GenelGoogleWebmasterWindows

Google Chrome’u Windows’da Daha Hızlı Yapma

Reklamlar

Google Chrome, internet severler için önemli bir web tarayıcı aracıdır. Google Chrome’u nispeten daha yavaş hale getiren çeşitli nedenler var. İşte Google Chrome’u Windows’da Daha Hızlı Yapma yolları!

Bu nedenle, her web tarayıcısı için daha fazla veri saklama yardımcı programı ile iyi bir tarama hızı sağlamak önemlidir. Google Chrome’unuz birazdan daha yavaş hissettiriyor mu? Google Chrome’u Windows’ta daha önce olduğu gibi daha hızlı yapabilirsiniz. Bazı yenilikçi ipuçlarını izleyerek süper hızlı tarama deneyiminizi de geliştirebilirsiniz. Bu yazıda Windows’da Google Chrome Tarayıcı’yı hızlandırmak için olağanüstü bir teknik sunacağız.

Google Chrome’u Windows’da Daha Hızlı Yapma

Chrome’u daha hızlı hale getirmenin birçok yolu olmasına rağmen, tarayıcıyı neyin yavaşlattığını ve bu sorunları nasıl çözeceğinizin öğrenileceği bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Google Chrome'u Windows'da Daha Hızlı Yapma

Mevcut Google Chrome tarayıcısını güncelleyin

Google Chrome kendini otomatik olarak en son sürüme günceller. Ancak bazen teknik sebeplerin ve internetin zayıf bağlantısının az olması nedeniyle kendisini güncelleyemez. Google Chrome’unuz bir süre iyi kapatılmıyorsa, muhtemelen mevcut web tarayıcınızı bekleyen bir güncelleme var demektir.

 1. Önce adres çubuğuna chrome://help yazarak Chrome yardım bölümüne gitmeniz gerekir.
 2. Daha sonra güncelleme olup olmadığını kontrol edin.
 3. Şimdi ne zaman yapıldı, size neredeyse güncelliğini gösterir! Güncellenmeyi tamamlamak için Google Chrome’u yeniden başlatın.

Bu kadar.

Alışılmadık uzantıları azaltın

Uzantıların çoğu tarayıcınızı çok fazla yavaşlatmaz, ancak bunları yığınlaştıracaksanız, o halde halsizlik ve arabacı performansının kurbanı olabilirsiniz. Böylece, uzantıdan kurtulduğunuzdan, artık tarayıcıların güvenliği ve performansı hakkında düşünmeniz gerekmiyor. Temel olarak Uzantı, Windows’ta Google Chrome’a ​​ekleyebileceğiniz, uzantı kullanmıyorsanız daha fazla şey yapmanıza izin veren küçük bir programdır ve ayrıca Google Chrome tarayıcınızı hızlandırmak için bunları kapatabilir veya kaldırabilirsiniz.

 1. Bunu yapmak için, bilgisayarınızda Google Chrome‘u açın.
 2. Sağ köşenin üst kısmına gidin ve 3 noktalı simgeyi tıklayın. Diğer araçlar sekmesine gidip uzantıları açın.Uzantıyı bulun ve üzerine tıklamanız yeterlidir.
 3. Bir uzantıyı kapatmak istiyorsanız, ‘Etkin‘ seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin.
 4. Ancak, artık istemediğiniz ve Google Chrome’unuzu yavaşlatan bir uzantıyı silmek için Kaldır‘ı tıklayınız.

Arama çubuğunda chrome://extensions arama yaparak uzantı sayfasına doğrudan gidebilirsiniz.

Önceden alımı etkinleştir

Basitçe önekleme (prefetch) olarak adlandırılan ve Google Chrome’u web sayfasını diğer tarayıcılardan daha hızlı bir şekilde web sayfası haline getiren ağ aksiyonu tahminlerini etkinleştirmek çok önemli bir konudur.

 1. Sağ köşenin üst kısmına gidin ve 3 noktalı simgesine tıklayın ve ardından ayarlara gidin.
 2. Şimdi sayfanın altına gidin ve gelişmiş ayarları göster seçeneğini tıklayın.
 3. Şimdi gizlilik seçeneğinde, “Sayfaları daha hızlı yüklemek için bir tahmin hizmeti kullan” yanındaki kutuyu işaretlediğinizden emin olun.

Şimdi, hızlı bir web tarayıcısı almak için geçerli Google Chrome tarayıcınızı yeniden başlatın.

Önceki Chrome verilerini temizle

Google Chrome tarama verilerinizi düzenli olarak temizlemezseniz, muhtemelen uzun süre bir çöp değeri oluşturur. Sonuç olarak, sörf hızınızı ve web tarayıcınızın performansını yavaşlatır.

Tarama verilerini Google Chrome web tarayıcınızdan silmek için çikolata benzeri simgeyi tıklayın ve geçmiş seçeneğini belirleyin veya doğrudan gitmek için chrome://history yazabilirsiniz. Ve Göz atmayı temizle’yi seçin.

Ayarlarda bir miktar değişiklik yapın

Takılması: Chrome flaş içeriğinin yalnızca istediğiniz zaman yüklenmesini sağlayarak göz atma performanslarınızı artırabilirsiniz. Bunu yapmak için Chrome gelişmiş ayarları seçeneğine gidin ve içerik ayarlarını tıklayın. Şimdi gizlilik bölümünü seçin ve eklenti seçenekleri altındaki “beni ne zaman eklenti içeriği çalıştıracağımı seçmeme izin ver” başka bir seçenek bulun. Şimdi sadece üzerine tıkladığınız zamanı çalacak.

İşaretleme: Tarayıcı daha önce olduğu gibi hızlı çalıştıkça Google Chrome tarayıcısının tüm sekmeleri hızlı bir şekilde kapatmasını sağlayan bu kadar basit ama çok kullanışlı özellikler.Pratik olarak bu teknik, bilgisayarınızdaki grafik kullanıcı arayüzü (GUI) JavaScript Handler’da krom çalıştırmaya yardımcı olur. Bundan sonra Chrome’u hızlandırıyor ve sekmeleri kapatmak için uzun süre çalışmıyor.

Bu tekniğe erişmek için, adres çubuğuna chrome://flags yazın. Omni kutusunu bulun. Bu özelliği düzgün şekilde etkinleştirmek için “Hızlı sekme / pencere kapanışı” başka bir seçenek arayın ve omni kutusunun altındaki etkinleştirme düğmesine tıklayın.

Önbellek verilerini temizle

Sabit diskte düşük alana neden olan ve bunları düzenli olarak temizleyen başka bir hayati sorun; Google Chrome’un otomatik olarak hızlandıracağını görebilirsiniz.

 1. Bunu yapmak için, adres çubuğuna chrome://settings/clearBrowserData yazın ve enter tuşuna basın.
 2. Sonra Önbelleklenmiş görüntü ve dosyaları seçin seçeneğini işaretleyin.
 3. Ayrıca, çerezleri ve diğer siteyi kontrol edin ve veriyi sık sık kontrol edin.
 4. Omni kutusundan aşağıdaki öğelerin silinmesini seçin ve geçen haftayı seçin.

Daha sonra tarama verilerini temizle ‘yi tıklayın.

Son söz:

Windows bilgisayarınızın iyi bir donanım konfigürasyonuna sahip olduğundan emin olmak önemlidir. 512 MB DDR2 RAM ve Pentium serisi işlemci kullanıyorsanız, yüklü yazılım gibi bilgisayarınızı yavaşlatmaya neden olması gerektiğini varsayalım.

İşte Google Chrome’u Windows’da Daha Hızlı Yapma yöntemleri bu kadar sizinde öneriniz varsa bize yorum bölümünde bildirebilirsiniz.

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

interbilgi 2024 sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin