GenelNasıl Yapılır?Sosyal MedyaTwitterTwitter - Tweet UygulamalarUygulamalar

Twitter Retweet Bot Nasıl Oluşturulur

Reklamlar

Twitter’a güç veren şeylerden biri de retweetler. Bu, bir Twitter kullanıcısının başkasının tweetini kendi yorumuyla veya yorumuyla kendi sayfasına kopyaladığı yerdir. Bu tweet’i destekleme, tanıtma veya şahsen retweeter’den söz etme, başkalarına onlar hakkında söylenenleri gösterme yöntemleridir.

Eğer retweetliyorsanız, kendinizi veya işinizi geliştirmek için kendinizden bahsederseniz, bu retweetlerin değerini bileceksiniz. Onlar “ sosyal kanıt ” olarak adlandırılan şeydir . Birçok insan övgülerinizi söylüyorsa, başkalarına izlemeye değer olduğunuzu gösterir. Bir yazar ve yazar olarak bu, markam için paha biçilmez bir reklamdır.

Ancak Twitter’a ayıracak çok zamanınız yoksa, tüm retweetleme işlemini otomatikleştirmeniz gerekecek. Bu yüzden bir retweet botu kurmayı düşünmelisiniz.

Bot Nedir?

Bir bot, bir ağ üzerinde çalışan (bu durumda Twitter) çalışan ve insanlarla olduğu gibi başkalarıyla da etkileşime giren bir betik programıdır. Facebook Messenger sayesinde, botların günlük çevrim içi kullanımı son yıllarda artmıştır. Ancak Twitter’da, yeni bir şey değil ve yıllardır buralarda.

Belirli kriterlerin yerine getirilmesi şartıyla belli görevleri yapmasını söyleyebilirsiniz. Eğer bir retweet girerse ve belirlediğiniz kriterlerin tamamını karşılarsa, o zaman ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir – bu durumda sayfanıza tekrar söyleyin.

Ancak çok dikkatli olmalısınız, çünkü bazı insanlar (Twitter dahil) bunu spam olarak görebilir. Öyleyse, hesabınız kapatılabilir. Bu yüzden ilk birkaç gün veya hafta boyunca Twitter hesabınıza göz atın. İşler biraz fazla spam görünmeye başlarsa, botu devre dışı bırakın.

Akılda tutulması gereken bir başka şey, Twitter’dan bahsetmek iltifat yerine şikayet olabilir. Botunuz bunu tekrar gösteriyorsa, şikayete bir çift ayak veriyorsunuz demektir!

ReTweet Botu Yapalım!

Seni bir retweet botu fikrinden mahrum etmediğimi varsayarak, seni bir tanesinin gururlu ebeveyni yapalım.

İlk önce Twitter Geliştirici bölümüne gidin ve “Bir uygulama oluştur” u tıklayın. Sayfanın sağ üst köşesinde “Create an App” olarak göreceksinizdir.

Bir geliştirici hesabı için başvuruda bulunmanız gerekecek (daha önceden sahip olmadığınız varsayılarak). Bu onay bir veya iki gün sürebilir. Geri dönene kadar sabırlı olmanız gerekir. İşlemi hızlandırmanın ya da acele ettirmenin yolu yok.

Eğer uygulama oluşturma izniniz varsa, tekrar “ Bir uygulama oluştur ” u tıklayın ve ayrıntıları tamamlayın. Sadece dört “zorunlu” soru var. Uygulamanıza bir ad vermeniz, amacını açıklamanız (iki kez) ve bir web sitesi adresi vermeniz gerekir. İsterseniz gerisini tamamlayabilirsiniz, ancak gerekli değildir.

App Name kısmına “Retweet Bot” yazabilirsiniz.

Application Description kısmına “Will retweet mentions of men on Twitter on my own Twitter page.” yazmanız yeterli olacaktır.

Alt kısımdaki “ Oluştur ” a tıkladığınızda “ Geliştirici Koşulları ” belirecektir.

İşlemi tamamlamak için bunları hızlıca tarayın ve tekrar “ Oluştur ” a tıklayın.

Sonraki sayfada, üstteki “ Tuşlar ve belirteçler (Keys and Tokens)” i tıklayın.

Ardından “ Erişim kodu ve erişim kodu sırrına ” gidin. Bu anahtarları sizin adınıza yapmak için Twitter için “ Oluştur ” düğmesine tıklayın .

Bu anahtarlar gizli tutulmalıdır. Onları kimseye açıklama.

Şimdi fantastik Amit Argawal of Digital Inspiration tarafından geliştirilen bir aletten faydalanıyoruz. Twitter Botları adında bir Google senaryosu yazdı. Bu bağlantıya tıklayın ve Twitter Botlarını Google hesabınızla yetkilendirin.

Bunu yaptıktan sonra, bu ekranı göreceksiniz.

Twitter bot oluşturma
Twitter bot oluşturma

Twitter Geliştirici sayfasından, API anahtarlarınızı Amit’in yukarıda görüldüğü sayfadaki boşluğa ekleyin.

Ardından, botun sizin için gerçekleştirmesini istediğiniz Twitter aramasını ekleyin. Bu nedenle, kullanıcı adınızla ilgili tüm sözleri izlemek istiyorsanız, kullanıcı adınızı bu satıra eklersiniz (başında @ olan).

Açılır listeden (Select Action) istediğiniz eylemi seçin. Bu durumda, “ Retweet Tweet ”.

Şimdi “ Kontrol Et (Check) ” düğmesine tıklayarak test edin . Bu, Twitter arama kriterlerinize dayanarak sonuçları geri getirmek için botu Twitter’a gönderir.

API anahtar bilgilerinizi girdiğiniz Twitter Botları sayfasına yer imi koymayı unutmayın. Bir şeyi değiştirmeniz veya botu kapatmanız gerekirse, geri dönülecek sayfa budur.

Şimdi Twitter sayfanızı izleyin ve sonuçta retweetler görünmeye başlayacaktır.

Diğer Arama Terimleri

Makalenin başında dediğim gibi, botun ilk günlerinde Twitter hesabınıza göz atmanız gerekiyor. Spam’ın hesabınıza tekrar tweet atılmasını istemiyorsanız, aksi takdirde takipçilerinizi kaybedersiniz ve daha kötü bir senaryoda hesabınızı Twitter tarafından askıya alırsınız.

Eğer diğerleri başarısız olursa, botu devre dışı bırakmanız gerekecek, ancak o kadar ileri gitmeden önce sonuçları daraltmak için başka arama terimleri ekleyebilirsiniz. Mesela, işte üç iyi olanlar.

#başlık etiketi

Açıkçası değiştirilmesi hashtag izlemek istediğiniz gerçek hashtag’in. Bu, koşabileceğiniz Twitter yarışmalarını tanıtmak için iyidir.

yourwebsite .com

Yerine yourwebsite izlemek istediğiniz web sitesinin adıyla.

min_retweets: 5

Bu, spam sorununa müthiş yardımcı olabilir. Bunu eklemek, başkaları tarafından zaten en az 5 retweet varsa, yalnızca bir şeyi retweetleyecektir. 5’i istediğiniz sayı ile değiştirebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et