Genel

7 En İyi iPhone VPN Uygulamaları

Reklamlar

iOS için VPN arayışınız mı var? O halde 7 en iyi iPhone VPN uygulamalarına göz atmalısınız.

İOS işletim sistemine sahip bir iPhone’un, çevrimiçi tehditlere karşı bir Android akıllı telefondan nispeten daha güvenli olduğu oldukça iyi bilinmektedir. Yıllar boyunca Apple’ın kullanıcı gizliliği ve güvenliği konusundaki duruşuna geniş ölçüde atfedilebilecek kredinin büyük bir kısmı. Ve en önemlisi, kullanıcılara iPhone’da daha iyi bir güvenlik duygusu vermek için duruşlarına uyma yetenekleri. Bununla birlikte, söz konusu iddialar ve uygulamalar, veriler iPhone’ların da kalana kadar geçerlidir. Çünkü, biri web üzerindeki bir web sitesine bağlanır bağlanmaz ve veriler iPhone’larını halka açık bir ağda bırakır bırakmaz, çoğu internette yer alan çeşitli güvenlik açıklarına maruz kalır. Bu da bir iPhone kullanmalarına rağmen gizliliklerini ve güvenliklerini riske atabilir.

İnternette daha iyi bir güvenliğe sahip olmanızı ve verilerinizin güvende kalmasını sağlamak için, akıllı telefonunuzun çalıştırdığı işletim sisteminden bağımsız olarak, sanal bir özel ağ kullanmalısınız. Heck, sadece akıllı telefonlarınızda değil, tüm cihazlarınızda bir VPN kullanmalısınız.

Peki VPN tam olarak nedir, verilerinizi nasıl korur ve iPhone’unuz için en iyi VPN hizmeti hangisidir? En iyi iPhone VPN uygulamaları için önerilerimizle birlikte bunların yanıtları ve birkaç soru daha.

VPN Nedir ve Hangi Amaca Hizmet Eder?

Bir sanal özel ağ (VPN) güvenli bir şekilde iPhone (veya başka bir cihaz) ortak bir ağ üzerinden hassas veya kişisel verilere erişmesine olanak tanır bir hizmettir. Bunu yapmak için, sizinle hedef sunucu (erişmeye çalıştığınız hizmetin / web sitesinin) arasında sanal bir tünel oluşturur ve trafiği şifreli bir tünel üzerinden (sizinle VPN sunucusu arasında) yönlendirir. Hizmet, kullanıcı verilerini güvenli bir tünelden yönlendirerek, verilerin kötü niyetli kişilerin meraklı gözlerinden korunmasını sağlar.

Bir VPN’in kullanım durumunu daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için, her gün yerel kafenizi ziyaret ettiğiniz bir senaryo düşünün. Ve oradayken, internete erişmek ve günlük çevrimiçi faaliyetlerinizi gerçekleştirmek için onların ağına (genel bir ağ) bağlanırsınız. Ancak, bunu yaptığınızda, ağda ne yaparsanız yapın, aslında birileri tarafından izlenebileceğinin farkına varmazsınız. En kötü durumda, bu, kişisel verilerinizin (şifreler, bankacılık bilgileri ve benzerleri) başka birinin makinesinde / sunucusunda bulunabileceği kötü bir şey olabilir. Bu durumu bir dereceye kadar azaltmak ve verilerinizin tehlikeye atılma olasılığını azaltmak için bir iPhone VPN uygulaması kullanabilirsiniz. Yalnızca ağınızın güvenliğini artırmak ve gizliliğinize katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda birkaç amaca daha hizmet edebilir.

Bir iPhone VPN’in bazı uygulamalarında sizi çalıştırmak için bir VPN, bilgilerinizi İnternet sağlayıcısından (ISS) gizler ve onların çevrimiçi etkinliğinizi izlemesini ve internet kullanımınızla ilgili verileri düzenlemesini engeller. Veya, VPN’in en yaygın kullanım durumlarından biri olan, bölgenizdeki coğrafi olarak kısıtlanmış içeriği atlamak için bir VPN kullanabilirsiniz. Bu, BBC iPlayer veya Amazon Prime Video veya Netflix veya başka bir akış uygulamasındaki içeriğe erişim olabilir.

İPhone VPN kullanmanın bazı avantajları nelerdir?

Bugünün zamanında, verilerinizin gizliliğini ve güvenliğini sağlamak çok önemlidir. Kişisel veya profesyonel kullanım amacınız ne olursa olsun, temel güvenlik önlemlerini kontrol etmek ve interneti akıllıca kullanmak her zaman uygulamanız gereken bir şeydir. Bunu yapmanın birkaç farklı yolu olsa da, bilgi birikimi konusunda mutlak bilgi gerektirmeyen ve belki de en kolayı VPN kullanmaktır. İşte iPhone için VPN kullanmanın birkaç avantajı.

1. Anonim kalmak için kimliğinizi maskelemek (bir tür)

VPN kullanmanın en büyük avantajlarından biri, kimliğinizi İSS’lerden ve farklı web sitelerindeki reklam izleyicilerinden korumak istediğinizde hizmetin kullanışlı hale gelmesidir. Bir VPN üzerinden bağlantı rotanız olduğunda, IP adresiniz VPN sağlayıcısının sunucu IP’si ile maskelenir. Bunu yaparak, internette anonim olarak (bir çeşit) gezinebilir ve genel güvenliği artırabilirsiniz. Söylemeye gerek yok, tarama etkinliğinizi ISS’nizden veya çeşitli web sitelerindeki reklam izleyicilerinden de koruyabilirsiniz. İster halka açık wi-fi veya işte wi-fi kullanırken olsun, VPN bağlantısı bir nimet olarak gelir.

2. Coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişim (engelini kaldırma)

IP adresini maskelemenin bir sonucu olarak, bir VPN kullanarak dünyanın her yerinden coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırabilir ve bunlara erişebilirsiniz. Bu nedenle, bölgenizde engellenen belirli bir web sitesi, TV şovu veya başka herhangi bir şey varsa, aynı engellemeyi kaldırmak için iyi bir iPhone VPN uygulaması kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken sunucuyu (içeriğe erişmek istediğiniz bölgenin) seçip bağlan düğmesine tıklamaktır. Örneğin, BBC iPlayer’a erişmek istiyorsanız, iPhone VPN uygulamanızda konumu İngiltere olarak seçin veya popüler Netflix VPN uygulamalarından birini kullanın.ülkeye özgü Netflix içeriğine erişmek için. VPN daha sonra siz ve sunucu (seçtiğiniz) arasında bir tünel oluşturacaktır. Ve bunu yaparak, içerik sağlayıcısını / web sitesini, talebin aynı bölgeden geldiğine inandırır ve bu da size içeriğe / web sitesine erişim sağlar.

3. Uzaktan çalışın

Yine, anonim gezinme ve coğrafi kısıtlamaları aşmanın yanı sıra bir iPhone VPN kullanmanın bir başka ek avantajı da uzaktan çalışma yeteneğidir. Şirketlerin çoğu, verilere erişimi kendi iç ağlarıyla sınırlar. Böyle bir organizasyonda çalışıyorsanız ve herhangi bir nedenle evden çalışırken bunlara erişmeniz gerekiyorsa, güvenli bahsiniz iyi bir iPhone VPN hizmeti kullanmaktır. Çünkü, bir kuruluşun gizli bilgilerine halka açık bir ağ üzerinden erişmek son derece güvensizdir. Ve bir iPhone VPN ile bu endişeleri daha büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

7 En İyi iPhone VPN Uygulamaları
7 En İyi iPhone VPN Uygulamaları

iPhone’da VPN Nasıl Kullanılır?

İPhone’da VPN kullanmanın iki yolu vardır. İlk olarak, seçtiğiniz bir VPN’i bulabilir ve uygulamasını telefonunuza indirebilir ve bunu yapılandırmak için adımları takip edebilirsiniz. Veya tercih ettiğiniz VPN’in bir iOS uygulaması yoksa, VPN’i manuel olarak yapılandırabilirsiniz. Yeni başlıyorsanız, App Store’da üçüncü taraf bir iPhone VPN hizmeti kullanmak güvenli ve sorunsuz bir seçenektir.

Apple, yazma sırasında üç protokolü destekler: IKEv2, IPsec ve L2TP, bunlar için ayarlar içinden uygun şekilde seçip yapılandırma ekleyebilir.

İPhone veya iPad’inizde VPN yapılandırmak sandığınızdan daha kolay. Bir iPhone VPN’i manuel olarak nasıl ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  1. Ayarlar‘ı açın ve Genel‘e gidin.
  2. Aşağı kaydırın ve VPN‘i seçin.
  3. Burada, VPN Yapılandırması Ekle‘ye tıklayın ve gerekli ayrıntıları doldurun. Bazı durumlarda, ayrıntılarının uygulanmasını isteyen kuruluş tarafından sağlanacak bir sertifika da isteyebilirsiniz.
  4. Kurulduktan sonra, Durum açık’ın yanındaki anahtarı değiştirebilir ve bağlantınızın VPN üzerinden yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Öte yandan, bir VPN kullanmaya başlamanın daha kolay bir yolu, ilk olarak, seçtiğiniz VPN istemcisini App Store’dan indirmektir. Tamamlandığında, iPhone’unuzda VPN’i yapılandırmak için ekrandaki talimatları izlemeniz gerekecektir. Artık VPN tercihinizi yapılandırdığınıza göre, Ayarlar’a gidip VPN’nin yanındaki düğmeyi açıp kapatarak VPN’yi etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. Dahası, iPhone’unuzda yapılandırılmış birden fazla VPN varsa, kullanmak istediğinizi listeden seçebilirsiniz.

Ayrıca bakınız : Google Chrome Tarayıcı için 10 En İyi Ücretsiz VPN Uzantıları

7 En İyi iPhone VPN Uygulamaları

Dışarıda çok sayıda VPN varken, her biri iddialarına dayanmıyor ve tavizsiz bir deneyim sunuyor. Maksimum eşzamanlı bağlantı sayısı, güçlü gizlilik politikası, açık hizmet şartları, ne kadar kolay kullanım ve daha fazlası gibi şeyleri aramanız gerekir. Bu yüzden, bir tane bulmanıza yardımcı olmak için kullanabileceğiniz en iyi iPhone VPN’lerinden bazıları burada.

TunnelBear

En iyi ücretsiz VPN hizmetlerinden biri olan TunnelBear, iOS için bir istemci sunar. Temiz bir ara yüz elde edersiniz ve tek dokunuşla bağlantı işlevi sunar. Çeşitli uygulamalara ve web sitelerine erişmenize yardımcı olan 22 ülkede sunucuları vardır. Güvenlik açısından, hizmet varsayılan olarak AES-256 bit şifreleme vaat ediyor ve kayıt tutmama politikasına sahip olmayı öneriyor. Böylece, gizliliğinizi tehlikeye atma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan internete erişebilirsiniz. Her TunnelBear hesabı, TunnelBear ağına beş adede kadar eşzamanlı bağlantıya izin verir.

Ücretsiz planla, TunnelBear ayda 500MB veri sunar. Bir VPN’i yoğun bir şekilde kullanıyorsanız, 5 adede kadar bağlı cihaz desteği ile size sınırsız sunan premium plana yükseltme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Hiç şüphe yok ki TunnelBear, en popüler iPhone VPN’lerinden biridir.

Planlar: Ücretsiz, Ücretli

TunnelBear indirme bağlantısını kullanarak indirebilirsiniz cihazınıza.

Hotspot Shield

Hotspot Shield, App Store’daki bir başka popüler VPN uygulamasıdır. Oldukça temiz ve kullanımı kolay bir ara yüze sahiptir. Uygulama, 115’ten fazla konum sunmayı önerir ve trafiğin güvenliğini sağlamak için cihazınız ile hizmetlerin sunucuları arasında askeri düzeyde şifreleme vaat eder. TunnelBear’a benzer şekilde, 7 günlük ücretsiz deneme süresiyle ayda 500 MB veri alırsınız. Hizmetle ilgili en iyi şeylerden biri, deneme süresi boyunca, oturum açmak zorunda kalmadan VPN’i sınırlı işlevsellikle kullanmanıza izin vermesidir.

Kısıtlamaları ortadan kaldırmak için, birkaç özellik daha sunan ve daha fazla konumdaki sunuculara erişim sunan premium plana yükseltebilirsiniz. Dahası, premium plan aynı zamanda şifrelerinizi daha iyi yönetmek için 1Password’e, kendinizi kimlik hırsızlığından korumak için Identity Guard’a ve spam aramalarını engellemek için Robo Shield’e erişim sağlar. Bu, basit bir iPhone VPN uygulamasından daha fazlasıdır.

Hotspot Shield indirme bağlantısını kullanarak indirebilirsiniz cihazınıza.

Windscribe

iPhone’unuz için kesinlikle ücretsiz bir VPN arıyorsanız, Windscribe en iyi ve en güvenli ücretsiz VPN istemcilerinden biridir. Ayda ortalama 10 GB veri sunar ve bu da orta düzeyde kullanımı olan biri için yeterlidir. Ayrıca, premium planda olduğu gibi ücretsiz planda aynı düzeyde güvenlik sunmayı vaat ediyor. Ancak, biraz ödün vermeniz gerekebilecek tek husus, toplam sunucu sayısıdır. Farklı ülkelerde toplam 10 sunucuya erişim elde edersiniz. Windscribe ile IP adresinizi gizlemek, trafiğinizi şifrelemek ve internetin keyfini çıkarmak için tek ihtiyacınız olan tek şey. Windscribe, bu segmentte süper benzersiz olan sınırsız eşzamanlı bağlantı sunar.

Dahası, seçtiğiniz herhangi bir sunucuya bağlanmak için özel OpenVPN yapılandırmaları da yapabilirsiniz. Premium plana yükseltirseniz, hizmet yaklaşık 110 farklı sunucu desteğinin yanı sıra size sınırsız bant genişliği ve bağlantı sağlar. İPhone için Windscribe VPN’i uygulama mağazasından indirme bağlantısı aşağıdadır.

Windscribe indirme bağlantısını kullanarak indirebilirsiniz cihazınıza.

Ayrıca Bakınız : 10 Linux için En iyi VPN Hizmeti

ProtonVPN

ProtonVPN, piyasadaki popüler iPhone VPN’lerinden biridir. Uçtan uca şifreli bir e-posta hizmeti olan ProtonMail’deki insanlardan geliyor. Hizmeti diğer bazı VPN’lerden ayıran şey, güçlü gizlilik yasaları ile tanınan İsviçre merkezli olmasıdır. Aldığınız şeye gelince, ProtonVPN yalnızca tek bir bağlantı desteğiyle sınırsız veri sunar. Orta aktarım hızlarıyla 3 ülkedeki sunuculara erişim elde edersiniz.

Bununla birlikte, kısıtlamalardan kurtulmak için, daha fazla sunucuya, daha hızlı sunuculara ve çoklu cihaz desteğine erişmenizi sağlayan premium plana yükseltebilirsiniz. Premium plan, size yenilmesi zor VPN bağlantı hızları verir. ProtonVPN ayrıca DNS sızıntı koruması, VPN üzerinden Tor, disk şifreleme ve kayıt tutmama politikası sunar. Ayrıca sörf yaparken anonim kalmak konusunda ciddi olan herkes için bir zorunluluk olan bağlantı kesme anahtarı özelliğini de beğendik. İndirmek ve kullanmaya başlamak için uygulama mağazasına gidin.

Tamamen ücretsizdir.

ProtonVPN indirme bağlantısını kullanarak indirebilirsiniz cihazınıza.

Nord VPN

Muhtemelen bir noktada NordVPN’e bir reklam veya makale yoluyla rastlamış olmanız gerekir. Ve haklı olarak, burada sunulan hizmet kesinlikle en iyilerden biri olduğu için. İstemci, iPhone için çok sayıda özelliğe sahip oldukça temiz bir arayüze sahip. Başlangıç ​​olarak, hizmet bir dizi VPN protokolünü destekler ve güçlü bir şifreleme standardı vaat eder. Dünya çapında yüksek aktarım hızlarına sahip 5500’den fazla sunucuya sahip olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, tek bir hesapla 6 cihaza kadar kullanabilirsiniz.

Ancak, diğer bazı iPhone VPN’lerinden farklı olarak NordVPN maalesef artık ücretsiz deneme sunmuyor. Bu nedenle, kullanmadan önce aboneliği için peşin ödeme yapmanız gerekir. Ancak, tekliflerinden memnun kalmamanız durumunda, hizmetin tam bir geri ödeme almak için kullanabileceğiniz 30 günlük bir para iade garantisi vardır. Tıpkı masaüstü istemcisinin yaptığı gibi, Nord’un iPhone uygulaması, bir iPhone kullanıcısının bir ülke seçebileceği veya en hızlı sunucuya otomatik olarak bağlanmayı seçebileceği tanıdık bir mavi ölçekli açılış ekranı haritasını açar.

VPN Kill Switch, VPN sunucusuyla olan bağlantınızı sürekli olarak izler. Bağlantı yanlışlıkla kesilirse, Kill Switch cihazınızın (veya belirttiğiniz uygulamaların) web’e erişimini engeller. Kill Switch, tüm NordVPN iOS ve macOS uygulamalarına entegre edilmiştir ve bir VPN bağlantısının kopması durumunda sistem genelinde bir ağ kilidi ister. Bir NordVPN hesabı, farklı cihazlarda altı eşzamanlı bağlantı sağlar.

Tamamen ücretlidir.

Nord VPN indirme bağlantısını kullanarak indirebilirsiniz cihazınıza.

Express VPN

İPhone için güvenilir ücretli VPN uygulamalarından biri ExpressVPN’dir. Sezgisel ve kullanımı kolay zengin bir arayüz sunar. Sınırsız hız ve bant genişliği ile 94 farklı ülkede 3000’den fazla sunucuya erişim elde edersiniz. Dahası, şirketin katı bir gizlilik politikası var gibi görünüyor, burada herhangi bir etkinlik veya bağlantı kaydı bulunmuyor. ExpressVPN, VPN bağlantısının başarısız olması durumunda ağ verilerinin güvenli VPN tünelinin dışına sızmasını önleyen kullanışlı bir kill switch özelliği sunar.

İPhone uygulaması tamamen tak ve çalıştır. Ayrıca, daha iyi şifreleme standartlarının kullanılması, otomatik yeniden bağlanma ve aynı anda 5 cihaza kadar destek gibi olağan bir dizi temel gizlilik ve güvenlik önlemi vardır. Express VPN istemcisini ilk kez kurduğunuzda, hizmeti kendiniz kontrol etmek için 7 günlük ücretsiz deneme sürümüne sahip olursunuz. Bundan sonra, 1, 6 veya 12 aylık bir abonelik planı kullanarak hizmete abone olmanız gerekir. Bir nedenden ötürü en iyi iPhone VPN’leri arasında kabul edilir.

Planlar: Ücretsiz (7 günlük deneme), Ücretli

Express VPN indirme bağlantısını kullanarak indirebilirsiniz cihazınıza.

Surfshark VPN

Listenin sonuncusu, ancak özellikler ve işlevsellik söz konusu olduğunda kesinlikle en az değil, Surfshark VPN, iPhone için en uygun fiyatlı VPN’lerden biridir. Geçtiğimiz yıl boyunca, hizmet, uygun bir fiyat noktasında sunduğu teklifler için kullanıcılar arasında güçlü bir yer edinmeyi başardı. Söylemeye gerek yok, daha düşük bir abonelik maliyeti karşılığında güvenlikten ödün verilmez. DDoS (dağıtılmış hizmet reddi) gibi saldırılara karşı koruma dahil olmak üzere güçlü gizlilik önlemleriyle 50’den fazla ülkeye yayılmış 800’den fazla VPN sunucusuna erişim elde edersiniz. Ayrıca, şirketin katı bir kayıt tutmama politikası vardır, bu nedenle bu kısımdan emin olabilirsiniz.

Masaüstü sürümünde olduğu gibi, SurfShark’ın iPhone VPN uygulamasında da aynı konum listesi, çoklu ağ bağlantıları, reklam ve kötü amaçlı yazılım önleme ve VPN’inizi yalnızca seçilen diğer uygulamaları kullanırken bağlanmanıza izin veren uygulamalar ve web siteleri için bölünmüş tünel bulunur.

Surfshark, bu iPhone VPN’in gereksinimlerinizi karşılayıp karşılamadığına karar vermenize yardımcı olmak için 7 günlük ücretsiz bir deneme sunar. Olması durumunda, tatmin edici olmayan bir deneyim durumunda, Nord VPN’e benzer 30 günlük para iade garantisi ile hizmete abone olabilirsiniz. İPhone’unuzda yararlı olacağını düşündüğünüz bir işlevse, sizi bu sağlayıcıya yönlendirebilecek özel bir kill anahtarı vardır.

Planlar: Ücretsiz (7 günlük deneme, Ücretli)

Surfshark VPN indirme bağlantısını kullanarak indirebilirsiniz cihazınıza.

Özel İnternet Erişimi’ne de mansiyon vermemiz gerekiyor. İyi bir iPhone VPN’dir ve aynı zamanda en güvenilenler arasındadır. Özel İnternet Erişimi, P2P uygulamalarını destekler ve reklamları ve reklam izleyicileri engelleyebilir. Ancak fiyatlandırma daha yüksek tarafta.

Bunlar, gizliliğinizi artırmak ve cihazı belirli çevrimiçi tehditlere karşı güvende tutmak için telefonunuzda veya iPad’inizde kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz en iyi iPhone VPN uygulamalarından bazılarıdır. Bu hizmetler güvenilir olduğundan ve iyi bir üne sahip olduğundan, bunları kimliğinizin tehlikeye atılması konusunda endişelenmenize gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Çünkü, kullanıcı bilgilerini kaydederken ve çevrimiçi olarak satarken yakalanan çok sayıda VPN hizmeti vardır – ücretsiz olanlar (özellikle). Söylemeye gerek yok, aldatmaca, kullanıcıları abone oldukları hizmetin aslında güvenilir ve güvenli olduğuna inandırmak için pazarlamayla dolu iddialarda bulunuyor.

5 3 votes
Article Rating

Reklam
Reklamlar

MKorkut

Amaç bilgi.. Android 'den anlamam, sorun gelir araştırmamı yapar çözümü sunarım. Makaleyi iyice okumadan yorum yapmayın lütfen, herkesin anlayabileceği bir sade dil ile sorunları özetleyip makaleyi yayınlıyorum.

İlgili Makaleler

Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Evissa
Evissa
2 yıl önce

Çok iyi olmuş hocam yazı için teşekkür ederim.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x