevabı hemen aşağıda belirtildi.

iPhone’da ayarları açmanız yeterli

iOS 8 ve sonrasında mesajı açın ve küçük “i” düğmesine basın. Ekranı aşağı kaydırın ve “Bu arayanı engelle” seçeneğine sokunun.

Engellediğiniz numaraları ve iMessage kullanıcılarını görmek isterseniz, Ayarlar > Mesajlar yolunu izleyin, ekranı aşağı kaydırın ve Engellenenler üzerine dokunun.

Tüm işlemler bu kadar basit.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x