Genelinternetİnternet Tarayıcıları (Browser)WebmasterYandex

Yandex’de Hangi Kelime Kaç Defa Aranıyor?

Reklamlar

Yandex ’in direk hizmetinde verdiği bir linkle, arama istatistiklerine göz atabiliyorsunuz. Açılan sayfada incelemek istediğiniz kelimeyi girerek; ayda kaç defa arandığını, ona benzer aramaları liste olarak görebiliyorsunuz. Bu hizmetin amacı, Yandex’e reklam verecek iş ortaklarının ürünlerini pazarlamak. Ya da arayacağımız kelimeleri sözcüklere göre, bölgelere göre, haritada, aylara göre, haftalara göre ne kadar aranmış gibi şekilde filtreleme özelliği de mevcuttur.

Yandex’de Hangi Kelime Kaç Defa Aranıyor?

Yandex hangi kelime kaç defa aranıyor
Yandex hangi kelime kaç defa aranıyor

İş ortakları bu istatistiklere bakarak ürünlerinin aranıp aranmadığına bakıyor ver ardından reklam konusunda bir fikre varıyorlar. Yandex ’de reklam vermek 17 TL den başlıyor. Türkiye’de de hızla büyümeye devam eden arama motorunun istatistiklerini görmek için Anahtar Sözcükleri İstatistikleri sayfasına bakabilirsiniz.

Yandex İstatistik Nasıl Kullanılıyor?

Kullanımı çok basit olan bu istatistik uygulamasını şu şekilde kullanabilirsiniz biz adet yerini bulsun anlatalım :) 
Anahtar sözcükleri istatistik sayfasına gittiğiniz de karşınıza çıkan ekranda ilgili kutucuğa arayacağımız kelime ya da cümleyi yazıyoruz sonrasında seç butonuna tıklıyoruz üst kısımda tabi sözcüklere göre, bölgelere göre, haritada, aylara göre, haftalara göre diye seçenekler mevcut size geniş bir istatistik verisi almanız için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş.

Ürününüz aranıyor mu? diye düşünürken bu şekilde reklam verdiğiniz de tespit edebileceksiniz böylelikle zararına bir iş yapmamış olacaksınız. Ayrıca Yandex Anahtar Sözcükleri İstatistik uygulaması bir nebi kişilerin psikolojik alt yapısını da ortaya koymakta desek yeridir.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et