GenelTeknolojiTelefon

Neden iPhone‘da Cevaplama Seçenekleri Değişiyor?

Reklamlar

iPhone kullanıcıları gelen çağrılara sürekli farklı şekilde cevap veriyor. Peki ama neden iPhone’da cevaplama seçenekleri değişiyor? Yani ya “Cevaplamak için kaydır” seçeneği ya da “kabul et-reddet” seçenekleriyle karşılaşıyor.

Neden iPhone‘da Cevaplama Seçenekleri Değişiyor?

iPhone kullanıcıları şunu çok iyi bilir; gelen çağrıya cevap verme şekli sürekli değişir. Bize gelen sorularda bazı yeni iphone almış olan takipçilerimiz bunu sordu. Soru şu idi “NedeniPhone’da cevaplama seçenekleri değişiyor?” Yani ya “Cevaplamak için kaydır” seçeneği ya da “kabul et-reddet” seçenekleriyle karşılaşıyorum neden diye soru yönelttiler bu sebepten böyle bir yazıyı yayınlama kararı aldık.

Neden iPhone‘da Cevaplama Seçenekleri Değişiyor?
Neden iPhone‘da Cevaplama Seçenekleri Değişiyor?

Cevabı aslında çok basit tabi dikkat etmediğimizden bu sorunun cevabını bulamadınız diyebiliriz. Bir not düşelim eski kurt iphone kullanıcıları bunu bilmektedir, bilmeyen arkadaşlarımız için bu yazı yazılmıştır. (!)

Bazen dışarıdan arama gelince “Cevapla” bazende “Reddet” ya da “Kabul Et” seçeneği karşımıza çıkmakta. Tabi alışmışsınız “Reddet” demeniz gereken bazı aramalarda mecburen “Cevapla” demek zorunda kalıyor ya da sessize alıp çağrının sonlanmasını bekliyor olabilirsiniz.

Bunun nedeni gelen çağrının bir iPhone ya da Android kullanıcısından geldiği için mi diye düşünüyor olabilirsiniz ki cevabını verelim kesinlikle hayır. Peki ya arayan numaranın bende kayıtlı olup olmadığı ile alakalımı diye düşünücek olursanız buda değil.

Peki neden “Cevapla” bazende “Reddet” ya da “Kabul Et” seçeneği ile karşıma gelmekte aramalar?

Cevabını iletelim size hemen eğer cihazınız yani iPhone kilitli ise gelen çağrı direkt olarak “Cevapla” olarak gelmektedir. Eğer telefonunuz eskilerin deyimi ile tuş kilidinde yani kilitli değil ise gelen aramalar “Reddet” ya da “Kabul Et” seçeneği olarak ekranda görünmektedir.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin