GenelGoogleinternetWebmaster

Google’da Belirli Bir Tarihten Önce Ve Sonrasını Arama

Reklamlar

Bu makalede, belirli bir tarihten önce ve sonra sonuç almak için Google’ın tarihe göre nasıl aranacağı açıklanmaktadır. Google kısa bir süre önce sonuçları belirli bir tarihe göre filtrelemek için yeni arama komutları açıkladı. Bu komutlar, sorguda belirli bir tarihten önce , belirli bir tarihten sonra veya her ikisinde de sonuç almanızı sağlar . Bu komutların kullanımı kolaydır; arama sorgunuzda bunlardan bahsedebilir ve istediğiniz tarih aralığı için sonuçları alabilirsiniz .

Temel olarak, internette farklı tarihlerde kontrol edebileceğiniz bir İnternet (belirli bir Google zaman portalı) gibi bir zaman portalı gibi. Örneğin, sindirilmeden önce bir sinirli film başlığı arayabilir ve o sırada insanların ne hakkında konuştuğunu görebilirsiniz. Ardından, yutturmacadan sonra arayabilir ve neyin değiştiğini görebilirsiniz.

Şimdi, soru ortaya çıkıyor, Araçlar sekmesinden farklı mı? O kadar farklı değil. Ancak, bu komutlarla, sonuçları tarihe göre filtrelemek için artık Araçlar sekmesine dalmanız gerekmez. Bunun da ötesinde, bu komutlar, Araçlar sekmesinde yalnızca yıl, ay, hafta veya saati seçmek yerine belirli tarihler girmenize izin verir.

Google’a Tarihe Göre Nasıl Arama Yapılır?

Google’ı tarihe göre aramak için Google arama çubuğunda kullanabileceğiniz komutlar:

  • <search query> before: YYYY-AA-GG
  • <search query> after: YYYY-AA-GG
  • <arama sorgusu> : sonra YYYY-AA-GG önce: YYYY-AA-GG

Basitçe <arama sorgusu> yerine aramak istediğiniz sorguyu girin ve tarih biçimini (YYYY-AA-GG) gerçek bir tarihle değiştirin. Ayrıca, o yılın sonuçlarını almak için yalnızca yılı (ay ve gün olmadan) girebilirsiniz.

Size bu komutları nasıl kullanacağınızı göstereyim.

Belirli Bir Tarihten Önce Sonuçları Alın

Örnek: avengers endgame önce: 2017-07-06  veya avengers endgame önce: 2017

Bir tarih veya yıldan önce bir sonuç almak için önce şunu yazmanız yeterlidir : Sorgudan sonraki tarih. Yukarıda verilen ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, burada belirtilen örnek, 2017’den önce ‘avengers endgame’ sonuçlarını alır.

Belirli Bir Tarihten Sonra Sonuçları Alın

Örnek: avengers endgame sonra: 2019-04-10 veya avengers endgame sonra: 2019

Belirli bir tarih veya yıldan sonra bir sonuç almak için sadece şunu yazın : Sorgudan sonraki tarih. Bu örnek, filmle ilgili en son sonuçları alır. Ekteki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, farklı yayınlardan gelen en son hikayeleri listeler ve ayrıca fragmanlarla birlikte video sonuçlarını da gösterir.

Belirli Bir Tarih Aralığı İçin Sonuçları Alın

Örnek: avengers endgame sonra: 2019-03-01 önceki: 2019-03-05

Belirli bir tarih aralığı için bir şey üzerinde sonuç almak için, sadece yazın sonra: Tarih Tarih: öncesorgusunun ardından. Buradaki örnekte, 4 günlük belirli bir tarih aralığı tanımladım ve bununla ilgili sonuçları aldım. Sonuçlar, belirlenen tarih aralığında yayınlanan çeşitli web sitelerinden filmlerle ilgili makalelerdir.

Bu komutu herhangi bir sırayla kullanabilirsiniz; ilk önce ve sonra saniye veya tam tersi koyabilirsiniz; Her iki durumda da aynı sonuçları alır.

PS Eğer alakasız bir tarih denerseniz, size sadece normal sonuçlar verir.

Kapanış Kelimeleri:

Bu, belirli bir tarihten önce ve sonra sonuç almak için Google’ı tarihe göre arayabilirsiniz. Bu, internet içeriğini tarihe göre bulmak ve filtrelemek için kullanışlıdır. Bu yeni Google arama komutları, SEO uygulamalarında da gerçekten yararlı olabilir. Zaman içinde işletme, web sitesi vb. Sıralamasını izleyebilir ve bunun dinamik bir resmini alabilirsiniz.

1.6 7 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x