GenelYazılım

7 En İyi CPU Benchmark Yazılımı

Reklamlar

Araçlar ve prosedür konusunda size yardımcı olmak için, bu makaledeki 7 En İyi CPU Benchmark Yazılımı listesinde bazılarını derledik.

Benchmark, bir makalenin göreceli sergisini değerlendirmek için PC programlarının çalıştırılmasının veya çeşitli etkinliklerin gösterimi Kıyaslama kişisel bilgisayarınızın sunumunun ekran görüntüsünü alıyor. Kullanıcıların yazılımı donanım aracılığıyla yenilemelerine izin verir ve sorun giderme ve donanım performansı sorunlarını değerlendirmeye yardımcı olur. Kıyaslama, karmaşık bir işlem olduğu için dikkatle yapılması gereken tekniktir.

En İyi 7 En İyi CPU Benchmark Yazılımı

Aşağıdaki yazılım listesi, ücretsiz kıyaslama testi almanıza ve cihazınızın performans yönlerini etkili ve kolay bir şekilde geliştirmenize yardımcı olacak En İyi CPU Karşılaştırma Yazılımlarından bazılarını içermektedir.

7 En İyi CPU Benchmark Yazılımı
7 En İyi CPU Benchmark Yazılımı

PCMark

Kullanıcıların cep telefonlarını ve bilgisayarlarını tek bir uygulamada uyumlu bir şekilde kıyaslamalarını sağlayan bir araçtır. En son sürümüne sahip olan bu yazılım, kolayca anlaşılabilecek ve kullanılabilecek hızlı bir arayüze sahiptir. PCMark 10, 3D markanın en son sürümüdür ve kapsamlı bir test seti sunar. Cihazınızın performansını optimize etmenize yardımcı olabilecek çeşitli daha iyi özelliklere sahiptir.

PCMark 10, donanımı otomatik olarak tarar ve sistemin en iyi kıyaslama noktasını önerir. Bu yazılım aynı zamanda hızlı ve verimlidir. Kıyaslama testlerini bireysel olarak güncelleme özelliğine sahiptir. Özel ayarları çözünürlük ve daha iyi kalite sağlar. Gelişmiş sürümde, temel sürümle aynı özelliklere ek olarak, sonuçları çevrimdışı olarak kaydetmek, sonuçları yan yana karşılaştırmak ve özel kıyaslama ayarları dahil olmak üzere özellikleri içerir.

PCMark’ı buradan indirin

UserBenchmark

Bu kurulum olmadan çalışır ve bu nedenle PC için GPU Benchmark yazılımı için hafif bir alternatiftir. Bu, SSD, HDD, RAM, CPU, USB ve GPU’yu test eder. Oyun, masaüstü ve iş istasyonu performansı için noktalara erişim sağlar.

Bu pc benchmark yazılımı ayrıca genel bir yüzdelik puan ve aynı zamanda bileşene özgü yüzdelik puan sağlar. Hızı PC’yi bir dakikadan daha kısa sürede test eder. Bu yazılım PC performansını test etmesine rağmen rastgele grafikler gösteriyor.

UserBenchmark’ı buradan indirin

Fraps

Bu kıyaslama aracı, GPU kıyaslama yazılımı isterse en iyi kıyaslama yazılımı seçimi olan tanınmış bir PC yardımcı programıdır. Bu kıyaslama yazılımı, diğer yazılımlarda olduğu gibi CPU hız testi veya GPU stres testine sahip değildir.

Bu çok hafif ve kolay kullanılabilir bir kıyaslama programı. Oyun oynarken ve bu kıyaslama programını sistem kaynaklarını tüketmediğinden kullanırken herhangi bir çarpışma deneyimi hakkında rapor bulunmamaktadır. Bu yazılım en iyi seçimdir ve bilgisayarlarında oyun oynamayı tercih edenler için önemli bir istatistik verir.

Fraps’ı buradan indirin

MSI Kombustor

Bu, CPU ve GPU performansını kolayca test edebilen bir diğer şaşırtıcı ücretsiz kıyaslama programıdır. Sistem arızası riski, kullanıcılar hakkında bilgi sahibi olmadan PC’lerini karşılaştırdıklarında bazen artar, ancak Msi Kombustor’un kullanımıyla ilgili endişe duymazlar. Kullanıcılar PC’yi aşırı yüklemeye çalıştığında, kendisini kontrol eder ve kullanır.

Bu araç basit ve karmaşık olmayan bir arayüzden oluşur. Bu araç CPU ve GPU kıyaslama testinde çok esnektir. CPU gerilme testi, üç boyutlu modüller içerisinde dalgalı düzlem (GL2), ölüm üçgeni veya Fraktal Çerçeve denemeleri ile gerçekleştirilebilir.

Msi Kombustor’u buradan indirin

Cinebench

Bu dizüstü bilgisayar karşılaştırması, Mac OS ve CPU hakkında en doğru bilgileri sağlayan pencereler için En İyi CPU Benchmark Yazılımıdır. Ayrıca bilgisayarın performans yetenekleri hakkında bilgi sağlar. Bu Maxon’un 4D sinemasına dayanmaktadır ve stüdyolarda ve prodüksiyon evlerinde 3B içerik yaratmaktadır. CineBench, 256 işlemciye kadar iş parçacığını ölçebilir ve özel olarak CPU’nun mevcut tüm işlemci çekirdeklerini test eder;

İşlemci, CineBench testinin tamamlanmasından sonra puan cinsinden derecelendirilir. Puan ne kadar yüksek olursa, CPU performansı o kadar güçlü olur. 16 CPU ya da CPU çekirdeğini değerlendirebilir.

CineBench’i buradan indirin

NovaBench

Mac ve Windows işletim sistemi NovaBench’in kullanılabilirliğine sahiptir. Bilgisayarın işleme ve grafik yeteneğini değerlendirmek için kullanılan ücretsiz bir kıyaslama aracıdır. Testi GPU, CPU, Sabit disk ve bellek üzerinde çalıştırmak gibi bilgisayarın belirli alanlarını kıyaslama yeteneğine sahiptir.

NovaBench’in çalıştırılması çok kolaydır. Ancak sonuçları çevrimiçi olarak gönderemezseniz, tamamen anlamsızdırlar. Sonuçları çevrimiçi olarak göndermek için bir hesap kaydı yapılmalı ve bu sonuçlar daha sonra sisteme kısa bir genel bakış için diğer kullanıcılar tarafından karşılaştırılabilir.

Daha iyi ve daha kapsamlı kıyaslama hiç kuşkusuz var, ancak NovaBench ticari olmayan ve kişisel kullanım için ücretsiz, diğerleri ise para alıyor.

NovaBench’i buradan indirin

Speccy

Piriform tarafından geliştirilmiştir ve En İyi CPU Benchmark Yazılımı arasında sayılmaktadır. Bu işletim sistemlerinin hem 32 hem de × 64 versiyonları için Windows 7, Windows 8, Windows 10, Vista ve XP altında çalışır. Speccy, PC’nin özellikleriyle ilgili tüm bilgileri ismine göre işler. Her bileşenin özetini sağlar.

Bilgisayardaki sorunları önlemek için kritik parçaların gerçek zamanlı sıcaklıkları görülebilir. Grafik kartı, RAM, CPU, anakart ve daha fazlası hakkında bilgi verir. Tarama sonuçlarını XML, anlık görüntü veya metin dosyası olarak kaydedebilirsiniz.

Speccy’i buradan indirin

Sonuç

Makale, cihazınızdan daha iyi bir yazılım ve donanım performansı elde etmenize yardımcı olacak En İyi CPU Karşılaştırma Yazılımlarından bazılarının mükemmel bir derlemesidir. Her birine bir göz atın ve kendiniz için en uygun olanı seçin.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Relaxation ASMR
Relaxation ASMR
3 yıl önce

Güzel doyurucu bir makale olmuş üstadım teşekkür ederim kendi adıma. İçindekiler kısmı gibi yapman aradığım şeyi hızlı bir şekil de bulmama yardımcı oldu. Artık buradayım :)

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklamlar bizim için önemli lütfen reklam engelleyicinizi kapatır mısınız?