GenelGoogle Chrome Web Tarayıcı EklentileriGüvenlikNasıl Yapılır?Uygulamalar

Captcha’ları Kolayca Atlamak İçin 4 Captcha Çözücü Aracı

Reklamlar

Captcha‘yı otomatik olarak çözmen gerekiyor mu? Bu, Captcha’yı atlamak için en iyi captcha çözücü araçları listesini kontrol edin.

Captcha uzun yıllardır bizimle birlikte ve dünyadaki milyonlarca web sitesi tarafından botlara karşı korunmak için kullanılıyor. Google ReCaptcha, bir robot olmadığımızı garanti etmek için bir web sitesine girmeden önce davranışımızı analiz ettiğimiz için birçoğumuzu tanıtmamızı engelledi, ancak bazen şüpheleriniz varsa genellikle captchas gösteriyor.

Böylece, bu yazıda, kolayca atlamak için en iyi çözme captcha araçlarından bazılarını göstereceğim.

Captcha Çözücü Araçlar

Captcha'ları Kolayca Atlamak İçin 4 Captcha Çözücü Aracı

Buster

Buster, en popüler iki ve ikinci tarayıcı olan Mozilla Firefox ve Google Chrome için kullanılabilir. Amaçları, söz verdikleri gibi, captcha’ları daha az sinir bozucu hale getirmektir. Bazen bir dizi görüntüye basmanız gerekebilir ve doğru olanları bulmakta gecikme olabilir veya başarısız olabilirsiniz. Bu zaman kaybetmenize neden olabilir.

Captcha’lar bazı durumlarda daha sık görünebilir. Örneğin, paylaşılan bir IP ile veya bir VPN üzerinden bağlanırsanız. Ayrıca, aynı hizmete çok düzenli bir şekilde erişirseniz, sizin bir robot olduğunuzu yorumlayabilir ve doğrulamaya çalışabilirler.

Buster uzantısı, bu işlemi otomatikleştiriyor. Captcha’ları çözmek ve zaman kaybetmek zorunda kalmamanızı sağlar. Bu başlıkların birçoğunda, bir kelimeyi duyabileceğiniz ve seçebileceğiniz bir ses testi vardır. Bu sesi çözmek ve sesi tanımak için yapılandırılmıştır.

Sadece uzantı simgesine tıklayın ve captcha’yı tanımasını sağlayın. Sesi dinleyerek testi çözmeye çalışacaktır. İlki yakalamadığı söylenebilir, bu yüzden her zaman captcha’yı atlamayı deneyebilirsin.

Her durumda, bu can sıkıcı captcha’ları navigasyon sırasında çözmek zorunda kalmaya son vermek isteyenler için, bugün yeni bir uzantı Buster. Bahsettiğim gibi, Google Chrome ve Mozilla Firefox gibi önde gelen tarayıcılar için kullanılabilir.

Google Chrome ve Mozilla Firefox’taki resmi mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca, bu tür araçları her zaman resmi kaynaklardan yüklemenizi öneririm. Bu şekilde, kötü amaçlı olarak değiştirilmiş olabilecek kötü amaçlı yazılımları tanıtmaktan kaçınır ve sistemlerimizin güvenliğini tehlikeye atarsınız.

Chrome için Buster | Firefox için Buster

UnCAPTCHA

UnCAPTCHA, Google captcha’yı geçmek için özel olarak tasarlanmış ücretsiz ve açık kaynaklı bir uygulamadır. Bu uygulama, bu zorluğun erişilebilirlik işlevinin sesini indirmekten sorumludur, onu altı ses tanıma sunucusunda (TTS) analiz eder ve Google’a captcha’yı çözmek ve kendisini insan olarak bırakmak için en olası yanıtları döndürür.

En son testlere göre, bu araç toplam 450 reCAPTCHA’nın 6 saniyeden daha az bir sürede% 85, bir insanın bu zorluğu çözmek için ses kliplerinden birini dinlemek için ihtiyaç duyduğundan daha az zaman verimi ile üstesinden gelebildi.

unCAPTCHA, bu zorluğun üstesinden yüksek verimlilikle çıkmanın ilk aracı değil. Birkaç ay önce, başka bir araç Google’ın captcha’larını benzer bir teknik kullanarak aşmayı başardı, ancak bu araç için kendisinden sorumlu olanların Google’ı zayıflık konusunda uyardığı fark edildi.

İndir | unCAPTCHA

Rebreak Captcha

Bir süredir, istenmeyen posta içeren siteleri işgal eden botlara karşı mücadele sertleşti ve web sayfalarının her birinin güvenliğini atlatmaya çalışıyorlar. Bu sinir bozucu davetsiz misafirlerle savaşmak için en çok kullanılan araçlardan biri Google’ın captcha’sı, özellikle ReCaptcha V2.

Aşağıdaki bypass captcha aracı, sunduğu ses seçeneğinden yararlanarak ReCaptcha V2’nin güvenliğini kırmanıza izin verecektir.

RebreakCaptcha, selenium otomasyon kütüphanesini, Google Konuşma Tanıma API’sini ve çeşitli algoritmaları kullandığından, captcha’yı otomatik olarak çözmek için ReCaptcha V2’nin güvenlik açığından yararlanan captcha’yı atlamak için ücretsiz bir captcha çözücüdür.

Bu araç oldukça basittir, ilk aşamada “popüler ben robot değilim” captcha’yı çözer, sonra captcha serbest bırakıldığında, ses seçeneğini seçer, sesi alır ve Google Voice Tanıma ile işler. API, nihayet API tarafından tanınan sayıları girin ve captcha alanına girin.

Google Ses Tanıma API’si art arda başarısız olabilir, bu nedenle ReBreakCaptcha doğru çözümü elde edinceye kadar farklı alternatifler dener.

İndir | RebreakCaptcha

Cloudflare Edge Pass

Tor ağına veya VPN servislerine düzenli olarak bağlanan kullanıcılar, bu ağlara bağlı olmaları koşuluyla CloudFlare captcha’larında bir artış olduğunu muhtemelen fark etmişlerdir. Ziyaret ettiğimiz sitelere, bağlı olduğunuz ağa ve sitenin nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak, captcha’ları oldukça sık ve bazen belirli bir sitede açtığımız herhangi bir sayfada çözmeniz gerekebilir.

Cloudflare Edge Pass, dünya çapında en çok kullanılanlardan ikisi olan Firefox ve Chrome tarayıcılarının resmi bir uzantısıdır. CloudFlare captcha sayısını azaltmak için tasarlanmıştır. Bunun nedeni çerezleri ve kullanıcı bilgilerini saklaması ve yeniden yetkilendirilmesidir.

Bu zaten Firefox CloudHole eklentisinde idi. Ancak, bu vesileyle, bu yardımcı program tarama yaparken sayfaların sapmasını sağlar. Farklı bir sistem, aynı amaç ve bazı benzerliklerin sürdürülmesine rağmen. Tor ağına veya VPN servislerine bağlanan cihazlarda başlatılan anket sayısını azaltmak için tasarlanmıştır.

Cloudflare Edge Pass, çoğunlukla arka planda sessizce çalışır. Oturum sırasında doğru bir çözüm gönderilmişsa, CloudFlare meydan sayfalarını atlamanızı sağlar.

Bu uzantı, bir captcha çözümlendiğinde Cloudflare Edge tarafından imzalanan şifreli “kör” tanımlayıcıları oluşturur. Bu tanımlayıcılar “şifresi çözülür” ve ileride kullanılmak üzere uzantı tarafından saklanır. Gelecekteki bir anket sayfasını gördüğünüzde otomatik olarak kullanılırlar. “Şifre çözme” prosedürü, imzalı ve kurtarılan dosyaların Cloudflare perspektifinden şifreli olarak bağlanamayacağı ve dolayısıyla harici anonimlik önlemleriyle (Tor / VPN’ler gibi) birlikte kullanım için uygun olduğu anlamına gelir.

Belirttiğim gibi, bu uzantı hem Mozilla Firefox hem de Google Chrome için kullanılabilir. Bunlar dünyadaki kullanıcılar tarafından en çok kullanılan tarayıcılardan ikisidir. Tor veya VPN servislerini tarayanlar için interneti düzenli kullanmak için captcha’lar koymaktan bıkanlar için faydalı olabilecek bir web uzantısıdır.

İndirBu uzantı artık mevcut değil

Tabi burada Captcha Çözücü önerilerinde bulunduk peki WordPress platformlar için captcha eklentisi mi arıyorsunuz o halde sizi En İyi WordPress Captcha Eklentileri yazımızı okumaya davet ediyoruz!

Şimdiye kadar bunlar internetteki captcha’ları atlamak için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en iyi araçlardır. Başka bir captcha çözücü kullanıyor musunuz? Bize yorum bölümünde bildirin.

5 2 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
balyan
balyan
2 yıl önce

teşekürler

yazmam
yazmam
1 yıl önce

insanlara faydalı olacak işler yapalım, bir insan niye captcha çözücü kullanmak istesin, eğer spam veya zararlı içerik yaymayacaksa yada izinsiz giriş denemesi yapmayacaksa ?

mec
mec
Reply to  yazmam
8 ay önce

Yaklaşık 30 dk’dır Steamde şu apt.al robot testini çözmeye çalışıyorum. belki kodumun şeyi b.ok gibi çalıştığı için olabilir.

Başa dön tuşu
3
0
Would love your thoughts, please comment.x