Akıllı Telefonun Sıvı İle Temasında Ne Yapılmalı?

0
578681
Akıllı Telefonun Sıvı İle Temasında Ne Yapılmalı?
Akıllı Telefonun Sıvı İle Temasında Ne Yapılmalı?

Akıllı cihazlara şu sıralar dolar kurununda artması ile fazlaca bir para veriyoruz. Gerek ihtiyaçtan gerekse teknoloji dünyasında ki eğilimden dolayı aldığımız yeni telefonlarda olmaz ya hani oldu da sıvı ile temas etti suya düştü ne yapacağız?

Akıllı Telefonun Sıvı İle Temasında Ne Yapılmalı?

  • Telefonumuz suya düştü ya da sıvı ile temas etti bu durumda hemen mümkün olduğunca sıvıdan temasını mümkün olduğunca çabuk kesmeli ya da sudan çıkarmalıyız.
  • Sonrasında telefonumuzu hemen kapatmalıyız, telefon şarjda ise elektrik şalterleri indirildikten sonra telefonu şarjdan almayı sağlamalıyız.
  • Telefonu elektrik akımından ya da sudan temasını kestikten sonra temiz bir kağıt havlu ya da suyu çekecek kumaş ya da vb. bez parçası ile telefonun tüm parçalarını iyice kurulamalıyız.
  • Telefonun kurulama işlemi tamamlandıktan sonra bizim tavsiyemiz bir kavanozun içersin de pirinç doldurup telefonu bu pirincin içine tamamen gömerek içinde kalan nemleri pirincin çekmesini bekleyebilirsiniz.
  • Pirinçte beklettikten sonra (tamamen kuruduğuna eminsek bunu yapalım) telefonu şarja takarak pilimizin tamamen dolu olmasını sağladıktan sonra sıvı ile temas etmiş telefonumuzu açabiliriz.
  • Yaz gelmekte dolayısıyla denize gideceksinizdir, eğer telefon tuzlu su ile temas ederse öncelik tüm parçalarını tatlı sudan geçirmek olmalı. Zira tuzlu su telefonun parçalarına fazladan zarar verebilir.

Akıllı Telefonun Sıvı İle Temasında Ne Yapılmamalı?

  • Öncelikle telefon su ya da herhangi bir sıvı ile temas edince kesinlikle saç kurutma makinesi ile hemen kurutalım olayını aklımızdan çıkarmalıyız.
  • Yine aynı şekilde elektrikli süpürge ile suyu çekmeyi düşünmek yine sıvı ile temas etmiş telefonumuzun parçalarına zarar vereceğinden bu adımı da aklımızdan çıkarmalıyız.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments