AndroidAndroid UygulamalarGeneliOS UygulamalarOyunUygulamalar

2012 Yılı En İyi 10 iOS ve Android Oyunları

Reklamlar

2012 yılı uygulamanın ve teknolojik gelişmelerin en verimli olduğu yıllar arasına adını çoktan yazdırmıştı. Uygulamalar, cihazlar ya da diğer türlerde gelişmelerin bol yaşandığı bir yıl desek yeri 2013 yılı daha verimli olacak gibi (:

Ayrı bir liste olarak 2012 yılının en iyi 20 uygulamasını yazmıştık. 2012 yılı en iyi 20 ios ve android uygulamaları adlı yazımızı bu başlıktan takip edebilirsiniz.

2012 yılının en iyi 10 iOS ve Android Oyunları

Horn (iPhone, iPod touch, iPad, Android $6.99)

Oyun karakteri Horn korkunç bir lanet tarafından kuşatılmıştır. Ülkesi de korkunç lanetle kuşatılan Horn bu lanetten ülkesini temizlemek istemektedir. Köylüler vardır ve dev canavarlar onları yenmek zorundadır. Genç bir demirci çırağıdır Horn. Oyunda Infinity Blade benzer bir melee dövüş sistemi var tatar yayı kullana biliyorsunuz ayrıca bulmaca çözme gibi oyunlarda bulunan oyunda önemli oyun geliştirmeleri, Fosfor Oyunları ekibinin geliştiriciler Horn gelişimi sırasında gerçekten düşünceli idi. Bu sevimli hikayeler ile mobil oyunlar iOS cihazlar sınırlamalara rağmen güzel olabileceğini kanıtlayan, top-of-the-line grafiklere sahip bir yaratıcı anlatı birleştirir çünkü Horn 2012 en iyi oyunu. Horn genç ve yaşlı oyuncular için temyiz ve sadece ne akıllı telefon veya tablet işleme yeteneğine sahip olduğu konusunda sizi aydınlatmak olacak büyük bir başlık. Biz Horn önceki nesil Android cihazlar ve işletim sistemleri üzerinde biraz acı vermez dikkat etmelisiniz.

horn02-interbilgi.com

 ARC Squadron (iPhone, iPod touch, iPad ücretsiz yalnız sınırlı sürede)

ARC Squadron dokunmatik ekranlı cihazlar için özel olarak tasarlanmış state-of-the-art grafik ile eski Nintendo 64 oyun konsolu oynama retro deneyimini birleştiren bir uzayyolu savaş oyunudur. Oyun, oyuncuyu evren deki kötü güçlere karşı savaş mücadelesine sürüklemekte. Mobil oyuncuların tek parmağı ile kontrol edebileceği basit bir kontrol mekanizması mevcut. Sesleriyle de aksiyon dolu mücadele anlarını tamamlamakta. Oldukça doyurucu bir içerikte sunan oyunda 64 farklı seviye, 20 farklı mekan, 9 boss savaşı, 15 zorluk seviyesi, çeşitli silahlar ve birçok savaş gemisi de yer alıyor. Ayrıca, yapımın yapılan son güncellemeyle birlikte iCloud desteği de kazanmıştır. Oyun Nokia ‘nın efsane oyunlarından olan Space Impact ‘ı andırmakta.

Angry Birds Star Wars (iPhone, iPod touch 99 cents, iPad $2.99, Android smartphones free, Android tablets $2.99)

Angry Birds in yıldız savaşları versiyonu diyebiliriz. Oyundiğer Angry Birds oyunlarının mantığı ile aynıdır. Değişen tek şey mekan ve görseller mantık aynı mantık (:

angry birds star wars

 Rayman Jungle Run (iPhone, iPod touch, iPad, Android $2.99)

rayman jungle run

Rayman Origins’in elde ettiği başarının ardından popülerliğini tekrar kazanan serinin mobil oyunu Rayman Jungle Run. Ormanda ve değişik mekanlarda oradan oraya atlayıp çeşitli yaratıkları öldürüp puan elde edeceğiniz türde bir oyundur. Oyun her yaş grubuna uygun olmakla birlikte çeşitli zorluk dereceleri vardır. Keşfedilmeyi bekleyen bir çok özellik ve çekici müziklerle oyun severleri beklemekte. 

LetterPress – Word Game (iPhone, iPad için ücretsiz)

Arkadaşlarınızla karşılıklı yani multiplayerli bir şekilde kelime oyunu oynamak ister misiniz ? Eğer böyle bir düşünceniz varsa bu oyun size göre desek yeridir. Çok oyuncu desteği olduğu için aynı anda dünyada bir den fazla kişi ile oynama şansı tanımakta.

Beat Sneak Bandit (iPhone, iPod touch, iPad $2.99)

Dunyadaki tüm saatler baron von clockface tarafından çalınır ve kaos başlar, beat sneak bandit ‘in saatleri geri alması ve dunyayı kurtarması gerekmektedir. Kahramanımız, saatlere bağlı bir mekanik düzen ile inşa edilmiş konağa sızarak; muhafızları, alarmları ve ceşitli güvenlik teçhizatlarini gizli bir şekilde atlatarak amacına ulaşmalıdır. Oyundaki puzlle’lari cozmek icin ritmik bir zamanlama gerekmektedir. 

punch quest

Punch Quest (iPhone, iPod touch, iPad için ücretsiz)

Punch Görevnin ana hedefi aparkatlarla ve iğneledi bir baraj ile canavarca engeller kafa kafaya karşılamak için etkileyici bir yan kaydırma, sonsuz koşu oyunudur. Düşmanlar zayıf iskeletler, kalkan wielding orklar, ateş püskürten küçük iblisler ve spellcastingini hayaletlerdir. Oyun sırasında da tamamen özelleştirilebilir kahramanı satış becerileri, süper hareketler, artırır ve yükseltmeleri için “punchos” denilen sikkeler toplar. Savaşçı onun ağzının lazerler dışarı vuruyor veya cartwheeling gnome dönüştüğü bir dinozor sürmek bonus düzeyleri bile var.

Jetpack Joyride (Android için ücretsiz)

Oyun Barry isimli kahramanın atladığı macera etrafında gelişiyor. Sırtına jet ceketi geçiren ve hızlı bir şekilde ilerlemeye başlayan kahramanımıza karşı birçok silah ve engel karşı koyuyor. Barry ise olabildiğince en kontrollü şekilde uçmak ve bir yandan da yerdeki düşmanları yok etmek zorunda. Birbirinden farklı birçok teknoloji cihazın yer aldığı bu oyunla birlikte başka bir atmosfere geçiş yaparak oyunun tadını çıkarabilirsiniz.

jetpack joyride

Real Boxing (iPhone, iPod touch, iPad, iPad mini $4.99)

Vivid Games tarafından geliştirilen Reel Boks, güzel, konsol kalitesinde grafikler ile birlikte bir dokunmatik ekran için iyi tasarlanmış bir jest kontroller bir-iki yumruk sunar. Cihazınızın kamerasıyla V-Hareket Hareket Kontrol Sistemi kullanılarak yumruk hareketleri yakalar.Oyun, tren, geliştirmek ve dövüşçü özelleştirmek şaşırtıcı etkili Kariyer Modu bulunmaktadır. Size savaşçı oluşturmak ve hatta oyun merkezi üzerinden gerçek zamanlı çok oyunculu kavgalar içine çevrim içi onu almak gibi bu oyun ile kusurları bulmak için sıkışık olacak.

The Room (iPad, iPad mini $1.99)

the room

Puzzle oyunu olan The Room gerçeküstü bir atmosfer ve çarpıcı HD kalitesinde nefis 3D grafikleri ve Oda bir iPad 2 veya üstü sahibi iseniz bu oyunu oynayabilmektesiniz. Bir odada çeşitli nesneleri bularak bir nebi dedektiflik yapmaktasınız.

the room

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin