GenelTanıtım Yazıları

Ücretsiz Web Sitenizi Hemen Kurun

Reklamlar

Rızkın onda dokuzu ticarettedir derler. İşte bu gerçekten hareketle birçok kişi ticarete atılıp rızkını oradan kazanmaya çalışmaktadır. Bu gün bir iş yeri açmak, para kazanacak hale getirmek oldukça meşakkatli ve masraflı bir iştir. Gerçek hayatta bir iş-yeri açma ile https://interbilgi.com/ üzerinden bir web sitesi açma yani e-ticaret yapma arasında ne gibi farklılıklar veya benzerlikler var bunları inceleyelim. Bir iş yeri açmak istediğinizde,

-Açacağınız iş yeri için önce sektör belirlersiniz. Bunun Masrafı yok.

-Sonra açacağınız işyeri için bir isim bulmanız gerekir. Bu isim bulmayı siz kendiniz veya çevrenizdeki insanlar yardımıyla da yapabilirsiniz. Gerekli resmi yerlere bu ismi kayıt ettirmeniz gerekir ki bu işlemler için bir miktar masraf etmeniz gerekir.

-Açacağınız iş yeri için doğru lokasyonu bulmak, o lokasyon da kiralık işyeri var mı, varsa fiyatları nedir diye araştırma yapmanız gerekir.

-Doğru lokasyon da bir işyeri kiraladığınızı varsayarak bu dükkânın iç dekorasyonu için bir iç mimar veya bir dekorasyoncu ile çalışma yapmanız gerekir.

-Dekorasyon bittikten sonra dükkânın raflarını monte ettirmeniz,

-Raflardan sonra dışarıda insanların ilgisini çekecek bir tabela yaptırmanız gerekecek.

-Raflara yerleştirilmek için bir miktar malzemeyi stok etmeniz ve raflara dizmeniz gerekecek.

-Telefon, su, elektrik aboneliklerini yaptırmanız,

-Dükkânın gelir-gider işlemleri için bir muhasebeci ile anlaşmanız gerekecektir.

-Dükkânda bir eleman çalıştırmanız, bu elemanın maaş, sigorta gibi masraflarını karşılamanız gerekir.

Bunlar ilk başta akla gelen şeyler. Başka iş ve işlemlerde çıkıyor tabi. Tüm bu iş ve işlemleri yapmak için ortalama iki ay gibi bir zamana ihtiyacınız var. Ayrıca bu işlemleri yaptırmak için alanlarında uzman kişilerle çalışmanız gerekecek.

Ama Rehber.com.tr ye bedava üye olarak kendinize bedava web sitesi linkinden site açabilir, hemen e-ticarete başlayabilirsiniz. Üstelik yukarıda sayılan işlemlerin çoğundan da kurtulursunuz. Nedir bu işlemler diye bakarsak,

-Hangi sektörde web sitesi açacağımıza karar verdik. Bunun masrafı yok.

-Açacağınız site için isim bulmanız gerekiyor. Bunu ilk yıl ücretli üye olan tüm müşterilerimize bedava veriyoruz. Normalde web sitesi için isim almak ücretlidir. Yani sizin açınızdan bununda masrafı yok.

-Üye olur olmaz hemen siteniz açıldığı için gerçek hayattaki gibi dükkân kirası vermezsiniz. Yani bununda masrafı yok.

-Sitenizin dekorasyonu hazır halde geldiği için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. Ama biraz daha farklı olsun derseniz ücretli üyelerimiz için bu tasarımı da biz yapmaktayız. Veya yönetim panelinden çok kolay bir şekilde olmasını istediğiniz renkleri belirleyip sizde yapabilirsiniz. Bununda masrafı yok.

-Raflar, tabela gibi işlemler olmadığı için hem zamandan hem de ücretten kazancınız olacak.

-Telefon, elektrik, su gibi masraflarınız yok.

-Gelir gider işlemleri aslında yönetim panelinizde ne alındı, ne satıldı takip edebilirsiniz. Ama vergilendirme ve diğer resmi işlemler için bir muhasebeci ile anlaşmanız gerekir.

-Bir elemanı haftanın belli gün ve saatlerinde çalıştırabilirsiniz. Ama rehber.com.tr den bedava açacağınız site ile işyerinizden yedi gün, yirmi dört saat satış yapabilirsiniz. Üstelik eleman maaşı, sigortası gibi masraflarınız olmadan.

-Bunun yanında web sitenizin güvenliği, yedeklenmesi, teknik destek alınması gibi durumlarda her zaman destek alacağınız teknik elemanlar içinde ücret ödemiyorsunuz.

Görüldüğü gibi e-ticaret sitesi gerçek hayatta dükkân açmaktan çok daha kolay ve daha az zahmetli bir iş. Ama şu demek değildir. E-ticaret sitesi açtık, hiç daha çalışmadan satış olacak veya hiç masrafımız olmayacak. Gerçek hayatta ki gibi vermiş olduğunuz reklam giderleriniz yine olacak. Ama daha az olacağı kesin. Sizde satışlarınızı artırmak, internet dünyasında yerinizi almak istiyorsanız hemen üye olun, bedava web sitenizi açın, kara geçin.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et