Genelİnternet Tarayıcıları (Browser)Webmaster

Chrome’la Yüklü Gelen 5 Eklenti Ve Görevi!

Reklamlar

Google Chrome web tarayıcısını sisteminize ilk kez kurduğunuzda kendinden yüklü gelen bir kaç eklenti olur ve bunlar bazen acaba virüs mü ya da zararlı bir şey mi diye kafanızı kurcaladığı olmuştur.

Öyle ki Google Chrome’un adres çubuğuna chrome://plugins yazıp açılan sayfaya göz attıysanız, “Widevine Content Decryption Module” gibi ilginç isimlere sahip eklentilere rastlamış olabilirsiniz.

Chrome’la Yüklü Gelen 5 Eklenti Ve Görevi!

İşte Chrome’la gelen 5 eklenti ve görevleri;

Chrome'la Yüklü Gelen 5 Eklenti Ve Görevi!
Chrome’la Yüklü Gelen 5 Eklenti Ve Görevi!

1. Widevine Content Decryption Module

Bu eklenti, DRM korumalı HTML5 video ve seslerini çalmaya izin veriyor.

Ayrıca bknz: Widevine Content Decryption Module sorunu için çözüm arıyor iseniz Fix: Widevine Content Decryption Module

2. Native Client

Bu eklenti sayesinde geliştiriciler, C veya C++ kodlarını site üzerinde çalıştırabiliyorlar. Bu işlev, Chrome Web Store’daki karmaşık uygulama ve oyunlarda kullanılıyor.

3. Adobe Flash

Adobe Flash’ın Google Chrome için ayarlanmış sürümü. Flash uygulamaları çalıştırmanıza olanak sağlamaktadır. Ek olarak bir flash oynatıcı yüklemenize gerek yoktur.

4. Chrome Remote Desktop Viewer

Bilgisayarınıza uzaktan erişmek istiyor ve uygun bir uygulama bulamadı iseniz burada size yarayacak bir uygulamadan söz edebiliriz. Bu uygulama açık olduğu zaman bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlayabilmektesiniz. Kapalı olur isede herhangi bir şey olmayacaktır.

5. Chrome PDF Viewer

Bu eklenti sayesinde web tarayıcısı üzerinden PDF uzantılı dosyaları açıp görmenize olanak sağlar.

Bu eklentileri devre dışı bırakmanız mümkün, yalnız devre dışı bırakılması durumunda web tarayıcınız bazı işlevleri yerine getiremez. Örneğin HTML5 ses dosyaları çalmaya bilir Widevine Content Decryption Module‘ü devre dışı bırakırsanız.

0 0 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x